Únor 2012

Jak píše dráče! (2) - Začínáme psát

29. února 2012 v 18:37 | ElfMaya |  ..::Jak píše dráče::..

Po hodně dlouhé odmlce kdy autorka této ptákoviny měla, spíše neměla náladu. Tu je zde s novým dílem seriálu o jednom spisovately amatérovy a jeho stylu vytváření rádoby literálních děl.
Minule jsme si osvětlili postupy před tím než začneme psát. Dnes si řekněme něco o krkolomných začátcích.


Díl 2. Začínáme psát


Part 4

18. února 2012 v 15:00 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
Konec, šmitec, šlus, ende. Opět se loučíme s dalším příběhem o lovkyni Nemesis. Snad alespoň trochu jsem osvětila záhadu jménem vznik Nemesis.


Zápis číslo sedm, sedm, sedm, osmý červen, rok šestý
Museli jsme Olivera oddělit ode všech ostatních pokusů. Genetická mutace se začínají hroutit. Nechápu to. Doteď vše běželo jako po drátkách. A teď se kazí vše, na co sáhneme. I vedení si toho všimlo. Předpovídám brzký konec projektu Exitium a následném ukončení všech podobných projektů.

"Kde je Oliver?"
"Ah, Nemesis. Olivera jsme poslali na ozdravný pobyt." Doktorka William se usmála. Nemesis ji to nevěřila.


Part 3

12. února 2012 v 14:37 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
V této předposlední části trochu pozměňuji styl psaní. Krom zápisků, které ubyly, zde budou i úlyvky ze života na základně. Takové menší obohacení děje. A dnes se také stane zvrat.
Bez betareadra takže chyby nevyloučeny.


Dvě roztomilé holčičky, hrající si s panenkami uprostřed bílé místnosti. V okolí, kromě rudé krabice, plné hraček, nic není. Dva páry ocelových očí září štěstím. Ručky, plné modřin od neustálých injekcí, opatrně posunují s hračkami z místa na místo.
Jedna ze stěn skrývá tajemství. Je skleněná, z jedné strany průhledná a za ní další místnost. Malá a temná. V ní stojí dva muži. Dříve bílé pláště jsou teď zašedlé, plné skvrn. Jeden z nich, vyšší, s temnějšími kruhy pod očima, usrkne studeného kafe.


Knihy v mých myšlenkách (3) - Nádherné bytosti

11. února 2012 v 11:19 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Všecho nasvědčuje tomu, že druhý ročník na Jacksonově střední škole v jihokarolínském zapadákově Gatlinu přinese Ethanu Wateovi jen další trápení. Nedávno mu umřela máma, truchlící otec se před světem zavřel do pracovny a městečko jako obvykle vede nanicovatý život plný vzpomínání na "zlaté časy" otrokářského jihu. Jenže tahle ospalá díra, odkud se Ethan chystá zmizet, co nejdřív to půjde, si pro něj schovává překvapení. Nestačí, že mu iPod vyhrává prapodivnou písničku, kterou vůbec nemá v playlistu, a noc co cnoc se mu vrací sen o nádherné černovlasé dívce. Když totiž tahle dívka osobně nakráčí do jejich třídy a do Ethanova života, nikdy už nic nebude jako dřív.
Lena Duchannesová, dívka, která se Ethanovi zjevovala ve snech, je neteř a chráněnka místního podivína, Macona Ravenwooda. Lena se nebojí být jiná než všichni ostatní: koneckonců taková byla celí život. Ona a její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti a pozoruhodnými schopnostmi, a nad její hlavpou visí kletba. Ethan si postupně uvědomuje, že ho k Leně váže pouto, které ani jeden z nich nechápe a které vzniklo kdesi hlubokou v minulosti jejich rodin. Lenin příchod rozvíří stojaté vody, vyvolá v městečku strach a dívka musí čelit nejen nadpřirozené hrozbě, ale i předsudkům a zášti spořádaných občanů. Jenom Ethan zůstane navzdory všemu při ní - ačkoli začíná chápat, že být Leně nablízku znamená nutnost čelit nejen smrtelnému nebezpečí, ale také vlastním citům...
(originální text distributora)


Taky vás už to štve??

4. února 2012 v 22:10 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..

Znáte to. Venku zima, že ani patnáct mikin nestačí a člověku z toho všeho leze krkem. Proto jsem se rozhodla přivodit aspoň jarní náladu na blogu.
Trochu teplých barev přeci jenom dokáže zvednout náladu. Aoao2 a další dvě fotografky na deviantartu jsou velmi nadané. A ty fotografice, které jsem použila naprosto úžasné.
Takže doufám, že se bude (hlavně Scuroen) libít a spříjemní čekání na jaro.

Part 2

4. února 2012 v 13:10 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
A pokračujeme, původně mělo mít toto dílko pouze tři části, ale s největší pravděbností jich bude více. Zápisky doktora Camerona pokračují a seznámí nás s dalšími roky (V pořadí třetím a čtvrtým ) na tajné základně. Nastane i pár komplikací.
PS: Asi tam budou chby, prosím nevšímejte si jich.


Zápis číslo tři jedna, jedna, desátý květen, rok třetí
Adrásteia začíná opět dělat potíže. Vlastně ze dne na den se opět rapidně změnilo její chování. Do dnešních dní byla sice trochu agresivnější, ale stále držena pod kontrolou. Dnes ráno mi bylo oznámeno vedoucím třetího sektoru o značných škodách způsobené naším pokusem. Teď je děvče uzavřeno v karanténě zklidněna sedativy. Doktorka William v následujících hodinách provede CT hlavy a magnetickou rezonanci celého těla abychom zjistili tak náhlou příčinu změny chování.
Abych se vrátil k hlavnímu tématu. Doktor Cameron stále nepostoupil s testováním. Byl natolik uchvácen jedním vzorkem, že zapomněl na čas. Teda aspoň takto se omlouval. Mimo záznam, moc teda hošánkovi nevěřím. Spíše bych uvěřil, že zapomněl na čas při zkoumání našich rozkošných stážistek.


Knihy v mých myšlenkách (2) - Sapphique

1. února 2012 v 16:43 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Finnovy se podařilo uprchnouz z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejblyžší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jrho nárok na trůn Říše se zda nezpochybnitelný - až do chvíle, kdy vystoupí naznámí Uchazeč, který jakoby mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám. Finn si stále pamatuje jen život ve vězení, muší ho sny a nejistota. Kým vlastně je?
Claudia a její učitel Jared tuší, že osvobození Finna bylo jen prvník krokem na cestě plní intrik a nebezpečí. Královna Sia se o svou moc nehodlá dělit a k tomu, aby se Finna a Claudie zbavila, použije jakýchkoliv prostředků. Ze všeho nejvíc touží navždy zničit spojení meti královstvím a vězením, ale netuší, že Inkarceron. myslící stvoření, má svůj vlastní plán na konečný Únik. Jakou roli ve všem sehraje tajemný Sapphique a jeho dračí rukavice?
(Originální text distributora)