Day 09: Kniha, ze které ti je špatně

9. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
| Barb & J.C. Hendee | Dhampir | Vznešení mrtví 1 |
| Fantomprint 2009 | 384 stran |

Tento ten jsem původně chtěla vynechat, ale nakonec by to stratilo svůj smysl. Kniha, ze které mi je špatně neexistuje. A pravda, existují knihy, ze kterých mám panickou hrůzu jen když se na ně podívám - žákonckou začínaje a učebnicí matematiky konče. Ale není taková, která by ve mě vyvovala nějaké nechutné pocity. Přesto jsem si vzpoměla na scénu při které se mi ježily chlupy na zádech.

Bohužel už je to nějaký čas kdy jsem četla ságu Vznešení mrtví - obsahuje 6 knih (Dhampir, Zloděj životů, Sestra mrtvého, Zrádce krve, Rebel, Dítě mrtvého boha). A jelikož jsem je hltala pěkně jednu po druhé nějako se mi děj ságy slévá do jednoho celku a tak už s přesností nedokážu určit o jaký díl se přesně jedná. Jednalo se o snénu kdy bylo popisováno zrození hlavní ženské postavy Dhampir Magiera (a toho sexy elfího míšence Leesila co má furt za zadkem chci domů). Ani Hunger games při popisování brutálních scén nezanechalo takový dojem jako právě ta scéna. Nevím proč zrovna ta.

Proto jsem ukázala tuto první knihu, nechtělo se mi hádat jestli se jedná o čtvrtý nebo pátý díl a já jsem natolik líná abych je přečetla nebo alespoň prolistovala znovu. Ukázka je také z první knihy. Jedná se totiž o velmi zajímavou ságu.

UKÁZKA:
Leesilova hlava dopadla zpět na zem. S melancholickým povzdechnutím, které Magieře znělo příliš teatrálně, se zahleděl do koruny stromů.
"Pokaždé je to stejné," zakňoural. "Nudím se!"
"Vstávej!" přikázala ostře a odkulila se ze svého společníka. Hodila kůl na zem k ostatním věcem, pak sáhla do křoví, odkud vytáhla druhý batoh a cínovou lucernu, ve které stále ještě hořel plamen. Zapálil ho Leesil, než se vydal do vesnice, kde odehráli své vystoupení. Odsunula záklopku, otočila knoflíkem a povytáhla knot. Světlo se rozjasnilo.
Leesil se posadil a rozhrnul přední část potrhané košile. Těsně pod krkem se objevila skutečná barva jeho kůže - nebyla mrtvolně bledá, nýbrž měla teple bronzový odstín. Poškrábal se na krku, který mu pokrýval bílý prášek. Na hrudi měl připevněný kožený vak, ze kterého stále ještě kapala tmavě červená barva. Pomalu zasychala na hroudě vosku, která držela na místě zasunutý kůl. Budila tím dojem, že byl skutečně proboden. Když odvazoval motouz, který držel vše na místě, cuknul sebou.
Str. 24 - 25
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama