Leden 2012

Knihy v mých myšlenkách

28. ledna 2012 v 20:50 | ElfMaya |  ..::Rozcestníky::..

Slečna Abyss začátkem tohoto roku spustila již druhou sezónu projektu Knihy v mých myšlenkách. Popravdě věděla jse už o prvním ročníku, ale nechtělo se mi přispívat. Tento rok budu. A začnu hnedka první knihou sice dočtenou na nový rok, ale i to se snad počítá.

Seznam přečtených knih:

1. Inkarceron25. Cesta stínů
2. Sapphique26. Ritus
3. Nádherné bytosti27. Ve jménu říše
4. Temné dny28. Hraničářův učeň 2 - Hořící most
5. Sukuba 1 - Trápení29. Vyhlídka na věčnost
6. Lovkyně snů 1 - Procitnutí30. Kočkodlak Xin
7. Ne před slunce západem31. Hustej nářez
8. Hladová přání32. Hraničářův učeň 3 - Ledová země
9. EON33. 0.4 Soumrak civilizace
10. Hunger Games 1 - Aréna smrti34. Hraničářův učeň 4 - Nositelé dubového listu
11. Hunger Games 2 - Vražedná pomsta35. Demonata
12. Lovkyně snů 2 - Vstříc temnotě36. Zaklínač 1 - Poslední přání
13. Pravá krev 1 - Mrtvý do soumraku37. Vampýrská akademie
14. Nádherná temnota38. Čarodějnice z Hex Hall
15. Hunger Games 3 - Síla vzdoru39. Leviatan
16.Lovci monster s.r.o.40. Hraničářův učeň 5 - Výkupné za Eraka
17.Sukuba 2 - Na vrcholu41. Hraničářův učeň 6 - Čaroděj ze severu
18.Percy Jackson 5 - Poslední z bohů42. Hraničářův učeň 7 - Obléhání Macindawu
19.Hraničářův učeň 1 - Rozvaliny Gorlanu43. Hraničářův učeň 8 - Králové Clonmelu
20. Kal aNiko 6 - Blackout44. Hraničářův učeň 9 - Halt v nebezpečí
21. Mercedes Thompson 5 - Říční znamení45. Hraničářův učeň 10 - Císař Nihon-Džinu
22.EONA: Poslední dračí oko46. Hraničářův učeň 11 - Ztracené příběhy
23. Báje a pověsti z kraje Jiráskova
47. Sanctum
24.Levá ruka boží48. -----

Knihy v mých myšlenkách (1) - Inkarceron

28. ledna 2012 v 20:45 | ElfMaya |  ..::Knihy v mých myšlenkách::..
Inkarceron - futuristické vězení ukryté neznámo kde. Temný, divoký svět, vněmž přežívají potomci původních vězňů a platí právo silnějšího. Inkarceron má dvě tváře - je umělě vyrobeným stvořením s vlastní inteligencí, ale zároveň v sobě uchovává středověký labyrint plný kobek, řetězů a tmavých chodeb. Mladého vězně Finny pronásledují vidiny předchozího života, které naznačují, že se narozdíl od ostatních v krutém vězení nenarodil.
(originální text distributora)


Part 1

28. ledna 2012 v 15:00 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
Tohle je krátký příběh o vzniku lovkyně Nemesis. Je psána mírně netradyční formou. No snad se Vám to bude líbit.


Na první pohled soukromá vojenská nemocnice. Na pohled druhý, nejvyspělejší genetická laboratoř v celém státě USA. V kilometrech podzemních chodeb pracují na tři stovky kvalifikovaných pracovníků v oblasti genetiky, biologie, virologie a dalších vědách. Všechny pokusy zde jsou celosvětovým tajemství a jejich prozrazení značí jistou smrt. Zde se lidé pokouší vytvořit stvoření rovno bohu.


Akt 2 - Part 8

23. ledna 2012 v 15:09 | ElfMaya |  KAP - Lucien

Vyvěste vlajky, otevřete šampaňské. Lucien končí! Teda spíše je konec druhého aktu. Třetí část pokud půjde vše tak jak má začne vycházet někdy koncem jara.
Lucien odjíždí a nechává za sebou minulost.


Sbírka povídek aneb sázka vyhrána

23. ledna 2012 v 14:32 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..

Těsně před Vánocemi vznikla jedna menší-větší sázka. Začala ostrou výměnou názorů mezi mnou a jedním rádoby chytrým studentem, který prohlašoval, že všichni blogeři bez vyjímky jsou jenom hnusné kopírky bez kousku fantazie. Dámy a pánové na Mayu je vždy spolech nás spisovatele bránila zuby nehty. No pak následoval dlouhý set ostrých známých i neznámích sprostých výrazů kromě češtiny, angličtiny, japonštiny byla použita i francouzština. (Nevím co ten vtipálek řekl, ale naštvalo mě to). A aby toho nebylo málo přidala se jedna vlez doprdelka, která jako jedinná věděla, že píšu povídky. Z toho vyplívá pohroma byla na světě.
Bohužel jsem byla natolik blbá a jenom hodinu před tím jsem se s učitelem sázela o to, že v gimpu vážně dovedu téměř cokoliv a nemusí mě učit jak se s tím zachází. A jelikož toho učitele jsme měli i následující hodinu vymyslel sázku.

New Přebaly v Galerii

19. ledna 2012 v 19:16 | ElfMaya |  ..::Dračí Plky::..

Opět článek o ničem.

Vzhledem k tomu, že má maličkost opět prodělává tvůrčí krizi a není schopna ze sebe vydat ani větu. A protože ElfMaya nechce nechat bloček ladem zašátrala ve svých tajných složkách a vyšťourala tři zajímavé přebaly knih. Samozřejmě tam mám taky kopu rozdělaných a pod.....


Akt 2 - Part 7

2. ledna 2012 v 14:17 | ElfMaya |  KAP - Lucien

Od rozhovoru s mamkou šlo všechno od desíti k pěti. Nálada připomínala bengálského tygra se zkaženým zubem. Mamka se mnou přestala komunikovat úplně. Kolem sebe jsme procházeli jako duchové. Jedinou konverzací se stali vzkazy připevněné na lednici. Zlobila se. A to hodně.
Ve škole bylo jedno a to samé. Od kolektivu jsem se vzdálil, jak to jenom šlo. Už jsem nebyl středem pozornosti. Vlastně mě nominovali hodností rváče. Téměř devadesát procent potyček jsem začal já nebo v nich hrál jednu z hlavních rolí. Dvojčata dělala jako kdybych neexistoval. Svým způsobem to bylo dobře, loučení aspoň tolik nebolelo. Čas se krátil. A mě začínalo být všechno jedno. Školu jsem zanedbával. Na vyučování jsem chodil tak jak se mi zachtělo, omluvenky jsem zásadně nenosil. Dokonce si někteří učitelé mysleli, že jsem bral drogy. No při pohledu do zrcadla jsem si to myslel taky. Bledá pokožka připomínající vápno, lícní kosti, se kterými se dalo krájet maso, pytle pod očima, no děs. Luciene kam zmizel ten krasavec? Seděl jsem ve své lavici v rohu místnosti a nevěnoval výkladu žádnou pozornost. Sledoval jsem první vločky padající na areál školy. Poslední měsíc strávený ve světě lidí.

Odkud přišli za 3

2. ledna 2012 v 14:12 | ElfMaya |  ..:: Odkud příšli::..
Zase trošku vtipu... když už je ten nový rok.