14 - Já nejsem mazel

25. září 2011 v 12:00 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
Pomalu se vracíme k základní dějové linii. Dnešní díl je spíše ukecanějšího rázu s jedním zásadním posunem děje. Kdo ví možná se i objeví staro-nový záporák.


"Že vám to tak trvalo, tři hodiny. Ccc, i elf by to zvládl rychleji." Nemesis se Shinem po úspěšném lovu stanuli na volném prostranství. Oba pohlédnou na třetí osobu. Hodí před kožoměnce useknutou hlavu trolla. Ta s plesknutím dopadla na kus bývalé zdi rovnou k nohám klienta, jemuž potřísnila nové kožené lakýrky.
"Horský troll, je opravdu nezvyklé ho spatřit ve městech." Kožoměnec uznale pískne.

"Mise splněna. Teď chci odměnu."


"Jistě, jistě, zde jsou peníze." Před lovkyni dopadne kovový kufřík. Shin zkontroloval obsah, nejméně dvakrát. Vše bylo v pořádku. Kožoměnec přesunul opět svůj zájem na vlkodlaka. Přeměřoval si každičký kousek jeho těla. Lehce se pousmál. Kdo ví, co se honilo jeho myslí. Ať už to bylo cokoliv, Nemesis se to nelíbilo. Stoupla si před svého partnera.

"Dávejte si pozor, jak a na koho se díváte. Jinak za sebe neručím." Jako výhružku vytáhla svoji CZ 75.

"Což je škoda. Měl bych hned několik zájemců, kteří by za něj dali desetinásobek ceny, jež leží u nohou toho výjimečného stvoření.

"Jak už jsem řekla minule. Není, nebyl a nebude na prodej." Napjetí situace by se dalo krájet nožem na máslo. A osoba, o které se mluví má nejméně sto chutí uškrtit osoby zbývající.

"Hele, kdyby něco, stojím přímo tady." Jenže ani jeden z dvojice si ho nevšímá. Dále pokračují ve své výměně názorů.

"Vážně jsi o tom ani neuvažovala? Přece jenom milion či dva je slušná cena."

"Ne vůbec. Shin je živá lidská bytost. A ne nějaký mazel."

"Jen o tom uvažuj. Takový skvost. Správně vysoký, postava akorát a i tvářička není k zahození, byl by z něj vynikající sbírkový kousek a to ani nemluvím o jeho unikátnosti."

"Začínáš mě s tím přístupem štvát." Nemesis stojí tváří v tvář kožoměncovi, tvorovi naprosto nepředvídatelném. Mladý vlček si zatím bezstarostně usedl na hromadu betonu opodál. Pohoršeně sledoval začínající tělesnou potyčku. Neozýval se, nemělo to vůbec žádný smysl, stejně ho neposlouchali. Nikoho nezajímali jeho pocity.


***

"No nekecej, vážně se o tebe přetahovali jako o panenku?"

"Bohužel jo. Skončilo to tak že Nemesis tomu bídáčkovy nakopala zadek."

"A jak ses prosím tě cítil? A neříkej, že ti to bylo jedno?"

"Byl jsem nesmírně naštvaný. Snažil jsem se bránit sám, jenže jsem v tu chvíli byl míň než vzduch. Prostě jako kdybych tam nebyl. Bylo mi děsně."

"Klid štěně. Nemesis si tě váží a možná víc než si připouští, proto se chovala tak jak se chovala. I když musím uznat, že takhle šíleně poprvé co ji znám." Scad ležérně opřen o kuchyňskou linku upřeně sledoval mladého vlkodlaka, jak se vší elegancí zbavoval velkou lednici jejího obsahu. Dále už vládlo ticho. Shin objevil pečlivě schovanou zmrzlinu. Z nedalekého příborníku si vzal největší lžíci, kterou našel a jal se spořádat ten dvou litrový kbelíček sladkého pokrmu s příchutí jahod. Mladík lidského pokolení usoudil, že jeho přítomnost zde nadále nebude potřeba. Tiše, jako myš, odešel z kuchyně. Nechá vlkodlaka o samotě. S dotěrnými myšlenkami a pocitem méněcennosti se musí vypořádat sám.


"Kde je Shin?" Ze zamyšlení nad šíleností posledních dnů Scada vyruší hlas dívky.

"Být tebou tak za ním teď nechodím. Má pošramocenou vlkodlačí hrdost. Mohlo by se stát, že byste se chytli a pak byste toho oba litovali."

"A to jako proč?"

"Protože to co se včera stalo, nenechalo Shina chladným. Pochop. Je stále na půl vlkodlak a to jsou hodně agresivní stvoření. Prostě ho nech se uklidnit a pak s ním teprve promluv."

***
Upíří doupě, temné zatuchlé místo, bez jediné jiskřičky světla. Zdrojem světla bylo pouze několik zapálených svícnů, jež vytvářely šero, a tím místu propůjčovali děsivou atmosféru. Vzduch byl nasáklí pachem plísně, vosku a smrti.

Kdyby se pouhý návštěvník pozorněji podíval do rudého šera spatřil by hrůznou scénu. Starý kamenný oltář, na některých místech s oprýskaným zdobením, teď potřísněn krví mladých slečen. Jejich mrtvá těla ležela okolo roztroušena a uprostřed nich stála mužská postava. Rty zkřivené v maniakální úšklebek.

"Teď jsi na řadě ty lovkyně Nemesis."

***

"Shine, mohla bych s tebou mluvit?"

"Co potřebuješ Nemesis?" Mladá lovkyně nezvykle oblečena do jednoduchých šatů nervózně přešlápla. Až teď k večeru se rozhodla omluvit za své chování při potyčce s kožoměncem. Až pozdě si uvědomila, jak ponížila jeho vlkodlačí stránku. A teď stále uprostřed jeho pokoje v nezvyklém oblečení a její m nitrem vládl chaos podporovaný nejistotou. Snad poprvé znervózněla, ucítila na sobě vlčí pohled. Tohle bylo poprvé a ona nevěděla co dělat.

"Víš… Já, přišla jsem se omluvit." Slova nenacházela jazyku, dívčí tváře rudly a mysl si vzala dovolenou. Vnitřní panika Nemesis sílila. V duchu prosila, aby se na ni nedíval, tak, hladově.

"Cože jsi to říkala? Nebylo ti moc rozumět."

"Přišla jsem se omluvit." Řekla hlasitěji. "Pozdě jsem si uvědomila, že i ty musíš mít nějako vlkodlačí hrdost. A ten debakl s tím kožoměncem tomu moc nepomohl. Prostě jsem nevěděla, co dělám. Hrozně mě rozčílil." Vlkodlačí pohled zněžněl. Ale stále si Nemesis se zájmem prohlížel.

"Vše je odpuštěno. Ale odpověz mi na jednu otázku." Přistoupí k Nemesis. Pravou ruku ovine kolem jejích útlých boků, aby nemohla utéci. "To jsi takhle vystrojila kvůli mně?" Lovkyně zčervena tak jak to jenom šlo.

"No … víš já."

"Ale ocenil bych, aby se mnou příště tak nezacházelo. Já totiž nejsem mazel, ale nebezpečné stvoření. U mě nikdo neví, co bych mohl v příštích chvílích provést."

"Ano budu to brát v potaz." Vlkodlak se kouzelně usměje.

"Už jsem ti řekl, že tahle tvoje povaha se mi líbí víc?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 25. září 2011 v 13:02 | Reagovat

To je milé, naozaj! Chudák Shin, bola mu podupaná celá hrdosť, jeho ego sa však trošku vrátilo, ale tak.. pre neho to malo svetú stránku :) Aspoň videl Nemesis v šatách :D Ináč, sa čudujem, že niečo také mala vôbec v šatníku :D

2 Peter Peter | E-mail | Web | 19. června 2012 v 16:22 | Reagovat

Tak to vidíš?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama