Knihy v mých myšlenkách (23) Báje a povsti z kraje Jiráskova

5. října 2012 v 17:32 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Soubor regionálních pověstí, které upravil, některé přepsal a souborně vydal místní autor Antonín Krtička. Tento knihař, knihkupec, prozaik, regionální vlastivědný pracovník byl velkým místním patriotem, a proto za své jméno připojil přídomek Polický. Pověsti v knize jsou převážně historizující s mnoha prvky romantické dobrodružné literatury, jež zvyšují jejich čtivost. Jsou to bezesporu nejoblíbenější místní pověsti, které čte už několik generací Poličáků. Kniha se dočkala již 4. vydání.

Anotace: link1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
No nebylo to tak, že bych si ji vybrala. Autora této knihy jsem dostala na referát z literatury. musím říc byla to docela makačka to přečíst.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
krajina Polická

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
vyprávěj

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Tady na tu otáku ani nejde odpovědět. Jedná se totiž o soubor bájí, postavy se tam střídají jako na běžícím páse, ale myslím, že mistr Jan Hus byl borec. XD

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Je to něco jiného. Nevím teda jak je to s novějšími vydáními, ale já měla v ruce druhé vydání a bylo psáno ještě tím staročeským stylem. Kupodivu se to krásně četlo.

6. A naopak najděte jedno negativum.
Príběhy jsou krátké a tak když čtete a čtete brzo se vám začnou jednotlivé částy slévat dohromady a pak se z toho jedena velká kupa čehosi. (Původně jsem chtěla napsat hnoje, ale tím bych urazila autora.)

HODNOCENÍ: 7,5/10
Ale jo, jako povinná četba to není nejhorší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama