Knihy v mých myšlenkách (27) Ve jménu říše

2. listopadu 2012 v 17:55 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Na pozadí druhé světové války se odehrává příběh anglického kapitána Ethana Amine Drake, který se stal shodou okolností v okupované Francii starostou malé vesnice Bois. Snaží se dorozumět jak s vesničany, tak s odbojem i blízkou německou posádkou vedenou kapitánem Maxmilianem Meierem. Povinnosti starosty a vojíka, se v něm sváří s láskou k německému veliteli.
Smrtelný tanec mezi protivníky může začít...

Opis zadní strany knihy


1. proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Tahle kniha je spíše citová záležitost. Autorkou je Amater, která tuhle povídku publikuje na svých stránkách. Když se pak objevila možnost mít její knižní podobu doma. Musela jsem si ji pořídit.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Vesnice Bois

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovce).
Miluj

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být
Tady patří bod jednoznačně Bubimu - černému hřebci. Ten ďáblík vážně neměl chybu.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Tohle se prostě u nás v ČR NEDÁ KOUPIT. Amater mi tím prostě udělala neskonalou radost. A vy jestli znáte knihu s homosexuální tématikou dejte mi ihned vědět.

6. A naopak najděte jedno negativum.
Negativum? Ono to má nějaký negativum? Nekomu by se nelíbil určitě styl pasní, ale to patří k autorce. Bože vždyť ona to je AMATER. Ne končím s plesáním nad její dokonalostí. Prostě negativum to nemá a BASTA!

HODNOCENÍ: 9,5/10
Slashová (nebo také yaoi či homosexuální) tématika knih je u nás extrémně nedostatkové zboží. A já tyhle propracované příběhy miluji, kam se hrabe Rowlingová a její Potter, když Amine je tak slaďoučkej. XD Zde se pozná yaoiska.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ips Ips | 1. října 2014 v 21:57 | Reagovat

Souhlasím! Teď ten příběh čtu, bohužel jen na netu. Ale pokud bude k sehnání knižně, chci ji mít doma! Je to naprosto dokonalé čtení a negativum to nemá. Autorčino psaní se mi líbí a je to tak silné, autentické, že to člověka vážně chytí a zatáhne do úplně jiného života. Velice povedená kniha. Jsem nadšená.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama