Knihy v mých myšlenkách (4) - Temné dny

9. března 2012 v 17:07 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Když se Shayovi ozve jeho strýček Bosque s tím, že se má připravit na stěhování do Vailu, není ani trochu nadšený. Jeho strýc workoholik s ním netráví příliš času, takže nechápe, proč ho nenechá žít na místě, kde je spokojený. Bydlení v Rowanově vile není zrovna podle jeho gusta, takže se rozhodne trávit tam co nejméně času. Koupí si starší vůz a co nejčastěji vyráží ven, ovšem jen do okamžiku, kdy ho začne přitahovat jediná zakázaná místnost ve vile - knihovna!
Novela Temné dny předchází románu Smečka a uvádí čtenáře do života a mysli mladého Shaye. Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní postavy, komentáře jsou psány ve vtipném duchu, charakter postav je dobře propracovaný a po emoční stránce je příběh vydařený. Čtenář začne velice brzy vidět očima hlavního hrdiny a cítit se stejně nejistě a stísněně jako on.
Autorka používá slangové výrazy i ironické komentáře, čímž se z příběhu stává osvěžující dílo s tajemnou atmosférou, kterou by si neměl nechat ujít nikdo z příznivců Smečky. Záhadami se to jenom hemží, ale žádná se nevyřeší. Pokud čtenář četl Smečku, objasní se mu vztah mezi Shayem a jeho strýcem Bosquem (i když jen částečně) a lépe pochopí Shayovo chování.
(Z webu Děti noci)


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Jednoho hezkého dne kdy ElfMaya merčila kdy výjde nová kniha autorky Cremerové (smečka 3) na mě na knižním klubu vybafla tahle e-kniha zdarma. ElfMaya si ji stáhla a dnes při nudných školních hodinách přečetla (má taky jenom 80 stránek - šlo to rychle. A navíc čtení z počítače, když ho máte jako učební pomůcku je míň nápadný než kniha pod lavicí). Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Střašidelná vila

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Odhalení

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
No tuhle otázku u této novely raději vynechám. Stejně to je jenom o hlavní postavě.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Psáno z pohledu hlavní postavy s ironií a vtipem prostě to co napsaly autorky výše.

6. A naopak najděte jedno negativum.
Délka.. kruci je to krátký ...


HODNOCENÍ: 7 / 10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama