2. Gan-dalv na lovu

16. ledna 2011 v 14:01 | Scuroen |  SC; Gan-dalv
,,To jsi se nemohl zdvořile zeptat, jestli by nás nevzal za močál?" Buba si soustředěně nasazoval upadenou ruku.
Gan-dalv dal naštvaně ruce v bok. ,,To mi povídej - tobě pád z dvaceti metrů nic moc neudělá! A jemu..." Vytáhl Skurut-hai z nejbližšího křoví. ,,... to očividně nevadí!"
,,Woow! To byla jíízdá..." komentoval jejich let Skurut-hai.
,,Fajn!" kapituloval Buba a rozhlédl se kolem. ,,Ehm... a teď kudy?" Skřet a ghůl se obrátili na posledního člena skupiny.


,,Haló!! Prober se!!" Gan-dalv znovu začal s fackováním.
Skurut-hai pomalu pootevřel oči. ,,Cóó jééé....?" řekl a škytl.
,,Seš náš velitel, ne? Kam máme jít!?" řekl Gan-dalv.
,,No..." Na chvíli to vypadalo, že Skurut-hai přemýšlí. ,,... já bych se vrátil k lahvi!" řekl nakonec a znova se chtěl napít, žel láhev mu při pádu vypadla a její obsah se stal součástí močálů (mrtví to určitě uvítali).
Po krátkém prohledání okolí (Gan-dalf se bez úspěchu pokusil najít cestu nebo alespoň stopy) se skřet a ghůl zamysleli. ,,Hmm..." Buba se podrbal na kapuci a rukou si pohladil vystouplou bradu lebky. ,,U nás se vždycky říkalo - když nevíš kam, jdi rovnou za nosem." Sice to z temnoty Bubova ústního otvoru vyznělo divně (Buba žádný nos neměl), ale Gan-dalv musel uznat, že má pravdu (a že nemají jinou možnost).
Popadli tedy kosu, luk a mačetu (meč, nůž, cokoliv) a v poslední řadě i Skurut-hai a začali se prodírat křovinami. Šli a šli, až se Gan-dalv zastavil. ,,Počkat!" řekl a připravil si svůj malý černý luk a šíp.
Buba popadl kosu. ,,Co se děje?"
,,Ha!" vykřikl Gan-dalv a vystřelil směrem ke křovinám. Z nich vylítl pták, dostal to do křídla a padl k zemi. ,,Večeře!" zajásal skřet a šel si pro úlovek. Díky této lovecké vášni si dokonce vyrobil i šípy, které nebyly otráveny! To už bylo případů, kdy hladoví skřeti něco ulovili, ale otrávili se, díky svým šípům (a vlastně, proč ty šípy bejvají otrávený?). Gan-dalv již tasil svůj černý nůž (jak jinak, než černý), který nebyl kupodivu otrávený (tolik jedu skřeti zase nemaj) a chtěl ptákovi (nějak nebylo poznat, co je to za druh) uříznout hlavu.
V tom se na něj pták podíval a řekl: ,,Nezabíjejte mě! Když mě necháte naživu, splním vám jedno přání!"
,,Kecy!" odpověděl Gan-dalv, rozhodnut pokračovat v činnosti.
,,Počkej!" zastavil ho Buba. ,,Co když říká pravdu?"
,,Každej kdo prosí o milost a říká, že ti něco splní, je automaticky lhář!" odpověděl Gan-dalv.
,,Jak to víš?"
,,Jednou jsme byli s ostatníma na takovym průzkumu. No, a chytili jsme takovýho... ehm tvora, co pořád říkal: Glum! Tak jsme vytáhli zbraně a on začal ječet, že když ho nezabijem, tak nám bude do smrti sloužit! Tak jsme si řekli, že jo a nakonec jsme mu neusekli ty nohy - chápej, měli jsme ho do Mordoru přivíst živýho! A co se nestalo? Samozřejmě nám zdrhnul a my jsme byli ostatním skřetům pro smích!" dokončil Gan-dalv svý vyprávění.
,,Ale mě už jste probodli křídlo!" ozval se pták ublíženě.
,,Já bych chtěl..." ozval se Skurut-hai.
,,Ne!" vykřikli Buba s Gan-dalvem. Naštěstí se Skurut-hai chytil za pusu, pak se obrátil k nejbližšímu křoví a začal blít. ,,Uf..."
Gan-dalv se zamyslel. ,,Fajn! Když nás dostaneš do Lothorienu, necháme tě naživu!"
,,Jak si přejete!" odpověděl pták a zahvízdal.
Mračna na tmavém nebi se protrhla a na zem se snesl obrovskej... ,,Pterodaktil?" zeptal se Gan-dalv.
,,Můj starší brácha!" odpověděl pták. ,,Ničeho se nebojte a vlezte mu na záda!"
Skřet a ghůl dlouho neotáleli, popadli Skurut-hai a nasedli. ,,Mě bylo divný, že ten pták nemá peří..." dodal Buba.
Netrvalo to ani dvě a půl hodiny a už byli v Lothorienu! Buba zesedl z pterodaktila. ,,Teda, tady je ale..." Zakopl o pařez. ,,... stromů."
Gan-dalv mu podal upadenou nohu. ,,Tak fajn. Kde asi může bydlet ta Valarion?"
,,Valarion? Myslíte elfí princeznu Valarion, druhou dceru Galadriel?" zeptal se pták, zatímco jeho starší brácha zamával křídli a zvolna se vzdaloval zpátky k Mordoru.
,,Ty o ní něco víš?" zeptal se Gan-dalv.
,,Jo. Je v Caras Galabhoom... nebo jak se to jmenuje. To je tak půl hodiny letmo..."
,,A kolik pěšky?"
,,Den nebo dva... Pokud umíte plavat. Na Celebrantu totiž neudělali žádný mosty."
,,Můžeš ještě zavolat toho tvýho bráchu, že by nás vzal přes ten Celebrant?" zeptal se Buba.
,,Jasně!" Pták opět zahvízdal. Pterodaktil změnil směr letu a rychle se vracel. ,,Asi to bude tím, že zrovna skončila válka. Ti elfové si ho tu snad vůbec nevšímají!"
Najednou se ze země vznesl černý mrak. Pterodaktil strašlivě zařval, ale to už byl prošpikovaný nějakým tím tisícem šípů a padl letem střemhlavým k zemi. ,,Neřekl bych..." dodal Gan-dalv. Nedaleko od nich se ozvaly nadšené výkřiky elfích lovců. ,,Zdrháme!" oznámil Gan-dalv a společně s Bubou se rozběhli do lesa.
,,Moment! Nenechávejte mě tady! Vraťte se!" vykřikl pták. Skřet a ghůl se vrátili. Akorát místo ptáka popadli spícího Skurut-hai a běželi zpátky. ,,Hele, tohle není fér! Něco jste slíbili!"
,,Slíbili jsme, že tě za splněný přání necháme naživu! A jsi přece naživu, ne?" odpověděl Gan-dalv.
,,Jo! Ale pořád mám v křídle ten šíp!" zaječel pták a snažil se zdrhat po svých (ale jelikož ptáci ani minipterodaktilové nemají dlouhé nohy, moc daleko se nedostal).
Gan-dalv, Buba a Skurut-hai běželi a běželi (tedy, Skurut-hai byl nesen), až se zastavili před burácející řekou (jejíž proud jako by sám říkal: Chá chá, jste v pr****, že jo!). ,,Tak tohle bude asi Celebrant." řekl Gan-dalv.
,,Není tamto most?" zeptal se Buba a ukázal na velký most, po kterém právě kráčela skupina elfů (a náhodou zrovna nesli mrtvýho pterodaktila, ale to je jedno). ,,Proč nám ten pták říkal, že tu žádný mosty nejsou?"
,,Stejně na tom nezáleží!" odpověděl Gan-dalv. ,,Vidíš těch pět elfů na druhý straně? To je hlídka! Ostřílený zelený elfý mozky! Přes ty by se nedostal ani terminátor, natož my!"
,,Co je to terminátor?" chtěl vědět Buba.
Gan-dalv neměl čas odpovědět, protože se za nimi rozhrnuly větve a objevil se elf s připraveným lukem. ,,Ani hnout!" zařval.
Gan-dalv zkrabatil čelo (pokud se tak dalo nazvat to ploché místo jeho lebky). ,,Ty jsi tu sám?"
Elf se po nich zmateně podíval. ,,Ou..." A začal pomalu ustupovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peetra Peetra | 18. ledna 2011 v 9:20 | Reagovat

"Ostřílený zelený elfý mozky" :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama