Knihy v mých myšlenkách (20) Kal a Niko 6 - Blackout

14. září 2012 v 19:02 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Kal Leandros vždy kráčel po krvavé hranici mezi stavem, kdy se snažil zachovat svou smrtelnou duši svobodnou a čistou (více méně), a tím, kdy hrozilo, že se jeho hororové dědictví z jiného světa utrhne z řetězu. Pokaždé ho ale zachránila vzpomínka na bratra Nika, přátele, a ty, které miluje. Až doteď.
Kal se probudil na pláži poseté rozsekanými zbytky ohavných stvoření, která zjevně vyhledávala potíže. Fakt, že jatka pravděpodobně způsobil on, ho nijak nerozrušil. Nerozrušilo ho ani to, že se cítil jako přirozený zabiják. Kala rozrušuje to, že si vůbec nepamatuje na Kala… a že si není jistý tím, zda ho to zajímá.

ANOTACE: Kosmas


1. proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jako valnou většinu knih jsem si vybrala vpodstatě poto, že je to pokračování. Celá tahle série o bratrech Leandrosových mě nadchnula pro svůj sarkasmus a neobviklý děj. O to byl tehle díl sklamání.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Ztracené vzpomínky

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovce).
Hledej! (vykřičník je tam schválně)

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Stoprocentně bych nechtěla být pavoukem Nephe, osminohá potvora s opičím ksichtem není zrovna příjemná varianta žití. O to horší měl jeden jedinec smrt. Umřít samo o sobě na záchodě není zrovna hrdinské, ale být zabit vidličkou? Na tom se asi všichni shodneme, že tak umřít nechceme ani za zlaté vidle.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vtipnost, autorka si dokáže v některých pasážích pekělně vyhrát. Vždyť to je právě ona, kvůli které se musela vidlička zapsat do seznamu smrtících zbraní. Nebo Kal a jeho vtipná třička (Kde so triko s nápisem: Miluji lidi, chutnají jako kuřata - dají sehnat. Nebo to: Sežer mě! Nebo já sežeru tebe!)

6. A naopak najděte jedno negativum.
Chyběla jiskra, nedokážu to přesvě vysvětlit co přesně. Prostě jsem při čtení měla pocit, že by to ještě něco chtělo. Některé pasáže jsem četla s donucením (díky bohu bylo to minimum), taky autorka mohla trochu rozvést vztah mezi Vtipálkem a Jisiášem, je to neoviklá dvojka a stopro by se u ní i pobavilo.

HODNOCENÍ: 8/10
Kniha byla pěkná, ale oproti předešlým dílům trochu suchá. Postrádala šmrnc. Přesto pobavila. A už se začínám hrozit na pokračování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama