PART 4 - JMENUJI SE FREDERIK

31. ledna 2010 v 8:28 | ElfMaya |  PN - Nemesis - Lovec Noci
"Scade! Potřebuji všechny informace o tom slavném Frederikovy. Prostě všechno co vyšťouráš, jaké má zvyky, koho nejradši loví, jaký je jeho původ, kolik měl za život milenek i jakou velikost má jeho spodní prádlo." Scad se nad posledními slovy uchichtne.

"Pokusím se. Poptám se na internetu." Nemesis přikývne. Dívčina vyrazí ven. Je krásná noc. Měsíc svítí a hvězdy jak by smet. Nemesis se usadí na jednu střechu jedeno nejmenovaného panelového domu. Rozhlíží se po okolí. Všude klid, až moc podezřelí klid. Nemesis otočí svojí hlavu směrem k centru města. Zhluboka se nadechne a zařve. Ne jako člověk ale spíše jako nějaký dinosaurus nebo což je u ní pravděpodobnější drak. Pomalu její řev utichne. Postaví se, opět cítí v žilách tu sílu, kterou vždy má. Její pochybnosti, strach i stesk jsou ty tam. Odejde ze střechy a vydá se k jednomu baru. Jde pomalu, přece není kam spěchat, když je noc mladá. Nemesis se svými býlími vlasy vypadá zajímavě, zvlášť když si na sebe obleče jako právě teď dlouhý kožený kabát se stříbrnými přezkami, černé triko, černobílé maskáče a okované kanady. Kdo by to do takové na pohled křehké dívky řekl. Silou rozrazí dveře od nějakého zapadákovského baru. Se vší svoji děsivou krásou vejde dovnitř. Celý bar utichne sledujíc neznámou dívku. Nemesis zasedne k baru a okřikne barmana.
"Jedno pivo! A poklusem." Barman, chlap jako hora, se na ni zlostně podívá. Jenže s Nemesis to vůbec nehne. Barman k ní přijde.

"A má slečna čím zaplatit." Tentokrát se zase zlostně podívá Nemesis na barmana. K barmanovu velkému údivu vytáhne nemalou částku.

"Jako důkaz stačí? Tak chci to pivo!" Barman na nic neváhá a vyplňuje objednávku. Nitro mladé lovkyně varuje na blížící se nebezpečí. Pravou rukou si šáhne pod kabát, potajmu si nasadí stříbrné náprstky vypadající jako tygří drápy. Levou rukou uchopí půllitr piva. Zhluboka se napije. Barman vytřeští oči, ještě nikdy neviděl takto droboulinkou dívčinu vypít na ex celé pivo. Nemesis se rozhlédne po lokále. Dva mladí muži stojící u kulečníkového stolu vypadají více jak podezřele. Obzvlášť když jsou oba dosti bledí.

"Ještě jedno!" V okamžiku je před ní další sklenice. Barman jde k těm dvou podezřelým a něco jim šeptá a oni na oplátku mu potají podstrčí peníze. Nemesis částečně došlo, oč se jedná. Přičuchne si k chmelovému moku a ohrne nos. Právě v takových to chvílích děkovala svým stvořitelům za vnikající regeneraci a silně vyvinuté smysly. Jak již poznala ti dva neví s kým mají tu čest. Nemesis opět vypije pivo na jeden nádech. Zaplatí a s pokynutím ruky na rozloučení odchází z baru. Jak předpokládala ti dva, upíři, ji sleduji. Lovkyně cítí, jak jed proudí jejím tělem. Díky silné regeneraci je jed po nějaké době naprosto zničen.
Nemesis se začne s nepřáteli tak trochu hrát. Začne předstírat, že ten jed působí. Klesne na zem jakoby v bezvědomí, ruce nastaví tak pod sebe aby ihned dosáhla pro své zbraně. Oba upíři se k ní bez ostychu přiblíží a kopnou do ní. Nemesis se ani nehne. Oba se k ní skloní jeden držíc v ruce dýku. Když už přikládá dýku k jejímu tělu Nemesis okamžitě otevře oči, rozmachují se s rukama s náprstníky. Jeden z dvojice se jim tak tak uhne, ten druhý už takové štěstí nemá je s nimi ošklivě zraněn.
Zasažený upír se při bolestech mění v prach. Upír, který je v pořádku, se na Nemesis vrhne, avšak ta s rychlostí kočky uskočí vytasujíc svoje stříbrné dýky. Upír se k ní rozeběhne útočíc na ní. S naprostou přesností hodí stříbrnou dýkou, která se druhému upírovy zabodne přímo do čela. Další nepřítel je poražen.

"Tak zase o dva upíry méně." Lovkyně se zasměje.

"Chudáci, byly tak věrní." Nemesis se otočí za zdrojem toho neznámého sametého mužského hlasu. Přímo před ní stoji černovlasý mladík, pravé oko má zakryté páskou. Neznámí upře své jantarově zbarvené oko na Nemesis.
"Ty jsi jistě Nemesis. Ta slavná lovkyně nesmrtelných. Hodně jsem toho o tobě slyšel. Prý jsi dokonce i z části drak. Velmi mě těší."
"A ty jsi kdo?" Neznámí pomalými tančivými kroky zkracuje vzdálenost.
"Oh pardon, zapomněl jsem se představit. Frederik jméno mé." Frederik se na Nemesis mile usměje. Jenže i tak si dívka zachovává chladnou hlavu. Pravou ruku vztahuje k pouzdru od menší katany.
"Jo něco málo jsem o tobě slyšela."
"Bylo mi potěšením ctěná Nemesis, ale už musím jít. Slunce totiž nemám příliš v lásce." Frederik se ze sekundy na sekundu vytratí. Až teď si lovkyně všimne východu slunce a paprsků pomalu mířící k její postavě. Opět selhala, byla od své kořisti jenom několik málo metrů a přesto ji uprchl. Pro uklidnění své vztekem rozbouřené mysli uhodí pravou rukou do nejbližší zdi. Starší cihly pod nečekaným náporem zapraskaly.
Teď už Nemesis nezbývá nic jiného než se vydat zpět domů.

"Dobré ráno Nemesis." Přivítá lovkyně svým hřejivým úsměvem Shin.
"Dobré." Odsekne stroze lovkyně a bez dalších slov se odebere do svého pokoje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luky Luky | E-mail | Web | 31. ledna 2010 v 8:35 | Reagovat

Na mém blogu je soutěž o Seriál roku 2009. Prosím napiš svůj oblíbený seriál.

2 pixee pixee | Web | 31. ledna 2010 v 8:38 | Reagovat

taky píšu příběh :)

3 Ronnie Ronnie | Web | 31. ledna 2010 v 10:12 | Reagovat

supeer, ten frederik vyzerá naozaj milo a som zvedavá, aké máš s ním plány :)a ináč, to sú v akom meste, že sú tam stále nejaké nesmrtelné bytosti?? to musí byť riadne mesto :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama