Sephiroth 3 - Part 2

3. prosince 2009 v 13:01 | Scuroen (Zveřejnila:Maya) |  SC; Sephiroth the third
Co k příběhu: Na začátku navštívíme Clouda Strifa, pak pokračuje Sephi a jeho krize...


,,Jméno!?"
,,Cloud Strife..."
,,A?"
,,Chci hrát v tomhle filmu, protože..."
,,Další!"
,,Co? Ale vždyť jsem skoro nic neřekl!"
,,Jo, ale vy neumíte chodit! Jste pro mě nepoužitelný! Další!!"
Cloud se, stejně jako už pětkrát předtím, zničeně vyštrachal z divadla. Copak není dobrý herec? Copak ty hodiny zkoušení před zrcadlem byly k ničemu!? Copak Aeris neměla pravdu, když ho povzbuzovala a fandila mu? Oh, Aeris! Cloud vytáhl z kapsi balíček, kde měl její brýle a zuby- všechno, co mu po ní zůstalo od toho nevydařeného plánu v Konoze! Krev v něm náhle zkypěla! Za to všechno může Sephiroth! On a jeho povedení přátelé! Podíval se na Aerisiny brýle- vyděl v nich její odlesk. Náhle uslyšel její hlas: ,,Neboj se Cloude! Jsi můj malý andílek! Já ti věřím! Dokážeš to! Dokážeš vykonat pomstu!!! Ha ha ha!!" Cloud zaťal pěsti!
Zatím, ve Zvučné Krčmě, byla zábava v plném proudu. Striptérky právě začaly svoji další show, Ninjové ze Zvučné byli již lehce přiopilí a posedávali vedle dobře naložených Akatsuki. Od obstarožního klavíru se linula hudba a občas k ní i zákazníci něco přiopilého zapěli. Dovnitř proklouzla zahalená postava, připomínající zvědavé chocobo. Cloud se s nervózním úsměvem usadil na baru. ,,Co chceš!?" otázala se osoba u výčepu. ,,Už tady netancuješ, tak tu nemáš co dělat!"
Cloud se ostýchavě podrbal ve vlasech. ,,Dal bych si jeden jahodový koktejl... A chci koktejly pro všechny tady!" vykřikl nahlas. Poté usoudil, že to není zas tak dobrý nápad... Náhle střízliví Ninjové popadli zbraně a pomalu se k němu přibližovali.
,,Jak se opovažuješ nám objednat pití, červe!" řekl Pain, vůdce Akatsuki.
,,Jo! Patříš k těm děsnejm vykořisťovatelům!" přidal se Hidan. ,,Kde bereš tu drzost, se tady ještě ukazovat!?"
,,Vrať se do svý rezidence a utop se v šampaňským a kaviáru!" dodal Deidara.
Cloud se přinutil k přátelskému úsměvu. ,,To... to je omyl! Já už jsem jako vy!"
Hidan vytáhl kosu. ,,Za tohle zemřeš pomalou a bolestivou smrtí!!"
,,Mo- mo- moment!!" vykoktal potící se Cloud. ,,Přišel jsem vám jen říct, že ti které nenávidíte, si v klidu šťastně žijí!!" Cloud prstem odstrčil špičkou kosy a pomalu vkráčel do středu přítomných. ,,Oni si myslí, že vyhráli! Proti tomu musíme něco udělat! Dokažte, že ještě není konec! Nemám pravdu!?"
V krčmě se ozvalo horlivé šeptání. ,,Pravda nebo ne, prostě je odděláme!" rozhodl rozvášněný Kakuzu a zamával svou zbraní. Při tom nechtěne zabil jednoho ninju ze Zvučné, což vyvolalo řetězový efekt. Cloudovi nezbylo, než se skrčit pod bar a dopít svůj jahodový kokteil tam.
Druhý den ráno, zatímco si ninjové a akatsuki ve Zvučné krčmě lízali rány, Sephi se připravoval na cestu. ,,Rede!!! Kde mám žiletku??!!!"
Red vykoukl z pod postele, na které si Sephi balil. ,,Trochu jsem to vyzkoušel..."
Za Redem se vyhrabal Vincent a prstem zkoušel vyholené místo na noze. ,,Sephi, proč nemůžu jít s váma?"
,,Protože někdo musí zůstat s Tifou a vyzvědět, kdo je ten slizoun!" odpověděl Sephi.
,,To ji mám jako sledovat?" Vincent objevil Sephiho manikůrní nůžky a jal se je vyzkoušet.
Sephi mu dotyčný nástroj včas zabavil a hodil ho do cestovního vaku. ,,Třeba s ní choď ají na záchod, hlavně ji nenechávej samotnou!"
Sephi si přehodil vak přes rameno a vydal se do přístavu, k trajektu který je má zavést do Konohy. ,,Sephi, ty se se mnou ani nerozloučíš?" Tifa si ho odchytla těsně před nástupem.
,,Ne." odpověděl tak cynicky, až se lekl sám sebe. ,,Teda, jo..." opravil se. ,,Ahoj."
,,Počkej!" Tifa si ho k sobě otočila a dala mu francka, až Sephi úplně zapoměl, že ho podvádí a už už jí chtěl dát ruku na zadek, když si vzpoměl a rázně ji odstrčil. ,,Sephi, tohle jsem ti chtěla dát na cestu..." Tifa mu podala papírový pytlík, v jakém mu obvykle nosila oběd. ,,A nezapoměň na mě!" Sephi jí krátce zamával a zmizel na palubě. Jenova Tifu chápavě a dokonce něžně objala kolem ramen. Sephi na to vyvalil oči- sám se s nimi bál chodit k vodě, aby jedna druhou navzájem neutopily! Loď se pomalu vzdalovala od břehu. A pak si Sephi všiml, že zmenšující se Jenova, zmenšující se Tifě něco šeptá. A pak se už ozval jen Tifin výkřik: ,,Sephi! Jsem těhotná!!!!"
Všichni na palubě nachvíli strnuli úžasem- až na Reda, který by ustrnul též, nebýt bezvládného těla stříbrovlasé legendy, které ho zavalilo. Sephi ležel na zádech, Reda pod sebou, nepřítomně se díval na oblohu a jeho rty horečně šeptaly: ,,Ona- je- těhotná..." Načež vyskočil na nohy, vytáhl masamune (při čemž ostatní cestující raděj uskočili), pak ho zase schoval a popadl Reda po krkem. ,,Ona mě nepodvádí!!!!" křičel přidušeného Redovi do ucha a třásl s ním. ,,Rede!!! Ona je těhotná!!"
,,Já slyšel..." zasípal Red, když ho Sephi konečně pustil.
Sephi si rval vlasy. ,,Všechno to do sebe zapadá! Tak proto chtěla, abych makal v kanclu!! Chtěla to, aby se mnou nemusela dělat... Protože je těhotná!! Sephi se začal přehrabovat v svém vaku. ,,Kde mám zase ten mobil!? Musím zavolat Vincentovi, že to s tím záchodem už není nutný!"
,,Myslíš ten mobil, se kterým si Vincent hrál před odjezdem?" zeptal se Red.
,,Cože!!?" vyjekl Sephi.
Red se mu zakousl do kabátu, čímž zabránil Sephiho skoku do vody. ,,Klid, stříbrovlasý anděli... hezky zhluboka dýchej a mysli na něco hezkýho!"
,,Tohle už nikdy neříkej!" Sephi se jako hromádka neštěstí usadil na palubě. ,,Jediný hezký v mým okolí je Tifa a kvůli ní se asi zhroutím..." Vydal ze sebe zvuk podobný zavytí. ,,Proč jsem tu misi jenom bral!!? A proč mi to neřekla dřív!? Kdyby mi řekla, proč mě chce zdržet v práci, nemyslel bych si, že mě podvádí a pak bych se jí nechtěl pomstít přijetím tý mise!!"
,,Na..." Red mu přihrál krabičku prášků.
,,Co to je?" zeptal se Sephi, když ji zvedl z paluby.
,,Antidepresiva."
,,Kde jsi prosímtě vzal antidepresiva?"
,,Jak to mám vědět? Byli v tvým vaku!"
Sephi krabičku otevřel a společně s několika pilulkami z ní vypadl i vzkaz. ,,Ber je až v opravdu vážných situacích, jednu pilulky denně! Jenova... Ta jedna malá! Měla to naplánovaný!" odhalil Sephi a spolkl dvě pilulky. Ve stejnou chvíli, kdy ta dvě bílá tělesa dopadla na dno jeho žaludku, Sephiho ovládla temnota. Ucítil jen bolest v zádech, jak asi dopadl na palubu. Pak už se ocitl někde úplně jinde. Poznal, že je u sebe doma, na svým Ajitu! Ale něco bylo jinak- bylo jinak vymalováno, na stropě byl lustr... Sephi už od nepaměti používal jen jednu neonovou lampu, kterou měl na stole. Žádný lustr by tady bejt neměl. A stůl chyběl! Místo něho byl barevný koberec, po stěnách vyseli obrázky klaunů a na podlaze se váleli barevné, umělohmotné předměty, jako kdyby byl Sephi uprostřed trapného minového pole! Dokonce zmizela i Sephiho zbírka CD s Mozartem, Bachem, Čajkovskim a Beethovenem! Jeho oblíbený starý magneťák nahradila plazmovka, zaskládaná obaly od dětských kreslených filmů! A k Sephiho největšímu vzteku, zmizeli všechny jeho tajné skrýše s ukrytými zbraněmi, které měl v zásobě! Opatrně prokličkoval mezi předměty na zemi a otevřel dveře do sousední místnosti, kterou obvykle používal jako skladiště. Teď to byla krásná čistá kuchyně! Naprosti dveřím seděla Jenova- měla na sobě světlemodrý svetr, vlasy v drdolu a pletla! Sephi náhle stratil schopnost dýchat. ,,Ma- ma- mami???"
Jenova se ani neobtěžovala, odměnit svého syna pohledem. Sephi si všiml, že má na nose zlaté kulaté brýle. ,,Ach jo... to ti tam napíšu Jednu pilulku denně a hned si vezmeš dvě!" Jenova pletla zřejmě šálu, protože jí hotový kus padal až někam pod nohy. Z klína jí seskočila kočka a rozběhla se dál do místnosti, kam už Sephi neviděl. Jenova přestala plést a změřila Sepha pohledem. ,,Vypadáš sice hrozně, ale co... Jen se jdi podívat!" Máchnutím pletací jehlice ho vyzvala, aby vešel dál do místnosti. Sephi se po stopách Jenoviny kočky vydal dovnitř.
U velkých oken, které tam dřív určitě nebyly, stáhlo houpací křeslo! Kočka ovšem někam zmizela. Světlo z oken Sepha úplně oslepovalo, přesto se odvážně vydal dál. V křeslě seděla Tifa- ale tohle stvoření Sephi nepovažoval, za svou Tifu! Měla na sobě růžové šaty s bílým krajkovým límečkem, perlový náhrdelník, náušnice, červenou rtěnku a krátké vlasy natočené do sladkých kudrn. Vypadala, jako by vyběhla z filmu Stepfordské paničky! Zvedla k němu roztomilý obličejík a věnovala sladký úsměv! Tohle už nebyla jeho Tifa!! Sephiho zrak sklouzl k objektu, který náhražka jeho ženy svírala v náručí! Sephi zahlédl jen kus šedivých vlasů a pak už tam nebylo nic. ,,Tam... tam bylo... tam bylo dítě?" vykoktal Sephi.
Tifa se sladce usmála. ,,Ale jistě, drahý! Neboj se! Jen si šel hrát se stříčkem Hojem do laboratoře! Hned tu zas bude! Sephi? Sephůůůů!!!" Sephi se naklonil blíž k Tifině klínu. Dítě tam nebylo- místo něho Tifa držela Reda, jenom o poznání menšího. Red ho praštil packou přes pusu. ,,Sephu! Probuď se!!"
Sephi, s otiskem Redovi packy, svižně vyskočil z lodní paluby. ,,Rede! Měl jsem hrozný sen!"
,,To věřím..." Red mu zamával krabičkou antidepresiv před očima. ,,Tohle jsou univerzální pilulky! Vezmeš si jednu a seš klidnej- dvě a seš v limbu!"
,,A co když si vezmu tři?" zeptal se Sephi, když schoval antidepresiva zase do vaku.
,,Zbytek života prožiješ ve smutku a samotě."
,,Cože?"
,,Klid! Dělám si prdel..."
,,Rede!"
,,Dobře, už jsem zticha. A co se ti to vlastně zdálo?" zeptal se Red.
,,Celej náš byt byl přestavěnej, Tifa byla jedna ze Stepfordských paniček a z mámi se stala ovčí babička!!" Sephi chytil tik do oka.
,,Tak to je konec..." povzdechl si námořník, poblíž něhož se Sephi před několika hodinami odporoučel. ,,Teda, konec cesty!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ≧▽≦_Kristie-san_☆_ ≧▽≦_Kristie-san_☆_ | 3. prosince 2009 v 16:57 | Reagovat

Znáte Tekken?

2 Scuroen Scuroen | 3. prosince 2009 v 18:21 | Reagovat

[1]: Něco jsem zaslechla, ale nezajímám se...

3 ≧▽≦_Kristie-san_☆_ ≧▽≦_Kristie-san_☆_ | 3. prosince 2009 v 23:52 | Reagovat

Ah...škoda..že bych si napsala možná někdy o povídku..mno nic škoda T__T

4 Scuroen Scuroen | 4. prosince 2009 v 17:05 | Reagovat

[3]: Hele, možná by to šlo (když budu celej víkend tuhle hru studova xD) , ale jak jsem si tak četla o celý sérii, nějak bych potřebovala vědět, jaký asi tak postavy bys chtěla (nevim co je na tom pravdy, ale některý se prej objevujou jen v některejch dílech a co jsem tak viděla, je jich jako much)- kterej díl bys chtěla? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama