Part 10 - Nový zákazník

17. července 2011 v 18:27 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
Při přepisování Luciena mi byl vnutknut nápad na pokračování Nemesis. Odnečně se odlepuji od původního konextu. Snad se dílek bude líbit.

Zraněná a vyčerpaná Nemesis leží bezvládně na studeném betonu. Je natolik vysílená, že ani vstát nemůže. Jako z dálky však slyší známí hlas. Volá ji. Prosí, aby žila. Jen se usměje. Však žít bude. Na to má až moc velkou smůlu. Pak už nic jen ticho, tma.

"Vítej opět mezi živými." Zase slyší hlas. Ne, teď je jiný. Pomalu otevře oči. Spatří Scada.

"Kde… kde to jsem?" Zasípe Nemesis. Krk ji stále bolí po kousnutí. Automaticky si šáhne na ránu. Cítí obvaz.

"No můžeš hádat. Je tu tma, zatuchlo a člověk se tu bojí posadit."

"U mě v pokoji." Odpoví Nemesis. Scad přikývne. Mírně poplácá nesmrtelnou po rameni.

"Odpočiň si, ale nedoporučuji se moc roztahovat Shin si to ustlal hned vedle tebe." Ukáže na spícího mladíka na kraji postele. "Přinesl tě sem v bezvědomí a od té doby se odsaď ani nehnul."

***

"Co se to se mnou děje? Proč? Proč jsem ji nedokázal zabít?" Upír vší silou hodí masivním stolem o protější zeď. Má zlost sám na sebe. Má zlost na své zbytky pocitů, které v něm zůstali. Jenže neví, co přesně za pocity mu ruší rozumné jednání. Co je to za touhu v jeho nitru. Ještě několika věcí ukončí fyzické bytí. Až pak teprve vztek ustoupí.
"Kdyby nebyl den šel bych na lov." Mluví si sám pro sebe nemrtví jménem Frederik. Rozhlédne se po svém skromném obydlí. Jediná místnost s hrubě nahozenými zdmi, bez oken. Asi se nachází někde v nějakém sklepení. Několik kusů jednoduchého nábytku a postel. Pro upíra této vznešenosti je rakev moc podřadná. Při pohledu na starou objemnou knihu vázanou v kůži se usměje.

***

"Pche, ten má teda ale tuhý spaní." Dívka pohladí spícího mladíka po vlasech. Už hodinu sedí na své posteli a sleduje jeho uvolněnou tvář. To, že chrápe, radši opomineme. Jen okrajově zaznamená nově příchozího.

"Jak jsou na tom tvoje rány." Kolébající hlas protne tíživé ticho. Nemesis pohlédne na narušitele.

"Rány jsou už zahojeny. Jen ta na krku ještě je." Poukáže na krví nasáklí obvaz. "Chtělo by to ho vyměnit." Scad odsouhlasí. Přistoupí k Nemesis, jemně odváže obvaz. Prohlédne ránu. Dvě ranky kulatého tvaru stále nejsou zaceleny. Nemesis vedle sebe ucítí pohyb. To Shin se probouzí. Líně se protáhne.

"Hele mladej, tady není tvoje noclehárna." Shin se zarazí. Vyděšeně pohlédne na Nemesis sedící nad sebou. Jako uhranutý sleduje stále krvácející ránu.

"Ježiši. Dobré ráno."

"Spíše odpoledne. A dobrý není, chrápeš." I když Scad nechtěl, neubráni se hlasitému smíchu. Nad touto scénkou mávne pouze rukou, radši neřešit. Jinak by se musel jeden zcvoknout. Hádající dvojice mu vrací nostalgickou náladu. Vzpomínky se z nenadání připomněli. Jako kdyby to bylo deja-vu. Ze snů Scada probudí až polštář, jež se usídlil na jeho tváři.

"A tohle mělo jako bejt za co?"

"To je jen opatření aby ses vrátil zpátky na zem." Uchechtne ne se Nemesis. Mladík stojící mezi dveřmi pouze protočí panenky, a co nejrychleji zmizí z dosahu polštářů. Vážně deja-vu.

***

"Osobně nechápu, proč tyhle schůze se konají. Stejně na nich pokaždé jenom peskuješ jak lov upírů a vlkodlaků leze do peněz a potencionální zájemci nikde."

"A ty se divíš? Víš vůbec kolik stojí jedna stříbrná kulka a ty jich dokážeš během jednoho lovu vystřílet tři zásobníky, ale dnes o to nejde. Máme nového zákazníka. Máte se s ním setkat dnes večer v baru. Podle toho co mi jen tak okrajově říkal, se jedná o jednoduchou likvidaci."

"Že by se na nás usmálo štěstí." Scad podal Nemesis vizitku ze zadu s napsanou adresou místa setkání. Při předčtení adresy se dívce nevěřícně pokrčí obočí.
"Beru zpět. Music Bar Freed, no úžasné nic bezpečnějšího v okolí asi není co? Nesnáším takhle místa."
"Hold Nemesis musíš to dnes přetrpět, k projednání si vyžádal přímo tebe a můžeš si vzít doprovod. Vlčátko bude stopro lepší než já."

"No jo, co nadělám. Dnes se jde do jámy lvové."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ronnie Ronnie | Web | 17. července 2011 v 19:05 | Reagovat

nápad o nesmrteľnej Nemesis je perfektný, uvedomuješ si to vôbec? :-D opäť skvelý diel! Síce krátky, ale dobrý! Som zvedavá na ten bar, takže rozmýšľaj a píš! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama