Jak píše dráče! (3) - Problematika jmen

26. listopadu 2012 v 18:08 | ElfMaya |  ..::Jak píše dráče::..
Hola, hola jsem tu opět zde s pěkně zanedbanou rubtikou JAK PÍŠE DRÁČE! Pár lidiček se ptalo jestli nebudu chtít v tomto mini-serálku pokračovat. No můžu to zase na chvilku zkusit. Mám už v hlavě vymyšlená tři témata, která bych mohla zpracovat. A jedno z nich se týká jmen a problémem s ním spojeným. Jak je pojmenovat?

Díl 3. Problematika jmen!
Znáte to, máme vymyšlenou fakt kruto-přísně-prďácko-hustou zápeltku (Děkuji nejmenované M. za zapůjčení toho strašného výrazu, ale mě se zdálo, že se sem perfektně hodí Usmívající se) ale nastává tu menší problém. Jak se budou hlavní postavy jmenovat? No a teď babo raď. Ano jako je pravda, existuje skupina lidí co jména tahají jako z kouzelník z klobouku holubice. Ale já nejsem kouzelník a mám se jmény opravdu, ale opravdu potíž (teď si prosím zkustě při čtení domyslet přízvuk naše Vašíka Klausíků a máme to perfektní).
Přesto pisálci s podobným geficitem jako já nezoufejte: Internet je všemocná věc on Vám pomůže. Existuje mnoho stránek se jmény nebo rovnou generátory jmen. Ale než si pár adres řekneme musíme si v hlavě srovnat několik bodíků kterých by jsme se pri vybírání jmen měli řídit:

  1. Doba ve které se príběh odehrává - Přece jenom když píšete příběh zminulosti hodí se jména spíše zastaralejší než než nějaká kůl (pro angličtináře cool) novodobá jména.
  2. Místo ve kterém se příběh odehrává - Nebudeme přece do české lhoty strkat borce či borku s .... dejme tomu .... Africkým jménem.
  3. Pohlavý postavy - Tohle je snad všem jasné. Holka se nebude jmenovat třepa Pepa nebo František.
  4. Rasa postavy - Když stvárňujete například elfa hedí se k němu uhlazená jména, která jdou špatně vyslovit (Legolas, to je to pravé Ať žuje Pán prstenů)
Tak to byly ty nejdůležitější body. Samozřejmě existuje ještě mnoho jiných faktorů, třeba zdrobněliky jmen pokud se jedná o nějakou přeslazenou romantiku nebo stáří postavy, protože pro starší postavu se hodí taková elegantnější jména a podobně.
Na podobném principu funguje i vybýrání jmen pro zvířata, města, království .... no naš si vzpomenete.
Tak přestaneme tlachat a řekněme si něco o pár užitečných stránkách se jmény:
Keltská jména - Tuhle českou stránku jsem hojně používala, když jsem psala příběhy z doby keltské nebo jsem chtěla aby mé školní práce měli nádech tajemna.
Behind the Name - Anglická databáze jmen ze všech koutů světa, naleznete tam všechno od českej jmen přes Velšká až po mytologická. Při výběru se meze nekladou. tady je pěkné, že Vám to ukáže i jména podobná, či stejného výrazu nebo jeho obdoby v jiných jazycích.
Random RPG Name Generator - Další zajímavá stránečka, kde si můžete nechat vygenerovat jména například elfský, démoní nebo třeba dračí
Yafnag - Poslední stránka a tu hlavně používám při generování slov pro vesnice a města.
Tak jsem Vám to alespoň trochu pomohlo a nabrali jste novou inspiraci pro další psaní nových postav a pro jejich cool jména.
PS: Pokud někdo zná ještě nějaké zajímavé stránky se jmény nebo generátory jmen prosím pochlubte se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eloran Arroway Eloran Arroway | Web | 29. listopadu 2012 v 21:37 | Reagovat

Muhaha, skvělé! Jsem ráda, že ses rozhodla pokračovat. :3 *skáče tři metry do vzduchu*

Vlastně taky tak nějak postupuji. A když se mi vážně nechce přemýšlet, většinou si najedu na nějaký ten genarátorek a jméno si nechám vyplivnout. Ale abych se necítila tak blbě, že jsem pro to skoro nic neudělala, většinou ještě přehodím nebo uberu písmenka :D

2 ElfMaya ElfMaya | E-mail | Web | 30. listopadu 2012 v 17:31 | Reagovat

[1]: To spíše bych měla být ráda já, že se našel alespoň jeden človíček co si tuhle rubriku přečte.Je to příjemné vědět, že se aspoň někomu líbí.

U mě je to také se jmény velká potíž.Když vymýšlím novou postavu tak si mermomocí nemohu na nic vzpomenout a gnerátor jmen je skvělý tahák.

3 Smithe545 Smithe545 | E-mail | Web | 22. května 2014 v 7:38 | Reagovat

insecticide permethrin side effects in cats bdfeffkkkdgbdddf

4 Pharmk725 Pharmk725 | E-mail | Web | 23. května 2014 v 0:49 | Reagovat

Very nice site! cheap goods http://opxyiea2.com/yoyaoyo/4.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama