Final Fantasy VII: Advent Children Complete

1. dubna 2011 v 16:49 | Scuroen |  Recenze
Tak jsem ho viděla...
Bylo to asi tři dny zpátky, kdy proběhly mé zbytečné pokusy o stažení přes torrent, jenž z nějakých důvodů nebyl náhle funkční. Nuže, po marném boji s programy jsem se rozhodla vyvěsit bílou vlajku, ale naštěstí mě těsně předtím napadlo, co se na to podívat online? Má očekávání to byla sice dost skeptická, přesto jsem ke svému úžasu na film narazila hned na první stránce (anglické, samozřejmě).


No, jak to popsat? V prvé řadě je důležité, jestli jste vůbec viděli původní neComplete verzi a jestli ne, hráli jste vůbec Final Fantasy VII samotnou? Pokud vás tato hra úplně minula, nezoufejte, o nic jste nepřišli - tedy, co se příběhu týče. Mně osobně to vynahradilo asi padesát recenzí a youtube, pročež se můj názor nezměnil a už asi nikdy nezmění: pro milovníky animáků a grafiky je to prostě žrádlo!

Hlavní záporák je mrtev, ať žije hlavní záporák!
Když pomineme fakt, že si zpoždění této doplněné verze mohli tvůrci odpustit a naservírovat nám hotový výrobek, je to celkem dobrý film. Hlavní hrdina se neustále souží kvůli všemu, co kdy nedokázal, první dáma filmu po něm hází významné pohledy a snaží se ho dostat z deprese, nemocné děti se tragicky plouží po šedivých ulicích Midgaru a pokaždé, když se při sledování filmu kouknete z okna a uvidíte jeřáb, máte pocit, že jste přímo uprostřed děje. A to vše je proloženo nekonečnými boji, o které se starají tři Sephirothovi náhradníci - nechat našeho anděla naživu by bylo až moc nelogické a někdo ten příběh přece rozhoupat musí. A proto dali scénáristi hlavy dohromady a vymysleli trojici záporáků, jenž by dovedli toho původního zpět na scénu a mohl se uskutečnit závěrečný epic battle.


Nové scény, stejný příběh
Pokud jste těmi, co jste FFAC už viděli, máte spíš smůlu než štěstí. Příběh je logicky pořád to samé a nových dialogů málo. Tou největší novinkou jsou v podstatě jenom boje, prokládané útžky o nebohých sirotcích, ačkoliv motorka s šíleným řidičem, proskakující helikoptérou, je skutečně něco! A takové detaily, jako je popírání gravitace, přežití kulky do obličeje nebo neskutečné výskoky a pády, pravý fanda pochopí!
Co se nových scén týče, po grafické stránce jsou opět úžasné, i když sem tam působí postavy poněkud gumově a jsou poznat odlišnosti mezi "starými" a "novými".
Ale tohle všechno můžeme vypustit v případě zoufalého očekávání konečného boje, který si také prošel významnou obměnou.


"Já se nestanu jen vzpomínkou..."
Říká Sephiroth a má pravdu, protože na tohle zapomenout nelze. Začíná to už v okamžikou nabodnutí Clouda Strifa na špici masamune (zvednout ho i s mečem zároveň jednou rukou, tomu říkám síla!) a my víme, že je zpět! A to hlavně ve chvíli, kdy je Cloud prostě vyhozen do vzduchu a doslova Sephirothem "opíchán"! Ne, skutečně - v této scéně hlavní záporák předčil rychlostní rekordy moderních šicích strojů a vyrobil z Clouda cedník!
Jednoduše, v tu chvíli si každý musí říkat: "K čertu s příběhem - krev hlavního hrdiny je krev hlavního hrdiny!" Což je pravda, protože jí náš drahý Cloud ztratí během pěti minut hotové litry, což se kupodivu neprojeví na jeho fyzické stránce. Stačí jedna halucinace Zacka Faira a je zas jako rybička, dokonce i zmodrá.


Hahahá! Oh! Cháá! Chmm...
Mno, dabing je tu taková ošemetná věc. Dřívě jsem tvrdě brojila proti Yazoově úchylné tónině v anglickém znění, ale teď už nad tím mávám rukou, protože šílenějšího smíchu by snad nedosáhl ani Michael Jackson pod vlivem psychotropních látek... A vy se zasmějete taky, a pořádně!
Jinak, do úchylnějších rovin nám občas zabrousí i japonský Kadaj, zatímco Cloud udržuje nevýraznou hlubší tóninu vysloužilého dobroduha, přemítajícího o smyslu života, vesmíru a vůbec.


Zase víme, že nic nevíme
Ale stejně jako má Final Fantasy VII své chocoby, Advent Children Complete má své mouchy. Je jimi hlavně to, že pro někoho není film tak úplně Complete, jak název napovídá. Že Sephiroth prostě "překlikne" do Kadajova těla, je vcelku fajn, přestože někteří rýpalové (já) mohou mít zbytečné otázky, typu: "Je meč a blečení součástí jeho DNA?"
Zapomeňme ale na všechno, co film obsahuje a zaměřme se na to, co mu chybí. Podle mě je to přesnější (vůbec nějaké) vysvětlení existence stříbrovlasého tria - kde se vzali, tu se vzali a prostě tu jsou. Stejně tak je to i s únosem Tsenga a Eleny (krom Renova: "I hope they aren't dead."), jenž mimochodem vypadali na vážnější zranění, než by bylo schopno zakrýt pár flastrů, o čemž dost vypovídá množství krve na jejich průkazech. Ovšem, během chvíle jsou zpátky, plni elánu a nadšení pro věc. Navíc, památná scéna ze severního kráteru je zřejmě pouze trailerová.


Sephiroth!
K hudbě se vyjadřovat nebudu, neboť se ani ta vůbec nezměnila.

Co z toho?
No, když se člověk přestane zamýšlet nad nedostatky a zapomene, že to už jendou (či vícekrát) viděl, tento grafický maraton si rozhodně užije. A pokud na nedostatky nezapomene a odmítne je přestat řešit, je to ještě lepší - fanfikcionáři mají na čem pracovat!
Takže nashle, jdu zaplácnout díry :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 GoGosen GoGosen | Web | 1. dubna 2011 v 17:00 | Reagovat

ty obrázky jsou zajímavé

2 drac-lebrun drac-lebrun | Web | 1. dubna 2011 v 17:03 | Reagovat

Páni....pěkný článek...a s tim Yazoovim smíchem jsi mě dostala:D

3 Scuroen Scuroen | 1. dubna 2011 v 17:11 | Reagovat

[1]: Samochvála smrdí, ale ani text bych předčasně neodsuzovala.

[2]: Díky, mě zas dostal Yazoo osobně :)

4 Miwako Miwako | 3. dubna 2011 v 9:13 | Reagovat

Kvalita. :-)

5 Peetra Peetra | E-mail | 13. dubna 2011 v 8:28 | Reagovat

I kdyby nebyla vyplňená kolonka autora, přesně bych věděla kdo tohle napsal 8-)

6 Scuroen Scuroen | 14. dubna 2011 v 19:08 | Reagovat

[5]: xD To je dost, že se taky jednou stavíš...

7 missssa missssa | Web | 31. října 2011 v 23:30 | Reagovat

supr:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama