Kadaj, Tifa a Mako... (part1)

27. října 2009 v 23:25 | Scuroen |  ...::FanFikce
Díky povinné četbě jsem dostala nakopnutí, abych toto ohromně dlouhé dílo sepsala. Pro čtení tohoto díla si rezervujte nejméně dva dny xD. A že je to strašně dlouhý, musím to rozdělit na dva party xD Komentujte oba...
Věnování:
Elfmaya- Má narozeniny, ale není to ten hlavní dárek ;)
Square Enix- autor FF7 AC, které paroduju ;)
William Shakespeare- autor Romea a Julie, které taktéž paroduju ;)
Obsazení:
Romeo- Kadaj
Julie- Marlene
Capulet- Cloud
Capuletová- Aeris
Chůva- Tifa
Tybalt- Reno
Montek- Sephiroth
Monteková- Jenova
Benvolio- Yazoo
Merkucio- Loz
Kníže- Rufus
Paris- Vincent
Rozalinda- Yuffie
Chlapec- Denzel
... a v roli lékárníka Hojo!

Kdysi dávno mi kdosi řekl, že jsem lepší než Shakespeare... tak uvidíme!


Lidé se již sbíhali na náměstí. Křik, nadávky, volání po Soldierech, ba i zlověstné výstřely pistolí, řinčení obnažených katan a jiskření paralizéru doléhaly pobuřujícím hlasem do sousedních sektorů, které byly ještě před chvilkou tak tak důstojně tiché a poklidné v bělostné záři dopoledního slunka. Vřava rostla, lidí venku přibývalo. Hle, tam vyřítil se z domu blonďatý Cloud Strife ještě v trenýrkách a s křikem se sháněl po meči a motorce, třebaže Aeris jeho choť za ním křičela, že meč i motorka jsou ještě v servisu.
Kde kdo věděl, kolik uhodilo, a také se ozývalo ze všech stran: ,,Pryč se Strify! Hamba Jenově! Katanou do nich! Materií vás vyhubíme!"
Dva úctihodné klany znepokojovaly tak již dlouho zničené rozvojové město Midgar svými sváry. Nic nemohlo je přimět ke smíru, ani domluvy, ani hrozby prezidenta Shin-Ri. Nakažený geostigmou nebo sebemíňgeneticky spojený s Jenovou měl za svou povinnost potupit kohokoli ze Strifů a stačilo, aby se nejposlednější kámoš Clouda Strifa ušklíbl na čističe meče Sephirothova a sám Sephiroth byl ochoten zabít Clouda a Cloud neváhal zavraždit třeba nejnadějnější ratolest z domu Jenovy.
Tak tomu bylo i tentokrát. Cid, přítel Cloudův, upustil nechtěne (tj. zcela záměrně) vajgl na summona Yazoova, syna Sephirothova. A už byla rvačka! Yazoo, od přírody nekonfliktní (tj. v podmínce), snažil se je srovnat a tasil své colty sám, aby prostřelil hlavu jim oběma a byl pokoj. V tom se za ním ozvalo jízlivé volání: ,,Tak ty chceš střílet na mýho kámoše! Zato zemřeš pomalou a krutou smrtí!"
Yazoo se otočil a spatřil před sebou nejpověstnější pako Midgarské, Rena, kámoše Cloudova. ,,Chci jen sjednat mír! Buď mi pomoz, nebo schovej obušek!"
,,Mír!?" vzkřikl Reno. ,,Ty, v podmínce, mi tu budeš kázat o flower power!? Braň se... nebo radši ne."
Dokonce i Cid a Yazoův summon přestali bojovat a s popcornem v rukou přihlíželi bitce.
Teprve Soldiers se podařilo oba rozdělit. ,,Co se to tu zase děje!?" Na náměstí, přeplněné jak diváky, tak přívrženci dvou nenáviděných stran, přijela limuzína. Samotný Rufus Shin-Ra, společnosti Shin-Ra prezident, musel přerušiti přehlídku svých Turks, aby šel zabránit krveprolití!
,,Nic!" odpověli všichni zároveň. ,,Povídali jsme si o fotbale!"
Rufus se praštil do čela. ,,Přijdu o utkání! Rychle zpátky do mrakodrapu!" Všichni už byli připravení dokončit co začali, jakmile Shin-Ra odjede, ale ten se ještě naposled vyklonil z okýnka. ,,A vy se rozejděte! A ještě něco... Kdo ještě jednou jedinkrát, nechť je to kdokoliv, podnítí svár mezi klanem Jenovyným a domem Strifovým, ať mutant, summon nebo avalanche, propadne smrti!"
A tak se rozešli, Cloud a spol. hlavně kvůli tomu, že měli jiné starosti. Chystali na večer párty, na kterou pozvali veškerou společnost midgarskou, co měla alespoň pár gillů na chlast, a ještě před polednem přišel mladý (metaforicky) a sličný bojovník Vincent požádat o ruku Cloudovy chráněnky Marlene, Cloudova kámoše Baretta dcery. Marlene byla ještě zpola dětsko a Strifovi ji nechtěli nutit; doufali však, že se jí vznešený a krásný (jenom trochu mrtvý) mladík (metaforicky) zalíbí jako jim samým, až se s ním na párty setká.
V domě Jenovině bylo pochmurněji. Jenova sice děkovala vesmíru, že její oblíbenec, Kadaj, nebyl při tom, když se strhla ta neblahá bitka, ale bylo jí divné, že často odcházel kdo ví kam a kdo ví co dělal! I Sephirothovi to bylo nápadné. I poprosili dobrého přítele a bráchu Kadaje, Yazoa, aby se snažil stůj co stůj ho rozveselit a vymámit na něm vyznání, proč tak často ze společnosti mizí a co dělá? Toho dne, co se Kadaj s Yazoem setkal, a snad že jeho srde překypělo, svěřil se mu bez mučení (na které chtěl Yazoo posléze přistoupit): Za teskných nocí na pokoji, poznal tajemství rozkoše, sám si ji přivádějíc. Marně mu domlouval Yazoo, aby svých praktik zanechal. Kadaj tvrdil, že nic lepšího jaktěživ nepoznal! Tu je zastavil nějaký hoch a poprosil oba, aby mu přečetli dopis, který nesl: měl cosi obstarat, ale listina byla napsána takovým škrabopisem, že ji nedokázal přečíst.
,,Hele, to je Strifovo písmo!" odhalil Yazoo. ,,Jeho typický škrabopis a neschopnost orientace na e-mailu!" Yazoo četl. Byl to seznam hostí, kterým Strife posílal pozvání na ples. Yazoo se rozhodl, že též půjdou do domu svého nepřítele. V maskách je nepoznají! Kadaj jej, ač nerad poslechl (Yazoo byl pořád rozhodnut přistoupit k mučení, při sebemenší Kadajově nevoli). Chtěl přibrat i několik přátel, aby jim bylo veseleji. Hlavně však svého rozkošného druha Loze, který jen sršel blbostí a tím všecky vždy pobavil.
Nastal večer. Zničený Midgar v šatu stínů trosek a paprsků světlometů z Shinrova mrakodrapu byl ještě morbidnější, neboť byl zlověstnější než za dne. Krysy, šváby a Caith Sid, který je lovil, vydechovali oxid uhličitý a štíhlé kostry zničených budov za zídkami jako by se nevýslovným odporem k nebesům povytáhly, jenom aby už byly někde mimo, a dotýkaly se hvězd, jiskřících zánikem! Z domu Strifova (tj. Aerisina katedrála) zazníval zvukot bubnů a elektrických kytar a zářilo vánoční osvětlení. Párty byla v plném proudu. Kadaj s přáteli, všichni zakuklení v maskách a kostýmech, zastavili se před vraty (již dříve vyvrácenými Cloudovou motorkou a nyní položenými před vchodem). Kadaj váhal: ,,Jak tam vstoupíme? Omluvíme se nějak?"
,,Vběhneme tam jen tak!" pobízel vesele Yazoo. ,,A rovnou k holkám! Trochu zaflámujeme a hned zase půjdeme!"
,,Nebudu flámovat!" odsekl Kadaj. ,,Dnes v noci jsem..."
Yazoo mu zacpal pusu. ,,Jasně, jasně, a rád bys v tom pokračoval! Právě proto jsem si na dnešní noc připravil pouta, abys nezdrhl před svítáním!"
,,Náhodou!" odporoval Kadaj. ,,Někdy je to mnohem lepší, než dvacet holek dohromady!"
,,V noci? Lepšího než dvacet holek?" přemýtal Loz, který o Kadajových praktikách nic nevěděl. ,,Aha! Tebe v noci navštěvuje královna Mab!"
,,Kdo je královna Mab?" tázal se vzrušeně Kadaj, neboť řeči a nápady Lozovy skrývaly někdy hlubší smysl.
Loz poodstoupil ze světel, která vrhalo vánoční osvětlení a diskokoule v katedrále. ,,No přece jedna prosti..."
Tu přiskočil k Lozovi Yazoo a zacpal pusu jemu, ve snaze zabránit tomu, aby byl jeho mladší bráška ještě více zkažený. ,,Jedna známá!"
,,Ale..." ozval se Kadaj.
,,Ticho! Stejně mluvíte o ničem! A přijdeme pozdě!" vychrdlil Yazoo.
,,Mám strach, že záhy..." vzdychl Kadaj. ,, Cosi mi říká, že nějaká ukrutná, příšerná sudba, dosud v kráteru ukrytá, se počíná dnešní noci na mně splňovat. Jako by nenadálá smrt měla přervat můj mladý věk..." V tom však zahlédl, jak se Loz s Yazoem snaží zadržovat smích. ,,To jste nikdy nečetli Shakespeara? No nic, jdeme!" dodal a vkročil do Aerisiny katedrály.
Občané Midgarští, hlavně mladší geostigmou nenakažená generace byla dobře vycvičená v tanci, zejména ploužácích. Už si totiž značně přihnuli a zběsilý tanec do rytmu Gacktova CD vystřídalo ploužení sem a tam, s občasným blitím mezi lilie, což se lady Strifové moc nelíbilo. Zato starému Cloudovi srdce nad nimi plesalo. Co chvíli se nezdržel a začal sám dělat dýdžeje. Tu se však jeho čelo zachmuřilo a radost zkalila! Zaslechl slova, která nelibě zaskřípěla do opojné nálady noční párty. ,,Při Soldierství a Turksovství mých kámošů! Zabiju ho! Kde mám obušek!?"
Cloud vyskočil a zatřásl svým kámošem Renem tak silně, že jej div stěnou katedrály neprohodil. ,,Co blbneš!?"
,,Je tu jeden mutant!" vyrážel Reno ze sebe všecek bez dechu zlostí. ,,Kadaj! Poznal jsem ho po hlase! Blbej šedovlasák! Přijde si v přestrojení na naši párty! A to to ani není párty s maskama! Lotr, padouch! Vykopnu ho!"
,,I nevykopneš! Já tady bydlím, já uspořádal párty! Tak kdo je tu pánem!?" zlobil se Cloud.
,,Aeris?" hádal Reno.
,,Ta taky! Ale hlavně jsem to já!" odvětil Cloud. ,,Chceš snad zkazit zábavu?"
,,Ale vždyť je to urážka, kámo!" supěl Reno. Ale Cloud byl dneska ve smířlivé náladě a kázáníčko, které mu udělil Rufus mezi čtyřma očima ve svém mrakodrapu, snad také zapůsobilo (a Cloudovi ulevilo na daních).
Kadaj zatím hledal volné osamocené místo, kde by mohl dát průchod svým tužbám. Konečně našel malou latrýnu. Sice tam nefungovalo světlo, jak hlásal nápis na klice, ale tím líp, alespoň ho nebude nikdo rušit! Klekl si a již se zcela vžil do své fantazie, když jeho ruka popadla ve tmě cosi jiného, než měla. Totiž ruku někoho jiného! A vedle sebe vzápětí uslyšel něcí přerývavý dech, kterého si dříve nevšiml. Chvíli jen tak seděli, než oba zařvali: ,,Áááááááá!" a pokusili se uniknout dveřmi. Oba dva vyrazili ven, zakopli o sebe a jistě by způsobili hotové pozdvižení, vidět to Cloud, ale teď jen probudili jakého si opilce, co chrápal vedle. Ve snaze vyhrabat se na nohy, se jejich oči střetly.
,,Och!" udělal Kadaj.
,,Ach!" udělala Marlene, dcera Barettova.
Jak tak stáli, ani slova promluviti nemohli, jen se na sebe dlouze dívaje, někdo za nimi promluvil. ,,Marlene, mazej za Aeris!"
Marlene se na podpadku otočila a byla ta tam. ,,Aeris? Ona je příbuzná Aeris?" zeptal se dámy v černém koženém šatě, s velkým poprsím a pozadím.
,,I kdepak, její máť je dávno mimo!" odpověděla. ,, To Aeris, majitelka katedrály, se o ni stará! Tvrdá mrcha, takže jsem to já, Tifa, kdo se tu o ni stará! Ten kdo Marlene dostane, zdědí tuhle katedrálu a Cloudovy dluhy!"
Kadaj se podrbal na hlavě. ,,Dostane? Není jí náhodou kolem deseti let?"
Tifa zakoulela očima. ,,To je toho! Má snad čekat do patnácti?"
Od někud se vynořil Yazoo a táhl Kadaje ke vchodu. ,,Pojď, jdeme!"
,,Co je?" zeptal se Kadaj, když ho z druhé strany popadl Loz a teď ho oba spíš nesli, než táhli.
,,Ále, jenom nás už bolej nohy!" odpověděl Loz s úsměvem a tím se prozradil.
,,Zabili jste Clouda!?" vyhrkl šeptem Kadaj, když byli venku.
,,Ne, my jenom..." začal vysvětlovat Yazoo, když mu z naditých kapes vypadla materie.
,,Ukradli Cloudovy materie!" vykřikl Kadaj.
,,Cože!?" vyjekl hned po něm Reno a vyběhl ven. ,,Vy jste ukradli Cloudovy materie!"
Yazoo řekl jen: ,,Ups..." a poté: ,,Zdrháme!"
Zdrhali s Renem v patách, ale díky Renově specifickému stylu běhu, byla hračka pronásledovatele setřást. Jakmile se mladí přátelé zastavili, pohřešili však Kadaje. ,,Kde jsi, Kadaji?" zvolal Yazoo.
,,A do maka, že von mu Reno podrazil nohy a teď svolává Clouda, aby mu požehnal mučení elektrickým obuškem!" řekl Loz.
,,Ale blbost! Vysmek se mi v tý nepřehledný zatáčce a odplachtil někam ke zdi, kdy už jsme se Rena zbavili." tvrdil Yazoo. ,,Já myslel, že se hned zvedne a poběží za náma, ale že von tu zeď prorazil? Zkus ho zavolat?"
,,Proč já?"
,,Máš hlubší hlas..."
Loz se zazubil. ,,Tím přiznáváš, že mluvíš jako gay?"
,,Ne!" odporoval Yazoo.
Ale to už Loz začal: ,,Kadají!! Objev se nám! Objev... nic. Možná si tím nárazem způsobil frakturu lebky, nebo tak a už je mrtvej."
,,Radši už sklapni!" utnul ho Yazoo. ,,Jdeme! Ať si to s ním ráno vyřídí Sephiroth..."
Kadaj je slyšel. Tedy, alespoň poslední větu, neboť se právě probíral z bezvědomí. Vstal a setřásl ze sebe spadané cihly. Rozhostilo se ticho, hluboké ticho popůlnoční, jaké bývá i nějakou chvíli po poledni, když jen slunce žhne tak vytrvale, jakoby se zastavilo. Ale teď byl i ten měsíc v háji, tak Kadaj jen tápal temnohou a snažil se najít díru ve zdi, kterou sem vpadl. Ale stejně, jako každý člověk s težkým otřesem mozku, ztratil orientaci a omámeně se odploužil k jakémusi světlu. Bylo to světlo z baru Sedmé nebe, nad kterým byl Cloudův dům. A pak se v okně ukázala ženská silueta. Kadajovi sice neposkočilo srdce, ale jeden určitý orgán jeho těla dal najevo jeho vzrušení. Dáma v okně si podepřela hlavu a vzdychla: ,,Ach ty můj mutante, proč jen jsi mutant? Řekni se své matky, zapři svoje jméno... Nechceš? Tak mi přísahej lásku a já už nebudu s Cloudem!" Mám na to odpovědět? řekl si Kadaj, ale neodpověděl. Ještě víc se schoulil do stínu a za jejích něžných či vášnivých vyznání začal pokračovat v tom, co si na dnešní noc původně nachystal. Pak ho ovšem zarazila poslední věta: ,,Svlec své jméno a za ně si vezmi mě!"
Kadaj vystřelil jako Yazoova pistole. ,,Tak fajn! Kde to uděláme?"
Z okna se ozval krátký výkřik a po něm hlas Clouda: ,,Kde jsi? Pojď sem!" Postava se otočila na podpadku a zmizela.
Kadaj si povzdechl. Už to skoro měl... Však jen co přišel domů, zasáhla ho Sephirothova noha. ,,Marnotratníku! Zatoulanče! Takhle se chodí domů!?"
,,Dost, Sephirothe!" utnula ho Jenova. ,,Kadaji, za mnou! Musíme si vážně promluvit!"
Kadaj si všiml jejích dlouhých, ve větru děsivě vlajících vlasů a vražedného výrazu, že strachy objal Sephirotha. ,,A nemohl bych přecejen..."
,,Ne! Jdeme!" přikázala Jenova a odvedla ho do pokoje. ,,Co je ti? Vypadáš, jako by tebou někdo prorazil zeď." řekla, když si všimla velké boule na Kadajově čele.
,,Není mi dobře." odpověděl Kadaj a chtěl se nenápadně uklidit do sprchy, ale Jenova ho zadržela.
,,Ještě nikam nechoď! Raději poslyš, jak pečlivý je Sephiroth!" řekla Jenova. ,,Aby rozptýlil mraky nad tvou hlavou a skoncoval s tvým.. ehm, podivným chováním, uchystal ti náhle přeradostný den, neočekávané překvapení jak pro tebe, tak pro mě!"
,,Jaké překvapení?" otázal se Kadaj umdleně.
,,Jen považ, mé dítě." vypravovala chutě Jenova. ,,Konečně jsme ti našli pravou dívku, se kterou stvrdíme mír, mezi mutanty a lidmi. Tak jako si Marlene bude brát Vincenta, ty si vezmeš Yuffii! Je normální člověk a stejně o Cloudovi říká, že je osina v zadku, což je! Již tento čtvrtek ji povedeš k oltáři!"
,,Já ji mám vést k oltáři!?" vyjekl Kadaj. ,,Jestli na tohle sama kývla, tak to bude ona, kdo mě tam potáhne! Jsem ještě příliž mladý na to, abych byl mrtvý! Ona je bestie! Tohle řekni Sephirothovi."
Jenova povstala s blesky v očích. ,,Tak tohle si mu řekni sám! A připrav si katanu, protože to bude tvrdý!"
Sephiroth seděl sice na židli, protože si čistil boty, ale stejně popadl svůj dlouhý meč a započal boj. ,,Tak ty odmítáš!? Tomuhle říkáš úcta k Matce!? Já tě naučím poslušnosti, i kdybys to měl upotřebit až ve Věčných Finálovištích!"
Nakonec je zastavil až Yazoo, kterého probudilo třískání kovu a umluvil Sephirotha, že se Kadaj jistě polepší a ještě rád pojme Yuffii za choť. ,,Jak mám tomu zabránit!? Lozi, poraď!" povzdechl si Kadaj, když mu Loz zatlačoval obě boule (první byla ze zdi, druhá od Sephirotha).
,,Já to nechápu..." odpověděl Loz. ,,Prostě si ji vem. Sice je to mrcha a všechny furt jen mlátí, ale má hezkej zadek a plantáž ve Wutai! Tobě snad v tý svatbě něco brání, nebo co?" Loz se podezíravě zahleděl na Kadajův stydlivý obličej. ,,Aha! Je v tom jiná ženská, že jo!?"
,,Dobře, přiznávám!" zaúpěl Kadaj. ,,V noci, když mě Yazoo prorazil tou zdí, došel jsem až k baru Sedmé nebe! Zjevila se v okně a začala mi vyznávat lásku!"
,,Nekecej!" udělal Loz a pak švraštil čelo. ,,A kdo vlastně?"
,,Tifa přece! Viděl jsem ji předtím v katedrále na párty! Kdybys jen věděl- ty tvary!" vydechl Kadaj.
,,No, to je sice pravda, ale jenom to všechno zhoršuje." řekl Loz. ,,Vezmi si to, buď Tifa nebo Sephiroth. V obou případech tě čeká smrt. Když si vezmeš Tifu, buď tě zabije Sephi nebo nějakej neonacista, kterej to bude brát jako míšení druhů. A když si vezmeš Yuffii, buď zemřeš na následek svatební noci, nebo tě taky zabije neonacista."
Kadaj hlasitě polkl. ,,A- a co z toho vyplívá?"
,,Umřeš." Loz ho utěšitelsky objal kolem ramen. Kadaj se již málem skácel v mdlobách, avšak rozhovor obou přerušil hlas Jenovi kázající, ať vezmou Yazoa a jdou koupit mléko a brambory.
,,Ber to z té lepší stránky..." snažil se Kadaje povzbudit Yazoo, když kráčeli po ulici. ,,... někdo se přece obětovat musí, aby ostatní došli míru!"
Kadaj si dupl a setřel slzy. ,,Já se nechci obětovat, já chci jenom ona..."
Yazoo mu zacpal pusu. ,,Pšššt, ty nestoudníku! Chceš nás prozradit?"
,,Prozradit?" nechápal Kadaj. ,,Jdeme jen do obchoďáku..."
,,Jo, ale zapomněli jsme, že cesta vede přes Cloudovo území!" vyjekl Loz.
V tom se tam zjevil Reno, jak přivolán jejich nynějším zoufalstvím! ,,Ha! To jste vy! Navalte materie!" vyzval je a připravil si svůj elektrický obušek.
Yazoo už málem promluvil (něco ve smyslu: o jakých materiích mluvíš?), když jedna vypadla z Lozovi kapsy a skutálela se Renovi k nohám. ,,Lozi! Říkal jsem ti, ať je z těch kapes vytáhneš!" zakřičel Yazoo pobouřeně.
Loz omluvně pokrčil rameny. ,,Sorry, tak jsem zapomněl!"
,,Jste mrtví!" vykřikl Reno a se šílenctvím v očích a na oba bratry vrhl. Začal souboj.
,,No tak, nemohli bychom to vyřešit civilizovaně?" otázal se Kadaj, ale nikdo ho neposlouchal. ,,Tak dobře... Někdo sem jde!" vykřikl, aby dostal bojující od sebe.
Tím ovšem docílil jen toho, že se na něj Yazoo podíval a udělal: ,,Heh?" načež ho Renův obušek zasáhl přímo do srdce!
,,Néé!" Kadaj s Lozem padli na kolena ke zraněnému, zatímco Reno zbaběle zdrhal. ,,Oh, Yazoo, co jsem to učinil!?"
Yazoo s námahou nadzvedl hlavu. ,,Ach, můj mozek selhává, srdce zpomaluje svůj tep... cítím chlad!"
,,Houby." pronesl Loz, který měl s elektřinou nabitými zbraněmi své zkušenosti (viz. jeho paralizér). ,,Máš jen malou popáleninu na rameni."
,,Hele, já jsem ten, kdo tu umírá, takže to musím vědět nejlíp!" vyštěkl na něj Yazoo a pak se opět zhroutil ve smrtelné agónii. ,,Není větší než makoreaktor, není menší než... než..."
,,Palačinka?" napověděl Loz.
,,Jo! Palačinka... sbohem chlapi, zítra již budete vědět, kde jsem se usadil!" pronesl Yazoo.
,,Ale Yazoo, ty se přece nemáš kde usazovat!" zakřičel Kadaj. ,,Po smrti se přece rozplynem! Yazoo? Yazoo!"
,,Jde sem Shin-Ra, jde sem Shinra!" křičel Soldier Jerry, kráčející v čele Soldierů.
,,Hele, proč to tak řveš?" zeptal se ho druhý Soldier, jeho kámoš Tom. ,,Neměli by jsme tam prostě vtrhnout, všechny pozatýkat a jít domů?"
,,Ne! Když to takhle budem křičet, vyděsíme je natolik, že mezi nima zavládne zmatek a nebudou vůbec bojovat!" odpověděl Jerry, když vstupovali do úzké uličky. O tom, že mu generál Sephiroth zařídil měsíční dovolenou, se už nezmiňoval.
,,Ha! Slyším, že sem jde Shin-Ra!" řekl Loz a začal odtahovat Lozovu mrtvolu stranou. ,,Utíkej Kadaji! Nesmí tě chytit!"
Kadaj utíkal a utíkal, až se zastavil před barem Sedmé nebe. Dlouho se nerozmýšlel a vešel dovnitř.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama