Květen 2012

Novinka - Dračí Doupě na FB

26. května 2012 v 16:08 | ElfMaya
Ano milý, drazí čtenáři Dračího Doupěte. Konec světa se blíží. Dračí DOupě je už i na FB.


2. Black Hill 1/2

25. května 2012 v 18:29 | ElfMaya |  PN - Shin Lao - Po stopách vlka
Ach jo, dlouho jsem se zase neozvala. Pravdou je, že začalo zkouškové období a mě už za týden čeká písemný závěrečný test. Z těch důvodů není ani chuť na psaní. Z těch písmenek se mi už postupně začíná točit hlava. Ale aby Dračí Doupě neleželo ladem dodám alespoň první část druhé kapitolky Shina.
Tato část je bez extra velké kontroly proto výskyt hrubek a nesmyslného spojení je více než jenom možný. Asi až bude tato část kompletní tak bude opravena.


Black Hill je na první pohled obyčejný diskotékový klub sídlící na průmyslovém předměstí. Díky své strategické poloze tento klub jenom prosperuje. Už delší dobu byl rozdělen na dvě části, ta první byla veřejně přístupná i pro lidskou rasu do druhé poloviny pečlivě umístěnou pod hlavní diskotékou mohli vejít jenom zástupci nesmrtelných.
Sabin se Shinem postávali u hlavního chodu klubu Black Hill. Sabin si nervózně poupravil sako. Dnes zde bylo víc lidí než obvykle. Upírovo hrdlo se stáhlo. Tolik lidských pachů ho tak silně lákalo. Chuť okusit byť jenom kapku rudé tekutiny byla nezvykle silná. Uvolnil si vázanku. Vlkodlak se zákeřně ušklíbl. Mladý vlkodlak se nad touhle situací pokaždé skvěle bavil. Konečně přišla řada i na ně. Vyhazovači u vchodu ukázali své vstupenky a mohli vstoupit do jámy lvové.

Knihy v mých myšlenkách (10) - Hunger Games 1 - Aréna smrti

12. května 2012 v 13:00 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hunger games začínají... V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games - zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována, a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska... Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?

ANOTACE: KOSMAS1. Stíny noci

8. května 2012 v 13:00 | ElfMaya |  PN - Shin Lao - Po stopách vlka
První oficiální část povídky Po stopách vlka patřící do série Proradní nesmetelní. V této povídce se celou dobu budou plínat dvě dějové liniie.
Snad se Vám to bude líbit.
Přeji příjemné počtení.


Letní odpoledne, slunce ze všech svých sil dávalo najevo svoji nadvládu. Paprsky až nepříjemně pálily. Lidé bloudící městskými ulicemi byli, oblečeni pouze poskromnu. Prodavači ledových nápojů a zmrzliny se nezastavily. Několik dětí si dokonce hrávalo v parkové fontáně. Se smíchem cákali chladivou vodu do všech stran. Rudovlasý mladík obratně probíhal kolem nic nečekajících lidí. V náručí pevně svíral chladící tašku a nevypadal, že by měl v úmyslu zpomalit. Ztěžka nabíral vzduch do plic. Míjel stánek s ledovou tříští. I když nitro křičelo o chladivý nápoj, nezastavoval. To co nesl uvnitř tašky, bylo mnohem důležitější. Stálo ho to hodně úsilí sehnat.

Vběhl do staré zděné budovy. Ve dveřích se ještě spěšně pozdravil s domovnicí. Přívětivě se usmál a už sbíhal schody do suterénu. Na posledních schodu zakopl, ale stihl zachovat rovnováhu. Následky pádu však zastavit nedokázal, ramenem dopadl na protější stěnu. Jeho bystrému sluchu neušel tichý křupavý zvuk. Tiše zaklel, už po několikáté v poslední době si opětovně pohmoždil nedávno vykloubené rameno. Zde v chladu a stínu si dovolil odpočinout. Zpocené čelo opřel o chladnou zeď, snažil se najít svůj ztracený dech. Zatnul zuby, aby alespoň částečně zahnal pichlavou bolest vycházející z ramene. Sebral trochu síly, uklidnil zběsile bijící srdce. Vydal se chodbou kolem sklepních skladů až nakonec, do malého bytu. Domovnice ze začátku nechápala, proč chce byt zrovna ve sklepě, ale později to stejně nechala být. On ani jeho spolubydlící nikdy nebyly problémoví. Možná proto, že žili v noci, ne ve dne. A návštěvy měli jenom výjimečně. Dokud pečlivě platili nájemné nebylo třeba se vyptávat. Na betónové podlaze se každý krok nepříjemně rozléhal.

Knihy v mých myšlenkách (9) - EON: Znovuzrození dračího oka

8. května 2012 v 12:00 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny. Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.

ANOTACE: KOSMAS


Satanova kletba

7. května 2012 v 9:50 | ElfMaya |  SER - Pod plameny svíčky
Pamatuji si tak dobře jako, kdyby se to stalo včera. Bylo sobotní prosincové poledne. Zrovna jsem se svými přáteli cestoval strávit zbytek vánočních prázdnin na chatě patřící Kamilovi rodině. Jelo nás šest: já, Lukáš, Petr a Pavel - dvojčata, Kamil a Roman. Všech šest studujeme ne stejné střední škole ve stejné třídě. Venku sněžilo. Ohromné vločky, kterým se říká kalamitky, se líně snášely na už tak vysokou sněhovou pokrývku.
"Táta říkal, že nám tam nechal několik rachejtlí, abychom ten Silvestr pořádně oslavili." Hovory ostatních ke mně docházeli jakoby z dálky. Nevnímal jsem se, myšlenkami jsem se už dávno proháněl po parádní sjezdovce nedaleko chaty. Vlak poskakoval ze strany na stranu a sedačky byly naprosto nepohodlné. Ale věc, která vše změnila, měla teprve přijít. A začínala docela neškodně.

Pod plameny svíčky

7. května 2012 v 9:49 | ElfMaya |  ..::Rozcestníky::..

Pod plameny svíčky - soubor krátkých duchařských povídek. Ve světě kolem nás se často dějí nevysvětlitelné záhady, která si lidská mysl nedokáže odůvodnit.
Většina zde zveřejněných příběhů je napsána na motivi strašidelných historek přátel a známích.


Marek jede se svými kamarády- spolužáky oslavit Silvestra na horskou chatu. Šest přátel si naplánovali aklci plnou zábavy a alkoholu. Jenže zábava se změní díky malé na první pohled neškodné věci - spirituální tabulky, kterou sebou přivez Roman.

Má sny, jenom ne jako každý jiný. Její sny jsou vlastně předzvěsti špatných zpráv. Bojí se jich. A nejraději by je neměla.

Knihy v mých myšlenkách (8) - Hladová přání

6. května 2012 v 19:40 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Podmoří je svět, který je magií přímo prosáklý. Čarodějové na Tark Itlen, kteří ji studují, ne vždycky činí nejmoudřejší rozhodnutí. Nepodařené pokusy se ztrácejí v podzemí kláštera, kde čekají, až budou znovu nalezeny. Když jim ze sklepení pomůžete, splní vám jakékoliv přání. Chtít za to budou jenom pár kapek vaší krve. Alespoň to tak tvrdí. Ve skutečnosti vás možná připraví o vše, na čem vám v životě záleželo. Co se stane, když se jim dostane do rukou holčička, která ještě věří v kouzelné skřítky a dobré víly z pohádek?

ANOTACE: KOSMAS.CZ


Trocha myšlenek

1. května 2012 v 12:51 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..
Ještě před pár dny jsem měla sto chutí skončit se psaním. Zaklapnout nadobro word a dělat, že jsem nikdy nic podobného nedělala. Skončit, přestat existovat. Jenomže něco se změnilo. Něco co jsem si myslela, že je nadobro ztraceno....

Stála na okraji nejvyšší budovy v okolí. Světla pouličních lamp tvořila stínové démony. Mohutná luna, ten dokonalý stříbrný kruh dokazoval moc dnešní noci. Za drobným tělěm dívky sedělo další stvoření. Obrovský pes, ne pes ne. Vlk křížený s medvěděm, rudočerná srst vlající v slabém vánku připomínala krev.
Dívka pohlédla ocelovýma očima na vlka. "Jdeme?"
Vlk přikývnul.

Prohlížela jsem si staré papíry. Občas mě totiž přepadává taková nálada kdy vzpomínám a vzpomínám. Našla jsem starou krabici od bot. Byla už od pohledu hodně stará (jednalo se o tenisky o velikosti 35 to už je doba kdy jsem měla tak malou nohu). Byla schována pod silnou vrstvou prachu.
Jen ze zvědavosti jsem ji otevřela. Bože teď to zní strašně - puberťácky. Papíry byly zežloutlé a pero vybledlo. Měli svůj osobitý pach. Dokonce jsem se bavila nad tím příšerným škrabopisem. A pak poslední papír. Složení položený až na dně. Hned na prvním ředku bylo napsáno: 2.5.2007 a tak jsem se začetla a něco si uvědomila. Byla to první sepsaná část Nemesis.

Seskočila dolů, ze druhého patra. Okno, kterým proskočila se rostříštilo na milion kousíčku. S cinknutím každý střep dopadl na betonový chodník. Dopadla na elegantně na nohy. Pohlédla na zahaleného muže před sebou.
"Chcípni bastarde..."

Pět let.... Dlouhých pět let existuje Nemesis, teda na papíře. Vlastně to jsou její narozeniny. Něco se ve mě zlomilo. Dalo mi to znova chuť psát. Zní to šíleně, že?

Ps. Text kurvízou je trochu poupravený text starý pět let. První zápisky Nemesis. Hustý co?