Duben 2010

Malá prodavačka zápalek

18. dubna 2010 v 8:14 | ElfMaya |  SongFiction

Zas je na čase aby má leností přeplněná duše něco zveřejnila co? Teď jsem si pro vás připravila zas a opět song fiction... teda ehm spíše pokus.. Není nic moc. 
Je na písničku Malá prodavačka zápalek. Tučná kurvíza zobrazuje text písně. Takže téměř celou povídku XD.

No nic užijte si čtení a koukejte ksakryš psát ty komentáře nebo ze neznám.

Kráska a Houmless - 3. Sraz

17. dubna 2010 v 11:27 | Scuroen |  SC; Kráska a Homeless
Kráska a Homeless
 Kadaj, Reno, Genesis a Cloud se právě vrátili do svého nového domova, když se jim naskytl vskutku předivný pohled: Sephiroth byl stejně čistotný, jako oni - tak proč do maka klečí na zemi a umývá podlahu!?
 Stříbrovlasá uklízečka zaregistovala jejich přítomnost a zvedla k nim obličej s vyděšeným výrazem: ,,Teď by jste měli utíkat..."
 Čtveřice to měla samozřejmě v plánu, ale cestu ke dveřím jim zahradila Tifa se zabijáckým úsměvem a smetákem, připraveným k boji. ,,Ha! Vím všechno!"

End of Eternity - dojem z traileru

15. dubna 2010 v 16:39 | Scuroen |  Úvahy
Upozornění: Tuhle hru jsem nikdy nehrála a nemám k ní žádný vztah. Nepřivlastňuji si žádná autorská práva. Pokud ji máte rádi, tento článek raději nečtěte.

 K traileru této hry jsem se dostala již dříve, ale teprve teď, při druhém zhlédnutí, jsem se odhodlala napsat tohle.
 Začínáme ve městě. Sněží... v bílém prašanu jsou vidět tmavé stopy, vedoucí vzhůru do neznámé budovy. Vedou po schodech tak obrovských, že začínáte přemýšlet, jak by se v této historicky vyhlížející stavbě vyjímal eskalátor.
 Na jejich vrcholu stojí neznámý muž (tedy, samozřejmě na začátku vidíme pouze jeho siluetu, takže by to mohla být i žena). Následuje záběr na krásné zdobené stěny střešní kopule, které vzápětí vybuchnou! Ne, nenechte se vyděsit hlukem, a náhlým světlem ohně. Byly to jen výstřely z revolveru postavy číslo dvě, která zaútočila na postavu číslo jedna.
 Postava č. dvě je hezčí a mladší než č. jedna, z čehož se dá snadno usoudit, že jde o hlavního hrdinu.
 Postava č. jedna je však zřejmě starší, a co mu příroda nenadělila v obličeji (má trochu podivnou hlavu...) mu zřejmě vynahradila na svalech.
 Následující scéna je tak rychlá, že ani nevíme jak (a hlavní hrdina to možná taky netuší) se muži číslo jedna podařilo chytit hrdinův obličej a přimáčknout mu hlavu k obrovské soše.
 Dále se děj přesunuje jinam. Hlavní hrdina (živ, zdráv a s obličejem volným) se prochází městem. Když tu náhle pohlédne vzhůru.
 Na vysoko položené traverze, kterou byste za normálních okolností mohli najít na vlakovém nádraží, stojí půvabná žena a hledí dolů. Kdo ví, k čemu ta traverza asi je? No, možná je v tomto fantastickém světě výplodem fantazie nějakého místního architekta. Možná slouží jako případný most přes ulici, v době dopravní špičky. Nebo je snad určená výhradně pro sebevrahy? To už asi nedozvíme, protože se kráska podívá na kapesní hodinky...
 Na obrazovce se objeví neznámý text v asijských znacích (ze kterého průměrný evropan pochopí leda otazník) - snad: K čemu je asi ta traverza?
... a vrhá se dolů!
 Scéna se zpomaluje, dramatická hudba zesiluje!
 Náhle prožijeme šok, když se objeví skupina maskovaných a stejně oděných mužů. K tomu mě jen napadlo: Proč jsou všichni lidé, kteří se pokouší zabít hlavního hrdinu, maskovaní? Tedy, samozřejmě kromě hlavních záporných postav (které se naopak obvykle oblékají velice výtředně).
 Hlavní hrdina vzlétává (gravitaci v podobných žánrech moc nehledejte - ta se dostavuje, jen když někdo páchá sebevraždu skokem z traverzi) a všechny zlé, maskované muže dostává! (zatímco jeho samotného neškrábne ani jedna z cca čtyřiceti kulek, které jsou na něj páleny z automatických zbraní)
 Hlavní hrdina dopadá na zem a my máme nádherný pohled na jednu z jeho zpomalých kulek (až se člověk bojí, že na něj vyletí z monitoru).
 Náhle se ocitáme v temné místnosti, kde se rozletí velké dveře a ve světle zvenku se objeví další temná silueta. Ona postava - opět muž - se vrhá k zábradlí jakéhosi balkónu a lomí rukama (alespoň mi to tak připadá). Před ním se hýbe neznámý stroj, s velkým červeným "okem" (omlouvám se, nevím, jak jinak to nazvat). A my víme, že stroje s červeným "okem", nemůžou být dobré! ;)
 Dále je shrnutí scén ze začátku - například přímý záběr na modré, vyděšené oko hlavního hrdiny!
 Poté nám před očima vyvstává jakési město, plující mezi oblaky a před něj je vyskládán nápis: End Of Eternity.
 A pak nějaký hluboký hlas řekne velice tajemné slovo - tajemné proto, že průměrný evropan japonsky moc neumí. Ale i tak to zní tajemně!

Z posledních dnů jednoho Soldiera

13. dubna 2010 v 19:18 | Scuroen |  Povídky na přání
Povídka na přání, pro Chinatsu.
Pár/Anime: Zack a Cloud/Final Fantasy
Žánr: tragédie + cynismus
Dodatkové přání: konec stejný, jako příběh, tragický


Kráska a Homeless - 2. Plán

5. dubna 2010 v 21:26 | Scuroen |  SC; Kráska a Homeless
Kráska a Homeless
Jeden jediný hlas v anketě (vrrrr) mě přesvědčil, že mám pokračovat. Není divu (počítám s tím, že nikdo další už hlasovat nebude). Zatím je to takhle a ještě moc nevím, jak budu pokračovat. Snad mohu jen dodat, ať si to užijete! xD 

Kodex rytíře - Pro Peetru

4. dubna 2010 v 21:47 | Scuroen |  Povídky na přání

Tak tady to je. Je tam tragický okamžik, ale jinak je to spíš ten humor (když já to jinak neumím xD). Ale jo- když se na celé to dílo podíváte poněkud zdálky, je to vlastně pro tragické pro všechny, co sní o dobrém a čestném světě (a v tomto případě nehledí na vlastní zlo). Ale konec filozofování, stejně to zas nikdo nepochopí... Jo, přeskočte tento odstavec a čtěte pod perexem.
Ps: Peetro, můžeš si to hodit na blog, pokud to bude podle tvých představ, což asi ne, ale jestli se zalíbí, hoď to tam stejně.