Oslava!

30. října 2009 v 9:47 | Scuroen |  Jednorázovky - Fantasy
Když jsem dnes ráno vztala, vzpomněla jsem si, jaký je datum a rychle sedla k pc, abych něco sesmolila. Ovšem, místo toho jsem našla jednu již trochu zapomenutou povídku. Jen jsem ji přečetla, uvědomila jsem si, jak se k dnešnímu dny sqěle hodí!
Původní název byla "Oslava knih", ale trochu jsem ji zeditovala. Už tenkrát jsem tam totiž vtiskla nejen svoje "depresivní já", ale i tebe, Elfmayo... Takže jsem ti nepřímo udělala oslavu. xD Doufám, že ti nebudou moc vadit ty ostatní kecy, jaký může pronést znuděný pisálek, který nemá náladu na psaní...
Elfmaye k narozeninám ;)
Ps: Použila jsem jednu z tvých ikonek, doufám, že to nevadí... a tenhle nový design ti chválím ;)Malá hospoda na křižovatce mezi fantazií a realitou kypěla veselím. Skupina pestře oděných postav byla v polovině oslavy, což potvrzovalo několik prázdných lahví, válejících se pod stolem. Ve stínu u protějšího stolu seděl obyčejně oděný člověk a znuděně tu radost sledoval. Měl na sobě normální džíny, polobotky a černobílou mikinu. Neobyčejný na něm byl jeho účes- bílé vlasy, sestříhané do podivného účesu a sortiment zbraní, které měl vyskládané vedle židle, nebo se mu válely po stole. Hodil do sebe skleničku ohnivě zbarveného moku a s povzdechem se obrátil k velkému psacímu stroji, který měl před sebou. List papíru v něm byl prázdný. Podepřel si hlavu.
Oslavující skupinka přinesla už pátý dort. První, který snědli hned na začátku, byl normální- ty čtyři, co přišli po něm, byli jenom legrační triky pro pobavení. Postavili se kolem kulatého stolu a všichni naráz sfoukli svíčky. Kolem se na chvíli udělala tma, následovaná několika světly, které se vzápětí staly miniaturním ohňostrojem, a dort se proměnil ve zlatou fontánu. Skupina propukla v jásot. Oslavenkyní byla pravděpodobně vysoká elfice s namodralými vlasy, která si hověla ve společnosti černovlasého mladíka s rudýma očima.
Dveře se otevřely a dovnitř vstoupil člověk s dlouhou holí a červenou kápí. Nejdřív ho probíhající oslava trochu zaskočila. Dokonce vypadal vyděšeně, když mu dívka s kočičíma ušima a ocasem podávala pití a snažila se ho vlákat do jejich společnosti. Raději prokličkoval mezi stoly a zůstal postávat mimo tu vřavu. "Je tady volno?" zaťukal holí na židli naproti bělovlasému.
Ten si dal načas s odpovědí, ale přece jen z něj nakonec vypadlo otrávené: "Jasně…"
"Co si dáte?" zeptala se obézní servírka, jakmile se zakuklenec usadil.
"Máte raky?"
"Ne. Ale máme krevetí polévku."
"Dobře, dám si to." rozhodl se nový příchozí a servírka odkráčela. Zakuklenec si sundal kápi, čímž ukázal svou tmavovlasou hlavu, modré oči a velkou náušnici, houpající se na jeho pravém ušním boltci. Rozpačitě se naklonil a nahlédl na prázdnou stránku. "Promiňte, vy jste spisovatel?"
Bělovlasý na něj upřel znuděné zelené oči. "Téměř..."
"Dovolte mi, abych se představil!" Zakuklenec vstal a popadl svou hůl. "Jsem Červený, jeden z pěti čarodějů co..."
"Ještě neumřeli." dodal bělovlasý.
"Správně!" přikývl Červený s úsměvem.
"No dovolte!?" ozvalo se od protějšího stolu. Mladík s černými vlasy a kulatými brýlemi vstal a ze svého černého hábitu vytáhl kouzelnickou hůlku.
Červený se rychle usadil a zahloubal se do své polévky, co mu byla právě přinesena. "Pardon!" Tomu brejlovci jeho omluva naštěstí stačila, takže schoval hůlku a vrátil se ke svým přátelům. Pozornost Červeného upoutaly zbraně, válející se snad všude. "Ehm, to je všechno vaše?"
"Bohužel..." odvětil bělovlasý.
"Kde jste k tomu přišel?" chtěl vědět Červený a potěžkal velký meč, připomínající sekáček na samo.
"To jsou ocenění." vysvětlil krátce bělovlasý.
Červený zbraň raději odložil, protože mu došlo, že takhle si užene kýlu. "Ocenění!? A za co?"
"Za fanfikce..." Spisovatel popadl meč, jakoby to bylo párátko. "Za povídky..." Otevřel prázdný zásobník pistole a pak ji odložil zpátky. "Za knihy..." vytáhl stříbrný přívěsek s černým kamenem a s vyrytým nápisem "Spisovatel". "Hmm, moje první dílo..."
"Ahá!" udělal Červený obdivně. "A co píšete nyní, mistře?"
"Nemám páru."
Spisovatel pohladil klávesy psacího stroje a znuděně se podíval po slavící skupině. Dva spoře odění kluci vylezli na stůl a začali všem pro pobavení tancovat jakýsi druh břišního tance, u čehož se navzájem vysvlékali. Následně k nim doběhla servírka s koštětem a zaujala bojovou pozici. "Tak hele mládeži, tady není žádnej stripbar, jasný! Slezte z toho stolu! Okamžitě!" Skupinka si rychle posedala na židle. Než servírka odešla, byl od jejich stolu slyšet poťouchlý smích a šeptání.
Červený snědl několik soust své polévky, než se ozvala rána a hospoda se otřásla. Lampy na stropě zablikaly. Celé osazenstvo ztichlo. Venku byly slyšet blížící se kroky. Pak se dveře rozletěly dokořán a dovnitř vstoupil obrovský chlápek v kevlarové zbroji. Sklopil hlaveň dlouhé pušky a volnou rukou si sundal přilbu. "Zdravím!" řekl. Do teď tichá skupinka slavících zajásala a začala rozhazovat pentle a konfety, jako by vítali svého ztraceného kámoše. Z výrazu příchozího se dalo ovšem vyčíst, že je všechny vidí poprvé v životě a je z toho humbuku zmatený. Propletl se mezi stoly a lidmi a zůstal stát opodál. "Je tady volno?" ukázal na poslední prázdnou židli, u Spisovatelova stolu.
"Ano, prosím!" odpověděl Červený s úsměvem.
Příchozí se jmenoval Markus a cestoval se svou lodí. Ale zrovna ho chytila bouřka, tak pro jistotu přistál a šel se napít do hospody. "A vy jste?" zeptal se.
Červený zopakoval svůj příběh a otočil se na bělovlasého. Ten se k mluvení moc neměl, tak se to rozhodl vzít za něho. "On je spisovatel! Všechny tyhle věci jsou jeho ocenění!" řekl čaroděj pyšně, jakoby se jednalo o něj a ukázal na zbraně.
"Vážně?" Markus vytřeštil oči. "Abych se přiznal, já jsem taky tak trochu spisovatel."
Tahle slova konečně vzbudila Spisovatelův zájem. "Fakt? Takže jsi v terénu, jo?"
"Tak nějak." Markus si objednal pivo. "Vlastně se snažím získat nějaké dojmy a u toho vymyslet hlavní zápletku. Má to být jen malá humoristická fanfiction."
Spisovatel si podepřel hlavu a zadíval se do prázdna. "Ano, humor je dobrý. Čím víc vtipu, tím lepší..." Hodil do sebe další skleničku.
Venku přestalo pršet. Trojice v černých hábitech popadla svá košťata a vyletěli z hospody střešním oknem. Skupina slavících se už uklidnila a nechali mezi sebou kolovat vodní dýmku. Servírka odnesla talíř od Červenýovi snězené polévky a donesla Markusovi pivo. "Kolik jste toho už napsal?" zeptal se Markus.
"Ani to nepočítám..." odvětil bělovlasý. "Ale ono je to jedno. Stejně se většina nechytla a polovina tý většiny se zas nelíbila mně!"
Markus ťuknul do meče prstem. "Na co jsou ty fanfikce?"
"Final fantasy. Převážně!" Bělovlasý popadl meč a přehodil si ho z ruky do ruky, až se Markus s Červenýem museli sklonit, aby uchránili své krky. "Samozřejmě jsem zkusil i to Naruto, ale to je děsná nuda! Všichni to tak žerou, že se to v síti fikcema jen hemží!" Několik lidí ze skupinky oslavenců se k nim otočilo.
"Jasně, to znám!" zasmál se Markus a využil toho, že hábiťáci odletěli na svých košťatech domů. "Stejný jako s HP! Je to všude! Já sbírám dojmy na FallOut!"
Oba se zasmáli. "Tři mý kapitolovky byly rádoby fantasy." pokračoval bělovlasý. "Měl jsem dojem, že tak přilákám fandy Pána prstenů, ale toho maj asi všichni po krk... Nic proti vám!" pokynul rychle na Červenýa. "Nebo je síť moc pomalá! A lidi na čtení nemaj čas..."
Markus nasadil melancholický výraz. "Pravda. Přiznejme si to! Doba papíru je u konce! Za nějaký to století bude obyčejná propiska výstavní exemplář- Děti, tímto nástrojem psávali vaši primitivní předkové!" Všichni tři se zasmáli.
"A víte, co je nejhorší?" přiznal se Bělovlasý. "Ta záliba párovat kluky a holky dohromady!"
Markus zvedl obočí. "Tak další, co je proti tomu, že jo!"
"Nebývalo! Já mám na kontě spoustu s-a!" přiznal se Bělovlasý. "Všichni to žerou- ať už je to komedie, parodie nebo drama! Tohle vyhrává ceny! Ale kromě toho, že je to mravní úpadek... Vždyť je to jako jít na olympiádu a mít lepší vybavení, než soupeři! Když máš za publikum horu fandících dívek..." odmlčel se a hodil do sebe další sklenici. Pak se jako příklad rozhodl použít skupinky oslavujících a otočil se k nim: "Hej! Co zvítězí? Obyčejnej příběh, nebo dva sexy kluci, kteří prožívají svůj milostnej vztah!?"
Oslavující zvedli hlavy, krátce se zamysleli a pak jednohlasně odpověděli: ,,Sexy kluci!"
Spisovatel přikývl: ,,Vidíte?"
Červený se vzpamatoval z šoku a rychle přestal pokukovat po klukovi u stolu oslavujících, oblečeném do něčeho jako školní uniforma. Povzbudivě poplácal Bělovlasého po rameni. "Zapomeňte na to! Důležité je, být sami sebou, ne?"
"Jo! Čaroděj má pravdu!" přidal se Markus a zamával svou puškou ve vzduchu. "Psaní je nejlepší práce na světě! Protože tě navíc i baví!"
"Ale máš z ní mizerný příjem..." namítl Bělovlasý.
Markus se zasmál. "A koho to zajímá? Díky tobě se spousta znuděnejch děcek naučí číst a ještě budou mít zábavu!" Bělovlasý se nad tím konečně pousmál a přikývl.
Červený byl z této společnosti nadšený. "No teda! Začínající spisovatel se setkává se svým zkušeným kolegou! To bychom měli oslavit. Jestli se ovšem neurazíte, já se straním alkoholu!"
Markus s Bělovlasým spisovatelským veteránem se neurazili. Objednali si koňak, Červený víno ředěné s vodou a připili si. "Na nesmrtelný témata!" řekl Markus.
"Na čtenáře, které ztrácíme..." přidal se Bělovlasý.
"Na spisovatele, kteří oživují nás, staré a zašlé charaktery!" dodal Červený.
Od stolu se slavícími se ozvalo: "Johó!" Skupina popadla své číše, hrnky, poháry, sklenice či lahve a všichni si připili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ElfMaya ElfMaya | 30. října 2009 v 10:25 | Reagovat

Hua, to bylo dosti zajímavé... ostatně jako každá tvoje trorba Scur, avatary si klidně půjčuj na co jsem je nahrála do galerie XD a děkuji za pochvalu vzhledu snažila jsem se sesmolit něco co by se líbilo všem a bylo to jednoduché.  :-P  :-D

2 Gel-chan Gel-chan | Web | 30. října 2009 v 12:09 | Reagovat

*omdlela šokem z povídky* .. Moc se ti to povedlo ^^.

3 Scuroen Scuroen | 30. října 2009 v 13:45 | Reagovat

[2]: Omdlela šokem? xD A to je dobře nebo špatně? xD
[1]: Kuju ;)

4 Peetra Peetra | Web | 1. listopadu 2009 v 16:01 | Reagovat

Mě se taky ten des líbí ;D
Dobře se to četlo :) ale mě to věnovaný není, tak ti to moc chlávit nemohu XP :-D

5 Christine Christine | E-mail | Web | 21. března 2010 v 16:59 | Reagovat

Máš krásné povídky ... škoda, že máš tak nízkou návštěvnost, jelikož píšeš fakt dobře. Mám blog, kde zveřejňuji různé povídky, rady ... tak se kdyžtak přijď podívat, nebo se rovnou zapojit! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama