Knihy v mých myšlenkách (38) Hex Hall 1 - Čarodějnice z Hex Hall

8. prosince 2012 v 21:57 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Sophie Mercerová je čarodějka. Jenže její kouzla většinou skončí katastrofou a její poslední šancí je Hex Hall, elitní nápravné zařízení pro adolescenty Prodigia, tedy pro čarodějky, kouzelníky a řádku dalších bytostí. Sophie se už během prvního dne podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, zakouká se do přitažlivého kouzelníka a dostane novou spolubydlící, jedinou upírku na škole. Vedle (ne)obyčejných školních starostí bude Sophie muset čelit i zlovolné síle, která začala útočit na studenty Hecate Hall…

Anotace: Kosmas


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Takhle si projíždím Kosmas (ano Kosmas ne FB) a hledám by stálo za přečtení. A ejhle, hned do kolonky k přečtení. Upoutala mě obálka.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Dobrá kouzla

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Čaruj

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Sophii jsem teda ten život vůbec nezáviděla. A u téhle knihy jsem se dokázala vžít do žádné z postav - prostě tam byly - takže nemohu říct: Tahle je hnus, touhle chci být a tak dále.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Jednoduchost čtení. Člověk si nemusel tolik namáhat hlavu.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Něco tomu chybělo a ani nevím co. Při čtení děj postrádal takový šmrnc kdy se člověk doslova vtáhne do děje. Bylo to takové suché.... Začínam se čím dál tím hůře vyjadřovat.

HODNOCENÍ: 7,5/10
Vzhledem k tomu jak otevřeně kniha skončila přečtu si i druhý díl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama