Sephiroth 3 - Part 1

2. prosince 2009 v 13:01 | Scuroen (Zveřejnila:Maya) |  SC; Sephiroth the third
Bylo nebylo, za sedmero krátery, osmi stokami a cca pěti makoreaktory, byla Shinra Corporation! Firma, díky které mohli její majitelé a jejich příbuzní spokojeně žít. Ve firmě pracoval taky všemi obávaný Sephiroth! Nejobávanější byl ovšem u jemu přidělené sekretářky.,Ne ne ne! Kolikrát vám mám říkat, že Rufus žádnou reklamní kampaň dělat nebude!? Co?!! Venku, ráno, rybaření??!!! Zbláznili jste se! To nepřipadá v úvahu!" Sephiroth s mobilem u ucha, prošel kolem vyděšené sekretářky a hodil před ni balík papírů. ,,Já vím, že už není na vozíku! Ale pět minut po tom co vstal, mu stejně křuplo v zádech! Teď má zase zlomenou ruku! Co?? Cože? Řekněte mi to ještě jednou!!!" Sephiroth se posadil za stolem a vylil do sebe půllitr horkého kafe. ,,Cože!!? Moji matku!!" Sephiroth vyprskl obsah svých úst, zrovna na přicházející sekretářku. ,,Néé! Na to zapomeňte! Moje máma nikam nepude! Ne, já jí nebráním- já jen chráním vaše životy! Nemusíte děkovat... Já? Osobně? Tak to už vůbec ne... co s tím? Co udělat fotomontáže? A je ta kampaň vůbec nutná? Fajn, naschle..." Sephiroth otráveně praštil telefonem a začal se probírat korespondencí.

,,Ahoj zlato!" Tifa vběhla dovnitř a usadila se mu na stole. ,,Co se stalo tvé sekretářce? Vypadala trochu vyděšeně..."
Sephi byl s kamenným výrazem zahleděný do svého počítače. ,,Osum kontejnerů radioaktivního odpadu- zrušit. Deset kontejnerů genetického odpadu- zmrazit..."
,,Sephi!" zakřičela mu Tifa do ucha.
,,Ne, návštěvy nepřijímám..."
,,Nesu ti jointa!"
,,Jé, Tifo! Ty jsi tady!?" Sephiroth se konečně odvrátil od obrazovky. ,,Říkal tu někdo joint?"
,,Já tu obvykle řeknu hodně věcí, ale vždycky ti to dojde až o několik dní později..." Tifa se zamračila a hodila před něj papírový balíček. ,,Tady máš oběd!"
,,Tifi..." Sephiroth ji konejšivě vzal kolem pasu. ,,Mě ta pracovní vytíženost taky děsně prudí, ale když Rufus potřebuje pomoc..."
,,Rufus?!" Tifa si od něj odsedla. ,,Jenže ty to neděláš kvůli Rufusovi! Děláš to kvůli Jenově!"
,,Je to přece moje matka!"
,,Ty se jí bojíš!"
,,No a? Kterej člověk se nebojí svý mámy?" zeptal se Sephiroth, načež mu zazvonil telefon. ,,Sephiroth... Ano? Teď!? Kdože!!?" Sephirothovi se zaleskly oči a dokonce i vstal. Dobře, že si do práce nebral masamune, možná by ho i popadl a něco při tom zrušil. ,,Dobře, už jdu..." řekl nakonec.
,,Kdo to byl?" zeptala se Tifa.
,,Rufus chce, abych přišel za ním do kanclu. Prej mě někdo volal a je to naléhavý." Sephiroth zhrábl ze stolu pár podkladů a balíček od Tifi a vydal se do kanceláře velkého bosse. Rufus měl ruku v sádře a na hlavě náplast. Jen co vstal zázračně ze svého invalidního vozíku, při tanci s Jenovou zakopl a zlomil si ruku. Taky se praštil do hlavy a celou zpáteční cestu si z něj dělali legraci, že Sephiroth je jeho šéf a Tifa jeho manželka. Teď seděl ve svém presidentském křesle, s Jenovou usazenou na opěrce. ,,Tak co je zas?"
,,Co takhle: dobrý den, matko!" Jenova po něm hodila formulář na schválení odvozu pěti druhů nových příšer.
Sephiroth uhnul a formulář vyrazil nějakého ubohého Turka oknem. ,,Dobrý ráno, mami... Rufusi... Takže?"
,,Dobrý ráno, Sephi!" Rufus ho odměnil pověsným přiblblým úsměvem, který Sephiroth vídával od doby, co ho povolal do práce ve své firmě. Sephirothovi se do toho vůbec nechtělo, ale Jenova s tučným nabídnutým honorářem rozhodli jinak. ,,Už jsi snídal? Nechceš humra?"
,,Ne, dík..." odpověděl Sephi. Vzpoměl si na Tifin balíček a dostal hlad.
,,Takže k věci!" začal Rufus. ,,Jak jistě víš, umístili jsme nové makoreaktory v ohnivé zemi, poblíž jejich hlavní vesnice- Konohy. Na to si jistě pamatuješ! Narozdíl ode mě..." Rufus se podrbal na své náplasti.
,,Jo, pamatuju." přikývl Sephiroth.
,,Platíme jim za nájem, ale tentokrát nám ho Tsunade odpustila..." začala místo Rufuse Jenova. ,,Ale za malou službu."
,,Ne!" Sephiroth vyrázoval ze dveří tak prudce, že dělník zasklívající rozbité okno, hrůzou vypadl.
,,Ale Sephi!" Jenova i Rufus se hnali za ním.
,,Nebude to nic těžkého, s nikým nebudeš bojovat! Jenom malá služba!" sliboval Rufus.
,,Ani náhodou!" Sephi se tak prudce otočil, že do něj málem oba vrazili. ,,Makám tady dvanáct hodin v kuse a zbytek práce si dokonce beru domů! Já trpím! Tifa trpí! Náš milostný život trpí!! Všichni trpíme!!! A teď mám chodit zase do doho zabahněnýho zapadákova!?? Nikdy!"
O deset minut později:
,,Co? Další výprava do Konohy!? Další dobrodružství!?" Red začal nadšeně běhat kolem. ,,Cestu toulavou... Zpívej taky Sephu!"
,,Rede, co jsem ti říkal o tom zpěvu!?" Sephiroth dal zničeně hlavu do dlaní. ,,Béééé!! Já nikam jít nechci!"
,,Tak proč jsi jim to odkýval?" zeptal se Red a přilezl blíž.
,,Zdarec lidi, co se řeší?" Vincent v podobě Chaose přiletěl na nejbližší strom.
Sephi na něj ukázal prstem. ,,To je ten důvod!"
,,Já?" Vincent se nechápavě prohlížel.
,,Já myslel, že ho zavřeli za havárii toho Boingu?" řekl Red.
,,Jo, ale někdo za mě zaplatil kauci!" přikývl Vincent. ,,Tos byl ty, Sephu, že jo?" Sephi ho probodl pohledem. ,,Ehm, tak to buď musela bejt pořádná suma, nebo... ne?"
,,Řekli, že pokud tam nepudu, nezaplatí náhradu škody ani odškodný pozůstalým havárie!" vysvětlil Seph. ,,A když tam pudu, tak mi navíc daj placenou dovolenou..."
,,O čem to pořád mluvíte?" zeptal se Vincent.
,,Sephi má jít do Konohy a zase někoho zachraňovat..." vysvětlil Red.
,,Ale jak to mám teď říct Tifě??" vypískl Sephi. ,,Nejdřív ta práce, teď zas nějaká mise! Já se zhroutím!"
,,A nemyslíš, že váš milostný život, netrpěl až tak kvůli té tvé nové práci?" zeptal se Red.
Sephi zvážněl. ,,Co tím chceš jako naznačit?"
,,No, něco jsem zaslechl..." Red si začal lízat tetování.
,,Rede!!"
,,Budu si moct zpívat?"
,,Ne!"
,,A broukat?"
,,Dobřéééé..." vydechl Sephi.
,,No, slyšel jsem, jak si Tifa telefonuje s Jenovou!" řekl Red.
Sephi na něj hodnou chvíli zíral s poklesnutou čelistí. Pak se zhroutil v záchvatu smíchu. ,,Rede, to je ta největší pitomost, jakou sis kdy vymyslel!"
,,Náhodou, vim co jsem slyšel!" trval Red na svém.
Sephi si otřel slzy. ,,Tifa a Jenova? To je jako zalívat kytku magmatem! Ty dvě jsou naprosto odlišný osobnosti a mluvit spolu? Vyloučeno!"
,,Říkám pravdu! Slyšel jsem, jak Tifa říká Jenově něco o tvý práci! A že prej máš bejt utahanej, nebo co!" dokončil Red.
,,Utahanej? Tifa chtěla, abych byl z práce utahanej?" zeptal se Sephi naprosto vážným tónem.
,,Jo... tak to teda vyznělo! Jako by Jenovu úplně pobízela, aby tě nechala papírovat do tří do rána! A znělo to navíc starostlivě..." dodal Red.
Sephiroth chvíli nepřítomně koukal do prázdna. Pak vyskočil, popadl Reda a zatřásl s tím. ,,Rede! Ona mě podvádí!"
,,Co-co-cože?" vykoktal Red.
,,A máma jí ještě pomáhá!!" zařval Sephi a pustil Reda na zem. ,,Spikly se proti mě! Tifa teď určitě někoho má a máma ju kreje!!"
,,Ehm, a co když to tak není?" ozval se Vincent. ,,Možná je v tom něco jinýho..."
,,Co jinýho!!?" zeptal se Sephi.
,,Třeba má vyrážku a nechce ti ju ukázat!" navrhl Vincent.
,,Nebo se jí zrovna nechce..." přidal se Red.
Sephi jakoby nevnímal. ,,Kdo to ale může být? Rufus ne... ne... ne..." Sephimu zeleně zazářily oči, vytáhl masamune a namířil jeho špičkou na Vincenta. ,,Přísahej, žes s Tifou nic neměl!"
,,Ehm, Sephi..." Vincent odsunul ostří od svého hrdla.
Red Sephiho kousl do rukávu. ,,Co blbneš! Vincent je ten poslední, co..."
Sephi se otočil a namířil masamune na Reda. ,,Ty ostatně taky přísahej!"
,,Sephi, já jsem tygr!" připoměl Red.
,,A Tifa je ženská! Krásná ženská! Moje ženská!" vyjmenoval Sephi. ,,Přísahejte, že jste s ní nic neměli!"
Vincent olízl kovové prsty, Red packu. ,,Přísaháme!"
Sephi překontroloval, jestli ani jeden náhodou nekříží prsty a zase masamune schoval. ,,Reno!"
,,Co je s ním?" zeptal se Red.
,,Tifa si ho málem vzala! Určitě to bude on!" Sephi sebral ze země svoji práci, co měl na doma a Tifin stále ještě nerozbalený balíček.
,,Sephi! Kam jdeš!?" Red měl tušení, že v téhle situaci by neměl nechávat Sepha o samotě.
,,Jdu domů! A sám!"
Sephi přišel ke dveřím svýho baráku na Ajitu a chystal se otevřít dveře. Co když tam zrovna teď, Tifa a Reno... Sephiroth se otřásl, zhluboka nadechl a pootevřel dveře. Nebyly slyšet žádné zvuky vrzající postele... žádné vzdychání... jenom dva hlasy- ženské hlasy! Tifin hlas a... Jenovin hlas! A dokonce ani jeden nezněl jako rolling stones na koncertu! ,,Jak dlouho to chceš ještě tajit?" zeptala se Jenova.
,,Já nevím!" Tifa zněla nervózně a zoufale. ,,Bojím se, že mě pak už nebude chtít!" A to docela oprávněně, pomyslel si Sephi.
,,Čím dřív mu to řekneš, tím víc se ti uleví!" pokračovala Jenova- a docela milým tónem! Sephi natáhl krk, protože se obě ztišily. ,,Už kvůli Sephovi... no tak, drahá." Dráhá!!? Sephiroth zalapal po dechu, stratil rovnováhu a vpadl do místnosti, rovnou Tifě pod nohy. ,,Se-Sephi..." zakoktala Jenova.
,,Ty už nejsi v práci?" zeptala se bledá Tifa. Bledá, dokonce i trochu zelenofialová...
Sephi zrudl a rychle vstal. ,,Já... já... já už jsem skončil..." vysoukal ze sebe. Obrátil se na Jenovu. ,,Chtěl jsem ti jen oznámit, že tu misi beru!" pak hodil po Tifě pohledem plným zadostiučinění.
,,Misi? Jakou misi?" zeptala se Tifa, načež začala rychle růžovět.
Jenově vyrašil na čele pot, ale samozřejmě se ovládla. ,,Dostali jsme takovou prosbu od našich přátel... jedná se o doručení něčeho...eh, důležitého."
,,Ale to snad ne!?" K Sephiho údivu, Tifa náhle vypadala až starostlivě. ,,To už zase budeš někde bojovat a celej se zamažeš?"
,,Ne, rozhodně bojovat nebude! Celej výlet bude naprosto neškodnej!" ujistila ji jenova. ,,Že jo, Sephi!?"
,,J-J-Jasně..." vykoktal Sephi. Opět se zhluboka nadechl. ,,Nechceš jít se mnou, Tifo?" Přemohl se k tomu nejsladšímu úsměvu, jaký dokázal. Chtějí hrát hru, tak ji mají mít!
Tifa zbledla! ,,No... j-já..."
Jenova zřejmě vytušila, že by se Tifa mohla prořeknout, tak jí rychle skočila do řeči. ,,Co blázníš Sephu! To ti nestačilo, co si vytrpěla minule? Musí teď zahodit vzpomínky a jít vstříct budoucnosti! Jen ji nech odpočívat!!" Sephi sevřel meč- his Mother's traitor!!! Tifa se tu určitě chce scházet s Ním a ta mise je jen zástěrka, aby vyštvali Sepha z domu!! Jenova se ještě sladce usmála. ,,Sephi se nikde mlátit nebude! O to míň praní!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ≧▽≦_Kristie-san_☆_ ≧▽≦_Kristie-san_☆_ | 3. prosince 2009 v 12:06 | Reagovat

Mohu se zeptat?Znáte Tekken? jestli ano tak bych si napsala o povídku, ale nevím zda to znáte ;)

2 ElfMaya ElfMaya | E-mail | Web | 3. prosince 2009 v 17:57 | Reagovat

[1]: Já teda osobně Tekkena neznám, jen vím že je to počítačová hra XD.. Možná že Scuroen o tom něco vědět bude..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama