Kapitola 1 - Oheň - Part 6

24. září 2009 v 19:55 | ElfMaya |  KAP - Šest Elementů

Drázy Páni a Dámové XD... Toto je konec... Ale jenom první kapitoly. Touto částí se prozatím rozlučme s naším milovaným Enzanem. Nechť jeho duše odpočívá v pokoji ... prozatím.

V příští části započneme s novým příběhem, kde se setkáme s Insam budoucím duchem živlu vody.

Přeji příjmné počtení. A prosím KOMENTUJTE!!!!!

"Žádné příspěvky chudým lidem! Rozumíte? A odedneška zvyšuji daně." Lamentuje Místní Starosta. Právě teď si totiž přečetl dopis, ve kterém ho rodina chudých dělníků žádá a o příspěvek na opravu domu, který zničili vojáci.
Najednou nastalo hrobové ticho. Na starostově hrudi se pomalu rozlévá rudá skvrna. Po pár sekundách se tento tlustý nadutý stařík potácí k zemi. Mrtev. V zádech má zabodnutou katanu. Tak perfektně že objeti probodla plíci.

"Táhle je! Vrah!" Zakřičí místostarosta, který se tomuto incidentu připletl čirou náhodou. K Enzanovi se blíží vojáci velmi rychle. Snaží se utéct. Jenomže jak doufal, tak se nestalo. Vojáci ho chytili jenom kousek od radnice. Silně s ním mrštili o zem. Až Enzan zalapal po dechu. Projela jím silná vlna bolesti. Ucítil jak tím nárazem se každičký sval otřesl.

"Tam a máme tě ptáčku. Teď už nám nikam neutečeš." Provokuje jeden z vojáků. Odvedou svého vězně nešetrně do vězení.
Jako nějaký kus hadru odhodily do té nejšpinavější cely, jako měli.

"Moc si tu nezvykni. Zítra tě čeká hranice. Tak se u nás trestají trestanci a hnusní zloději." Pak už Enzan neuvidíí nic jiného než tmu. Teď nastalo to nepříjemné čekání na konec. Minuty se nebezpečně táhnou. Minuta v této tmě znamenají hodiny. Enzanovi to však nevadí. V myšlenkách se vracel k té bezstarostné části života.

Venku na velkém náměstí. Se mezitím připravovali základy pro hranici. Přiváželi se na povozech tažených černými voly, velké kusy dřeva. Každý z vesničanů byl donucen jim pomoci. Jinak by je čekalo to samé co Enzana.

Přípravy trvaly dlouho do noci. Někteří vojáci pomocí bubnů a svých temných hlasů roznášeli zprávy o připravující se popravě.
Doslechly se to i jeho přátelé vyhnanci. Celou noc nespali, pouze se modlili za jeho duši, aby dosáhla svého klidu.

Ráno započaly ty nejdůležitější přípravy. Sestavení hranice. Enzan v cele seděl na ušmudlané podlaze. Každou chvilku bylo slyšet zašustění od neposedných myších nožiček.

Nastala hodina H dne D. Enzana odvádějí z temné cely na prostranství náměstí. Při přechodu z temna na denní světlo chvíli oslepl než, se jeho oči navykly silnému polednímu světlu.
Přivazují ho ke kůlu. Čas se velmi rychle krátí.

Stojím pevně přivázán ke kůlu. Provazy se mi nepříjemně zařezávají do kotníků a zápěstí. Celé město se přišlo podívat na popravu zrádce. Jenže co jsem to za zrádce, když se snaží pomstít životy nevinných lidí. Říká se, že člověku se v posledních chvílích života promítne vše, co prožil. Mně se to promítá, už teď vzpomínám na krásný život s mými rodiči. Vzpomínám na svoji krutou část života. Vzpomínám na zářivý úsměv Suriel Vzpomínám na své přátelé. Už pomalu cítím, jak mě olizují ty slizké plameny. Mě to však nevadí. Necítím žádnou bolest. Teď sem plně pomořen ve svém světě. Světě kde se opět potkám s moji Suriel. Ve světě kde neexistuje zlo. Už se těším, až se budu s moji malou princeznou procházet po rozkvetlé louce a na nás budou dohlížet andělé. Už se těším, až zase opět uvidím tváře všech co se mněl ráda. Už nikdy nespatřím západ ani východ slunce nad ohromnou poští. Už nikdy neucítím bolest. No a? Suriel už jenom chvilku a budu u tebe. Neboj se, má malá princezno. Už tě nikdy neopustím. Budeme na vždy spolu. Přátelé bok po boku.

Na Enzanovy tváři se rozprostřel úsměv. Úsměv patřící pouze a jenom Suriel.

"Však já se vrátím." Enzanův křik se nesl jako četa černých rytířů, kteří předurčují zkázu. Právě v tuto chvíli plameny sežehly život jednoho zlodějíčka a hodného člověka Enzana.

Nechť jeho duše odpočívá v pokoji… prozatím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Scuroen Scuroen | 24. září 2009 v 20:37 | Reagovat

Ale natřel jim to!  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama