Knihy v mých myšlenkách (17) Sukuba 2 - Na vrcholu

4. září 2012 v 13:00 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu. Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona - nadpřirozená svůdkyně - nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je. A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe…

ANOTACE: Kosmas


1. proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Když už jsem si ji koupila.... proč si ji nepřečíst.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nebezpečný úkol

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovce).
Zdrogovaný

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nejvíce nepříjemná a nejméně mi podobná osoba byla Doug. Ta naspídovaná myš měla přirozený talent na zpěv a to mu ksakru závidím. Ale jeho absťák bych mít nechtěla.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Líbil se mi vzah mezi Sethem a Georginou, byl svým způsobem roztomilý. Takový cudný, roztomilý.

6. A naopak najděte jedno negativum.
Příběh se mi zdál nudnější než první díl. Jenže tak to je u většiny pokračování. Zároveň se to zdálo jako klid před bouří. Kdo ví co se bude dít ve třetím a ve čtvrtém díle.

HODNOCENÍ: 7/10
To co mi vadilo na předešlé knize se v této ulepšilo. Už popis intimních chvílích se nezdál tak odlišné od odstatního vyprávění.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 4. září 2012 v 17:57 | Reagovat

Ja ju ešte stále nemám prečítanú... A to ju mám doma už hrozne dlho.

2 ElfMaya ElfMaya | E-mail | Web | 5. září 2012 v 16:19 | Reagovat

[1]: No je pravda taky se mi to ze začátku nechtělo číst, ale když se přenese přes ten relativně nudný začátek je to potom docela zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama