Říjen 2012

Akt 3 - Part 8

28. října 2012 v 9:31 | ElfMaya |  KAP - Lucien
Další část je na světě. Lucien se v dneším díle nepříjemně opije. Dávám ji nezvykle brzo ráno. Jelikož celý týden sem nějaká zasekaná a určitě bych na něj zapomněla.


"Nejsi moje matka, abych ti říkal kde, a s kým jsem." Opáčil jsem ledově. Tohle všechno už bylo absurdní. Co jsem komu provedl. Po pěti minutách kdy jsme se s Alexem měřili pohledem a mě docházel rapidně kyslík, mě laskavě uráčil pustit. Zděšeně jsem se rozhlédl po bytě, až později mi bylo sděleno, že jsem vypadal jako přišlápnutá čivava. Už aby tohle všechno bylo za mnou.
"Teda koukám Luciene, ty se asi hodně nudíš co?" moment nechte mě hádat. Dva metry, snědá pleť, dredy, Ben Blake třetí beta Tarovi smečky. Co ten tu probůh dělá? Uraženě jsem si odfrkl. Co na to jiného říci. Ježíši nazdar. Chovejte se tu jako doma. Já nemusím mít soukromí.

Knihy v mých myšlenkách (26) Ritus

27. října 2012 v 14:20 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Král veřejně vypíše na hlavu netvora vysokou odměnu. Vatikán naopak vyšle potají agenty, kteří sledují vlastní tajemné cíle. Také lovec Jean Chastel se zúčastní lovu na netvora. Přitom se neustále setkává s tajemnou a energickou abatyší Gregorií. Ani jeden z nich netuší, že jsou jenom figurkami ve strašlivé hře, která neskončí ani po více než 200 letech… Markus Heitz tentokrát opustil reálie tradiční fantasy a "střihnul" si akční hororový thriller, ale už po pár stranách zjistíte, že změna nebyla vůbec na škodu, protože autor opět stvořil vynikající příběh.

Anotace: FantomPrint

Upír v okně

25. října 2012 v 15:09 | ElfMaya |  Jednorázovky - Humorné
Zdříve se mělo jednat o kapitolovku. Pak z toho sešlo. Ale nechtělo se mi to smazávat, proto to přináším jako jednorázovku. Přeji příjemné čtení.

Každý člověk má svoji malou realitu. Takovou tu malou mršku, do které se v nouzi může schovat. Nechat se obejmout její přívětivou náručí a tupě dělat, že nic jako strach, vztek nebo bolest neexistuje. Realitu kde je jenom on svým pánem.
Člověk z velké části věří jenom tomu, co sám vidí. Žádné nadpřirozeno, žádná mystika. Jenom fakta a nic víc. Co je komu do toho, že se v naší mysli procházejí jednorožci po obláčku. Tam uvnitř můžeme být šílení, jak se nám zachce.
Jmenuji se Silvie Sázavská, trochu zvláštní jméno co? Taky s ním už od dětství mám s tím jménem problémy. To mě nemohla mamka pojmenovat trochu inteligentněji?

!!!DŮLEŽITÉ!!! Co chcete číst?

25. října 2012 v 15:06 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..
Uf přijde mi to až neuvěřitelné. Brzo Lucien skončí a já nemám, teda vlastně mám a hned několik, připravených kapitolových příběhů. Jenom nevím, který mám začít dokončovat a zveřejňovat jako první.
A věřte mi, jedná se o opravdu těžké rozhodování.

Pomůžete mi?

Akt 3 - Part 7.5

21. října 2012 v 14:50 | ElfMaya |  KAP - Lucien
Tohle malé odbočení od hlavního děje mě napadlo při psaní. Tutíž je naprosto neplánované. Dnešní část se celá bude odehrávat z pohledu vlkodlaka Alexe.
Užijte si to.


Z pohledu Alexe
"Co vlastně nosíš pod tou páskou." Ukázal jsem na levé oko. Vlastně až teď jsem si všiml té pásky. Vždy ji nosí pečlivě schovanou pod ofinou.
"Co? Nic, nehoda." O krok ucouvl. Jeho výraz se ihned změnil. Vyplašil jsem ho. Zvláštní proč mě to ranilo? Ty pocity mě dovádějí k šílenství.

Knihy v mých myšlenkách (25) Noční Anděl 1 - Cesta stínů

19. října 2012 v 22:28 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud - stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…

Anotace: Kosmas


Part 03

18. října 2012 v 18:51 | ElfMaya |  PN - Genesis - Duch minulosti
Oj včera jsem na to zapomněla. Tak to dávám dnes.
Stojím před tím nejhorším dilema. Když přepisuji Genesis nechce se mi moc zasahovat do původního příběhu. Mám pocit, že kdybych to udělala ztratila by to kouzlo. Proto zatím jenom přepisuji čas vyprávění a opravuji překlepi či sem tam překopu větu. Jinak se moc neliší od originálu.


Akt 3 - Part 7

14. října 2012 v 10:25 | ElfMaya |  KAP - Lucien
Neděle a Lucien pokračuje. Příští týden čekejte malý speciálek. Jen je mi líto, že takhle povídka nemá mnoho čtenářů. Jinak bych vyhlásila rubriku: Zeptej se Luciena na cokoliv. A dnes se zveřejní moje nejoblíbenější scénka z celé téhle kapitolovky. Ať žije WC.


"A abych nezapomněl, mám ti od Jasmin vzkázat, že Jolie je u ní." Po úmorné tragédii života alespoň jedna dobrá zpráva. O jednu starost míň. Ještě něco vymyslet s Alexem. Všechno se sype jako domeček z karet.

Knihy v mých myšlenkách (24) Levá ruka boží

12. října 2012 v 20:20 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Poslouchejte. Svatyně vykupitelů na Střelecké stráni je zatraceně lživý název, protože tam nikdo vykoupení nedojde a o svatyni už vůbec nelze mluvit."
Svatyně vykupitelů je bezútěšné místo - místo, kde není vítána naděje ani radost. Většina jejích (téměř výlučně mužských) obyvatel tam byla přivedena v raném dětství proti vlastní vůli, kterou snad kdysi měli. Teď trpně přežívají pod hrůzným režimem lordů vykupitelů, jejichž krutost a surovost má jediný cíl - službu ve jménu Oběšeného vykupitele. V celém komplexu svatyně se nikdo dokonale nevyzná, tak rozsáhlý a spletitý je labyrint jeho chodeb - chodeb naplněných pachem staletí starého náboženského zápalu.
A v jedné z těchto chodeb stojí chlapec, dívá se ven temným oknem a pozoruje nejnovější skupinku nešťastníků, kteří do tohoto pekla přibyli. Je mu čtrnáct nebo snad patnáct let - jistě to neví ani on sám, ani nikdo jiný. Své skutečné jméno už dávno zapomněl, teď mu však říkají Cale. Ze svého předchozího života si na nic nevzpomíná a o tom budoucím nic neví... Seznamte se s andělem smrti.
Levá ruka boží přináší příběh o životě a hledání víry ve světě, jejž postihla blíže nespecifikovaná katastrofa. Je první částí trilogie, která vychází v celosvětové premiéře a která má všechny předpoklady stát se mezinárodním bestsellerem.

Anotace: Kosmas

Akt 3 - Part 6

7. října 2012 v 11:45 | ElfMaya |  KAP - Lucien
Dnes žádný povídání. Salší díl Luciena, užijte si to


Co musím tomu nezvanému hostu připsat k dobru. Umí skvěle vařit, těsně před odchodem do práce uvařil, jak on to nazval lehkou svačinku na posilněnou. Jednalo se o zeleninovou pánev s kousky kořeněného kuřecího, pečenými brambory a jako dezert ovocný pohár se šlehačkou. Kde ty přísady sehnal, je mi záhadou. Ale vyknout jsem tomu nemohl nic. Hostina byla naprostou harmonií chutí.