Březen 2012

2. Nenaplnění

29. března 2012 v 13:00 | ElfMaya |  KAP - Jelen od jezera Glendower
Co k tomu jenom napsat. ... Asi nic, kapitolka psaná na pětkrát a stejně s ní nějak nejsem spokojená. Něco tomu chybí.


Neodzvonilo ani poledne a hostinec byl naplněn k prasknutí. Každý očekával vysvětlení. V noci nikdo nebyl unesen ani uhranut. A tak chtěl každý z vesnice znát odpověď, sic někteří zásluhy připisovali bohu.

Elain seděla ve svém pokoji na lůžku překrytém kožešinami. Tušila, jaké pozdvižení vyvolal nezvykle klidný úplněk a tak se na vysvětlování vůbec netěšila. A nejen to. Musela vyvést pravdu na povrh, aby duch mohl klidně odejít z tohoto místa. Jenomže netušila jak. Musela vesničany nějakým způsobem přinutit ke spolupráci. Mnoho z nich byli křesťané a neuvěří jejímu vyprávění. Bála se toho, že ji mohou prohlásit za čarodějnici a upálit. Zhluboka se nadechla. Upravila jemné záhyby šatů. Pomodlila se k duchům. Ne nedělá to pro vesnici, ale pro tu nešťastnou duši.

Teitovo podivuhodné setkání třetího druhu

25. března 2012 v 17:45 | Scuroen |  Povídky na přání
Povídka na přání pro Miyu
Autor: kdokoliv
Pár: Frau/Teito(07 Gost)
Žánr: romantika
D.P: Když ne yaoi tak shonen ai

Pozn. autora: Tato povídka nevyplňuje dodatkové přání (a vlastně ani žánr) z několika důvodů. Za prvé, jsem sice šílenec do psaní, ale ne natolik, abych se šla na (pro mě neznámé) anime hned dívat. Což jsem sice vyřešila spoustou recenzí a videí, ale stejně z toho nejsem moc moudrá. Proto je to povídka spíš poněkud humorná (parodická) a docela dost nahrává na kapitolovku, ale žel, i já jsem omezena limitem znaků. Teda, pokud se sem Miyu jednoho dne nevrátí a nedá mi k tomu příkaz (než mě zabije za nedodržené instrukce).


Knihy v mých myšlenkách (6) - Lovkyně snů 1 - Procitnutí

25. března 2012 v 10:08 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Sedmnáctiletou Janie už nebaví, že se stále propadá ostatním lidem do snů, zejména pokud ten, komu se zdají, někam padá, ocitá se na veřejnosti nahý nebo sní o svých erotických tužbách. Janie se nemůže nikomu svěřit - neuvěřili by jí a mysleli by si, že je blázen. A tak žije se svou schopností jako s nechtěným prokletím, které neumí ovládat. Pak se jednou propadne do noční můry, z níž jí ztuhne krev v žilách. Poprvé není v něčí zvrácené duši jen pozorovatelem, ale i účastníkem.

(Anotace: KOSMAS)


1. Glendower

14. března 2012 v 13:00 | ElfMaya |  KAP - Jelen od jezera Glendower
kapitolky jednou za čtrnáct dní. Užijte si to...

Jezdkyně opouštěla hluboké sevření lesa až kolem poledne následujícího dne. Bylo jedno z mála nádherných dní, slunce zářilo snad celou svou silou a po modré obloze neplul žádný mrak.

Vesnice ležící na okraji jezera vypadala na první pohled, stejně jako jezero samo, mírumilovně. Děti hrající si mezi domy zhotovených z říčního bahna a sena, zářily štěstím. Místu dominoval už z dáli viditelný kostel. Jezdkyně se při pohledu na něj zamračila. Z celého srdce nesnášela křesťany. A teď se ocitla v jedné z jejich vesnic.

Třináctého je smolný den... a to ani nemusí být pátek, ale...

13. března 2012 v 19:37 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..
.... něco zlé je přece k něčemu dobré.


Ne ElfMaya není jedna z těch typů co píšou flufózní články jak se dnes měli a jakou barvu mělo její hovínko při ranní náštěvě WC. Přesto jsem dnes vytočená nad možný rámec a na druhou stanu škáču štěstím do výšky až probourávám strom v mém skromném pokoji. Krásný příklad schyzofrenie. A těch pět maximálně šest lidí co sem chodí právě protočí oči v sloup.

Stávají se Vám rána, kdy vztanete a už přesně víte, že nastane pohroma? Mě se to stalo dne. Jako každé ráno za poslední dva měsíce jsem se probudila deset minut před zvoněním budíka. A už v tu chvíli mě napadl nutkavý pocit vypnout mobil, zavřít dveře od pokoje, zachumlat se do deky a nevylejzat z postele. Takže pohroma nastala mezi pátou a šestou hodinou ranní.

Knihy v mých myšlenkách (5) - Sukuba 1 - Trápení

13. března 2012 v 9:17 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…
(Anotace: KOSMAS)


Knihy v mých myšlenkách (4) - Temné dny

9. března 2012 v 17:07 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Když se Shayovi ozve jeho strýček Bosque s tím, že se má připravit na stěhování do Vailu, není ani trochu nadšený. Jeho strýc workoholik s ním netráví příliš času, takže nechápe, proč ho nenechá žít na místě, kde je spokojený. Bydlení v Rowanově vile není zrovna podle jeho gusta, takže se rozhodne trávit tam co nejméně času. Koupí si starší vůz a co nejčastěji vyráží ven, ovšem jen do okamžiku, kdy ho začne přitahovat jediná zakázaná místnost ve vile - knihovna!
Novela Temné dny předchází románu Smečka a uvádí čtenáře do života a mysli mladého Shaye. Příběh je vyprávěn z pohledu hlavní postavy, komentáře jsou psány ve vtipném duchu, charakter postav je dobře propracovaný a po emoční stránce je příběh vydařený. Čtenář začne velice brzy vidět očima hlavního hrdiny a cítit se stejně nejistě a stísněně jako on.
Autorka používá slangové výrazy i ironické komentáře, čímž se z příběhu stává osvěžující dílo s tajemnou atmosférou, kterou by si neměl nechat ujít nikdo z příznivců Smečky. Záhadami se to jenom hemží, ale žádná se nevyřeší. Pokud čtenář četl Smečku, objasní se mu vztah mezi Shayem a jeho strýcem Bosquem (i když jen částečně) a lépe pochopí Shayovo chování.
(Z webu Děti noci)


Prolog

1. března 2012 v 12:01 | ElfMaya |  KAP - Jelen od jezera Glendower
Hola, hola. Nový měsíc nový příběh. S rukou na srdci uznávám, že tahle část byla snad stokrát předělávaná aby se líbila. Tak uvidíme jak se to povedlo.


Tichý klapot koňských kopyt chodících po zarostlé kamenné stezce. Vysoká tráva a kapradí úspěšně se deroucí skrz mezery hrubě opracovaných balvanů dokazovaly, že zde dlouho žádný pocestný nezavítal. Černý kůň a jeho jezdec kráčeli z chudé vesnice, kterou míjeli směrem k lesům za obzorem.
Zafoukal studený severský vítr. Jezdec si přitáhl svůj vlněný karmínový plášť zdobený křížem s růží vyšitý stříbrnou nití, znak prastarých mágů země.

Vítr opět zazpíval.

Bylo slyšet utrpení a nesmírná bolest. Vítr zpíval píseň mučedníka. Jezdec stiskl ocelový přívěsek se stromem a poslal po větru tichou motlitbu za mučedníka.

Jelen od jezera Glendower

1. března 2012 v 12:00 | ElfMaya |  ..::Rozcestníky::..

Do vesnice Glendower přichází mladý mág starého umění Elain. Jak se později Elain dozvídá vesnici, kterou před lety ovládlo křesťanské náboženství zužuje duch jelena. Kdo to je? Jaké krvavé tajemství vesnice tají? A jakou roli hraje mladík jménem Aeron.


| Prolog | Kapitola 1 | Kapitola 2 | Bonus 2,5 | Kapitola 3 | Kapitola 4 | Kapitola 5 |
| Kapitola 6 | ...