Prosinec 2012

!!! KONEC !!!

30. prosince 2012 v 18:22 | ElfMaya
Už je to tak. Blog.cz po třech dlouhých letech opuštím. Vedení si asi myslí jak je všechno fajn. Popravdě dříve mi to tolik nevadilo, že nás (obyčejné blogaře) tolik přehlížejí. Ale když nás úplně zavrhnou, to byla poslední kapka.

Jak jistě víte21.12.2012 zprovoznili novou verzi úvodní stránky blog.cz. A tehdy se všechno posralo. Zase začali vyzvedávat Autorský Klub a Krásná.cz a ještě ke všemu se nemůžu přihlásit do administrace. A fungování stojí za prd celkově.

Ale nezoufejte. svoji tvorbu jsem přesunula na nové stránky.

http://elfmaya.blogspot.cz/


Tam se pokračuje jakoby se nic nestalo

Muck a pa ElfMaya

Velká Zimní dovolená

20. prosince 2012 v 17:59 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..

Jelikož bude zítra konec světa....

A také proto, že chci strávit Vánoce v klidu a míru rozhodla jsem se vyhlásit menší dovolenou. Od té doby kdy zveřejním té doby kdy zveřejním tento článek až do 2. 1. 2013 - jestli se toho teda dožijeme nevlezu do administrace blogu (Pouze v případě když mi nějaký vtipálek zaspamuje komentáře jak se již jednou stalo) a nezveřejním žádný článek. Teda blogy budu prolézat stále a komentovat taky tak - snad. Ale nebude to tak horký.

Musím říct, že bylo na čase to byť jenom na čtrnáct dní zabalit. Poslední doubou jsem začínala uvažovaz na změně hostingu. A začínám si opravdu zoufat. Uvidím po novém roce jestli s přestěhuji nebo ne, ale spíše ne. Jsem dost líná na to abych to udělala.

Co se psaní týče - nepřestanu. Jenom polevím. Pár větiček za den žádné několika hodinové lámání hlavy nad dějem. takový odpočinek. A kdo ví, třeba se vrhnu na nějakou novou mini sérii nebo na jednorázovky či drabble. Spíše něco málo aby mi prsty nezakrněly.

Takže se mějtě lidičky. Po Novém Roce s velkou parádou a kopou článků.

Zdravím ElfMaya

03 | Taro 3/4

20. prosince 2012 v 17:41 | ElfMaya |  KAP - Měsícem prokleti
S Tarem se blížíme ke konci. A doufám, že stále nevíte kdo ta bestie vlastně je.
Taro se pohádá s Agiemusem.
A také padne jeden zoufalý plán na dopadnutí bestie.

3. Kapitola

20. prosince 2012 v 17:36 | ElfMaya |  KAP - Tak trochu naruby
Trocha romantiky ala ElfMaya. Při téhle části jsem musela mít určitě nějaký skrat. Tohle se mi tedy vážně nepodobá.
Mika se snaží dostat ze spárů deprese. Co myslíte? Podaří se jí to?
Part 05

20. prosince 2012 v 17:28 | ElfMaya |  PN - Genesis - Duch minulosti
Popravdě jsem chtěla tuhle aktualizaci hodit až o dost později. Jenže rozhodla jsem se pro menší dovolenou, tak aby jste měli co přes svátky číst. I když....
Při přepisování téhle části jsem hodně, ale opravdu hodně mlátila hlavou do stolu. Nevěřila jsem vlastním očím. Já fakt dokázala napsat samé hovadiny.


Knihy v mých myšlenkách (47) Sanctum

20. prosince 2012 v 17:22 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Bůh potřebuje démona, aby vypátral ďábla. Řím, Věčné město, ukrývá prastará tajemství. Sem vedou stopy spiknutí, v jehož středu stojí Eric von Kastell, lovec vlkodlaků. Neustále naráží na odkaz ženy, která v 18. století bojovala o život: Gregorie, abatyše jednoho ze znesvěcených klášterů. Eric a Gregorie jsou nerozlučně spojeni nejposvátnější látkou na zemi. Sanctum může způsobit zázraky - nebo přinést smrt.Jedná se o pokračování knihy Ritus, kterou se tato dilogie také uzavírá

Anotace: Kosmas

Knihy v mých myšlenkách (46) Hraničářův učeň 11 - Ztracené příběhy

20. prosince 2012 v 17:10 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Další z příběhů světově úspěšné serie Hraničářův učeň Většina legend Araluenu, od útěku hraničářského učně Willa ze Skandie až po Horácovu cestu do Nihon-džinu, od příběhu, jak princezna Kasandra přišla ke jménu Evanlyn, až po příběh o Alyssině věznění na hradě Macindawu, je dobře známá. Ale co ztracené příběhy - ty, o kterých lidé slýchali, ale dosud nebylo možné dokázat, jestli jsou pravdivé? Odpovědi byly nedávno konečně nalezeny v ruinách malého domku na okraji lesa…
Co dělal Gilan, když se Halt s Horácem vypravili do Skandie zachránit Willa? Řekl Halt Willovi skutečnou pravdu o jeho rodičích? Co se stane s hraničářskými koni, kteří už jsou příliš staří na to, aby zvládli náročnou službu? Oženil se Horác s Kasandrou? Na tyto a mnohé další otázky dávají odpověď ztracené příběhy z araluenských legend.

Anotace: Kosmas


Knihy v mých myšlenkách (45) Hraničářův učeň 10 - Círaš Nihon-Džinu

19. prosince 2012 v 15:33 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Horác by se coby vyslanec v cizí zemi neměl vměšovat do vnitřních záležitostí - ale nedokáže nečinně přihlížet, jak se křivopřísežný šlechtic pokouší uchvátit trůn. Horác odjel s vojenským poselstvím ke dvoru císaře Nihon-džinu. Od té doby už uplynuly celé měsíce, a on se dosud nevrátil. Pak Evanlyn dostane zprávu, že v Nihon-džinu vypuklo povstání sendžiů proti právoplatnému císaři a Horác se rozhodl zůstat a postavit se na stranu svrženého panovníka. Evanlyn si dělá o Horáce starosti a ve společnosti Willa, Alyss a Halta se mu vydá do Nihon-džinu na pomoc. Zatímco Horác a Will se pokoušejí vytvořit z nihondžinských lesních dělníků vojenskou sílu, která by dokázala čelit dokonale vycvičeným sendžiům, Evanlyn a Alyss musejí překonat dlouho trvající vzájemné soupeření a hledat pomoc u tajemných horalů na severu.

Anotace: Kosmas


Knihy v mých myšlenkách (44) Hraničářův učeň 9 - Halt v nebezpečí

19. prosince 2012 v 15:33 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu do Pikty. Jsou odhodláni zastavit kazatele nezasvěcených a jeho zbylé stoupence dřív, než překročí hranice do Araluenu. V Clonmelu porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů - jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?

Anotace: Kosmas


Knihy v mých myšlenkách (43) Hraničářův učeň 8 - Králové Clonmelu

19. prosince 2012 v 15:32 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti?
Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva...

Anotace: Kosmas