Knihy v mých myšlenkách (2) - Sapphique

1. února 2012 v 16:43 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Finnovy se podařilo uprchnouz z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejblyžší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jrho nárok na trůn Říše se zda nezpochybnitelný - až do chvíle, kdy vystoupí naznámí Uchazeč, který jakoby mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, muší ho sny a nejistota. Kým vlastně je?
Claudia a její učitel Jared tuší, že osvobození Finna bylo jen prvník krokem na cestě plní intrik a nebezpečí. Královna Sia se o svou moc nehodlá dělit a k tomu, aby se Finna a Claudie zbavila, použije jakýchkoliv prostředků. Ze všeho nejvíc touží navždy zničit spojení meti královstvím a vězením, ale netuší, že Inkarceron. myslící stvoření, má svůj vlastní plán na konečný Únik. Jakou roli ve všem sehraje tajemný Sapphique a jeho dračí rukavice?
(Originální text distributora)


1. Prič jsem si vyprabrala právě tuto knihu?
Odpověď naprosto jednoduchá. Pokračování Inkarceronu.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Neumírající naděje

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Neumírat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Zde trochu váhám. Každá z postav má svá pozitiva i negativa. Nejvíce mě však uchvátila postava Jareda Sapienta, osoby neskonalé čestnosti, která i když umírala rozhodla se bojovat až do posledního dechu a nebála se obětovat sebe sama pro záchranu nevinných životů.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Nadupaný děj. Nedokázala jsem se od textu odtrhnout a nervozitou i málem kousala nehty.

6. A naopak najděte jedno negativum.
I když to bude znít divně, popis, i když se autorka snažila popsat bytosti vězení doprobna stále jsem si je nedokázala představit.

HODNOCENÍ: 9,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama