Srpen 2012

Day 30: Nejlepší kniha, kterou jsi letos přečetla

30. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
Paradoxně je i první knihou přečtenou v tomto roce. Popravdě první dojmy byly více méně rozporuplné. Z anotace jsem si pořádně nedokázala představit oč se jedná. Příběh však dokázal, že je dobrý a že si to oenění zaslouší.
Jenom mám trochu strah z připravovaného filmu. Nejenom hereckým obsazením, ale i celkovým stvárnění. Však víte jak jdou na tom filmy s knižní předlohou. Povětšinou dost bídně.


Inkarceron - futuristické vězení ukryté neznámo kde. Temný, divoký svět, vněmž přežívají potomci původních vězňů a platí právo silnějšího. Inkarceron má dvě tváře - je umělě vyrobeným stvořením s vlastní inteligencí, ale zároveň v sobě uchovává středověký labyrint plný kobek, řetězů a tmavých chodeb. Mladého vězně Finny pronásledují vidiny předchozího života, které naznačují, že se narozdíl od ostatních v krutém vězení nenarodil.
(originální text distributora)

Day 29: Kniha, kterou právě čteš

29. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
Po Hunger games příjemná změna. Kniha plná vtipu, vulgarismů a monster. Ne Nenechte se odradit. Owen Zastava Pitt (taky jsem čuměla nad tím jménem) se stal z účetního lovcem moster po tom co svého šéfa proměněného na vlkodlaka prohodil oknem. A aby toho nebylo málo Owen je chlap jak hora.. v knize se oběvovala váha něco kolem 150 kg a spíše svalnatý než tlouštík.
Jen se modlím aby Fantomprint brzo vydal pokračování.


Anotace
Tým nováčků byl narvaný v přecpaném suburbanu na zadních sedadlech. Holly nás začala označovat za tým duhové koalice, protože jsme měli jednu bělošku a k tomu černocha, asiata a míšence. Ke splnění vlhkých snů všech liberálů nám už chyběla jenom lesbička a chlápek na vozíčku.

Day 28: Kniha, kterou jsi naposledy četla

28. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
Horší ptákovinu jsem si ani vybrat nemohla. Ronnie hlásím je to hovadina. Bohužel tohle bylo opravdu velké zklamání. Když jsem četla první díl říkala jsem si: Bomba - to bude něco. Při druhém díle mé nadšení značně zmrzlo a při tomhle.... škoda mluvit.
Jen je mi líto, že neznám nikoho komu se ta série opravdu líbila. Někdo, aspoň jeden člověk aby mi řekl co je na ní tak úžasého. Co je na ni tak dech-beroucího.
Kdo to teda ví ať mi to napíše do komentářů. Já jsem bezradná.


ANOTACE: (Ale tu už tu omílám dokola)
Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta.

Týden Devátý (20.8. - 26.8.2012)

28. srpna 2012 v 14:05 | ElfMaya |  ..::Literární deníček::..
Strašně to utíká. Prázdniny pomalu končí. Píšu a Píšu až mě z toho hrabe.

22.8.2012 - Středa
Pracuji na: Lucien akt 3
Čas: 45 minut
Rozsah: 613 slov 2 420 znaků
Po dobrovolné pauze se pouštím do psaní.


Knihy v mých myšlenkách (15) Hunger games 3 - Síla Vzdoru

28. srpna 2012 v 13:00 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta.

ANOTACE: KOSMAS

Day 27: Oblíbená fikce

27. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
| Tereza Matoušková | Hladová přání |

Tereza je téměř neznámá autorka, přesto skvělá. Zná ji jenom pár (no možná jich je více než pár) blogařů.
Knihu jsem opět představovala v rubrice KVMM. Anotace mluví za vše.

ANOTACE
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny.
Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo.
Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

Day 26: Oblíbená non-fikce

26. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
| Miroslav Švandrlík | Černí baroni |

Další z njtěžších dní co v tomhle Callenges byli. Vzhledem k tomu, že čtu zásadně jenom Fantazy. A tak jsm štrachala a štrachala v povinné četbě. A hele vyštrechala.
Vojín Kefalín - kdo nezná film měl by se stydět.

Anotace:
Známé a oblíbené dílo z pera renomovaného autora a osvědčeného vypravěče Miloslava Švandrlíka vychází podruhé ve své historii se všemi původními ilustracemi - kreslenými Mistrem Nepraktou knize na míru.
Dnes již klasický titul připomínající doby nedávno minulé, v němž autor, který vojenskou prezenční službu vykonával v letech 1953-55 na pracovištích Technických praporů v západních a jižních Čechách, barvitým a osobitým způsobem popisuje všední absurdity nevšední doby Československo-sovětského poválečného přátelství a její odraz nejenom v životě vojenských branců - pétépáků.

Day 25: Oblíbená kniha, kterou jsi četla ve škole

25. srpna 2012 v 19:00 | ElfMaya |  30 days book challenge
Božena Němcová Babička

Asi jako většina těch, kteří tento Challenge vyplňovali, nevím co si mám pod tímto dnem představit. Jestli se jedná o povinou školní četbu nebo jestli takovou tu adrenalinovou pod-lavicovou. A tak jsem se rozhodla pro kompromic. Existovalo pár knih z povinné četby, které jsem četla pod lavicí. a Babička patří mezi mé favority.

10. Pár ocelových očí

25. srpna 2012 v 14:00 | ElfMaya |  PN - Shin Lao - Po stopách vlka
Tak milý přátelé zazvonil zvonec a pohádky je konec. S těžkým srdcem se loučíme s dalším příběhem. Když jsem začala Shina psát měla to být původně kratičká povídka něco jako delší jednorázovka, ale trochu se to zvrtlo a vzniklo dílo o 11 částech 19 852 slo a 121 175 znacích. Snad se příběhl líbil. Jenim škoda, že jedinný kdo ji komentoval byla Ronnie čímš ji děkuji.


Vlk se zakňučeným zvedl své zmrzačené tělo. Ztěžka přiměl nohy k pohybu. Naposledy pohlédl na bojující dvojici. Sabina druhý muž vážně zranil. Šedé oči se střetly s ocelovými. Poslední pohled plný slz. Oba to tušili. Oba to věděli. Poslední rozloučení.

Sbohem Shine.

Sbohem Sabine.

Vlkodlak opět běžel vstříc temnotě. Ne jenom temnotě noci. Teď i temnotě samoty.

Sbohem Sabine Duverte, byl jsi mi přítelem i bratrem. Nashledanou v pekle.


Knihy v mých myšlenkách (14) - Nádherná temnota

25. srpna 2012 v 13:00 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny -, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí, zatímco Ethan, který stále ještě nechápe, co se to s ním o Leniných šestnáctých narozeninách stalo, se pohrouží do studia zaklínačů a do výzkumu, který prováděla jeho matka, aby našel způsob, jak Lenu zachránit, než bude příliš pozdě. Jenže jakmile někdo vstoupí do světa zaklínačů, není cesty zpátky, a některá tajemství, která Ethan odhalí, ohrozí jeho i jeho blízké mnohem víc, než si vůbec dokáže představit.

ANOTACE: Kosmas