Stalo se letního večera

14. srpna 2009 v 10:11 | SC |  Jednorázovky - Fantasy
Tohle je ta největší slátanina, jakou jsem kdy napsala! Jedná se o takřka detektivní příběh- ne z pohledu ruky zákona, nýbrž zločince a oběti. Zápletce dominuje shonen-ai (v jedné scéně lehce hraničící s yaoi) a dvě postavy jsou naopak... ale to už bych moc prozradila. A korunu celé povídce přidává fakt, že v ní hrají postavy z Final fantasy!
A tohle celé je vmáčknuto na přibližně dvě stránky!
Věnování: adminovi Elfmaye ;)

Pohledný blonďatý mladík vystoupil ze žlutého taxi a vydal se přeplněnými uličkami ke svému oblíbenému podniku. Na sobě měl slušivý oblek, než vstoupil dovnitř, sundal si černý klobouk. Název podniku byl Černá kočka. Uvnitř si ho okamžitě odchytila číšnice. Sitě červené vlasy měla v lesklých loknách, na nich krajkovou čelenku a na sobě typický černý stejnokroj, s bílou zástěrkou. Pod černou sukní lemovanou bílými volány měla síťkované punčochy a černé šměrovací boty, které jediné k jejímu kostýmu moc neseděly. Všechny číšnice v tomhle podniku vypadaly stejně- rozlišovaly se pouze barvou vlasů a občas i účesem. Sem tam dva krátké copánky, někdy prostě rovné vlasy, některá si mohla udělat drdol. Ale převládaly ty lesklé dlouhé lokny. Problém byl v tom, že on tenhle podnik už navštívil a věděl, co se pod tou uniformou skrývá. Většina zákazníků měla oblek a šaty. Ti, co tu byli už nějakou hodinu, si sundali sako a uvolnili kravatu, ženy se příležitostně zbavovaly hedvábných šálů. Někteří byli už v náladě. ,,Zatím nemáme žádný volný stůl, ale můžete počkat na baru!" řekla číšnice s úsměvem a usadila ho na vysoké stoličce u mramorové desky, na kterou barman pokládal plné sklenice.
,,Co si dáte?" zazněla otázka. Barman měl klukovský obličej a uhlově černé vlasy načesané dopředu, ale vzadu je měl dlouhé. Pár pramenů delší ofiny mu neustále spadalo do levého oka a tak rytmicky pohazoval hlavou.
Objednal si whisky- bez ledu, prosím. Pousmál se nad představou, jak se barman vrátí domů a při převlékání se podívá do zrcadla. Při té myšlence se mu zdálo, jako by mu ledové prsty přejeli po zátylku, hlavně když si tak představil i tu číšnici. Na stoličku vedle něj se posadil muž s delšími šedými vlasy. Měl na sobě košili s rozhalenkou a místo kravaty černý sametový šátek, který mu nyní volně visel na krku, sepnutý ozdobnou stříbrnou jehlou. Pozdravil barmana: ,,Zdravím Tai... Dnes to bude jin." objednal si a pohlédl na ženu v červených šatech a s krátkými blond vlasy. ,,Pořád nic?" zašeptal.
Barman se jemně usmál a pokrčil rameny. ,,Chystám se ji pozvat. Ale ještě mi nedorazila náhrada..."
,,Žádný strach. Určitě to dnes večer vyjde..." povzbudil ho a upil ze své sklenice.
,,Rád bych, aby to vyšlo spíš tuhle noc..." přiznal se barman a dal se do zuřivého leštění sklenice. ,,Myslím, že se trochu bojí."
,,Nesmíte na ni tlačit..." připojil se k rozhovoru. Barman se na něj tázavě podíval. ,,Vypadá smutně. Mělo by se jí dát najevo, že si zaslouží víc štěstí, než má."
Tai se zamyslel a pak přikývl. ,,Jo, myslím, že máte úplnou pravdu." vzápětí odběhl, protože dostal další objednávku.
Uvědomil si, že na něm tiše visí pohled stříbrovlasého. ,,Tohle asi nebylo ze žádné knihy." řekl.
Konečně se odvážil na něj podívat. ,,Ne. Můžu se chlubit, že je to z mé hlavy..." zasmál se.
Stříbrovlasý mu podal ruku. ,,Já jsem Zack."
,,Rufus." A to bylo všechno. Příjmení nebylo třeba.
Za deset minut vystřídal Taie jiný mladík. Měl hnědé vlasy, násilně stažené do ohonu a na měděné nášivce černé vesty jméno Areth.
Tai začal ostýchavý rozhovor s blondýnou v červeném. Zack a Rufus je poočku sledovali. ,,Jmenuje se Elena. Chodí sem už dýl, ale zatím pokaždé odešla sama." zašeptal Zack. Tai byl zrovna uprostřed věty, když mu Elena přiložila ukazováček na ústa a tím ho utnula. Tai zčervanal, když mu rukou odhrnula černou ofinu a dala malý polibek na obočí. Za chvíli spolu zmizeli.
,,Ty sem asi chodíš často, když tu všechny znáš..." řekl Rufus, když se objednal další whisky.
,,Ani ne." odpověděl Zack. ,,Jednom s Taiem si občas poklábosím." Mluvili spolu o hloupostech, ale bavilo je to. Když přišla číšnice a řekla, že je tu volný stůl, šli k němu spolu.
O hodinu později spolu přišli do hotelu. Rufus položil Zackovi svou blonďatou vlavu do klína a nechal si vískat vlasy. Pak přišla řada na knoflíky jeho košile. Zack se sklonil a pokryl jeho krk polibky. Rufus si na něj sedl obkročmo a jejich rty se spojily, když...
,,Zacku!" Asi zapomněli zamknout. Dveře byly dokořán a v nich stál muž s dlouhými černými vlasy, v tmavě červeném kabátě. Vypadal zuřivě. ,,Ty hnusnej mizero!" řekl- nebo lépe řečeno zařval a vydal se ke zmatenému Rufusovi.
Zack se postavil mezi ně. ,,Ne! Cloude! Přestaň! On za to nemůže!"
Cloud ho popadl za límec a prudce odstrčil stranou. ,,Ty svině!" popadl Rufuse za krk a pořádně stiskl.
,,Ne! Nech toho! Cloude, no tak! Uklidni se!" Zack je od sebe oddělil a snažil se zuřivého Clouda dostat ven z pokoje. ,,Nic se nestalo! Přísahám ti, že se nic nestalo!"
Cloud se mu ještě vysmekl a popadl Rufusovo sako, položené na kraji postele. Vytáhl peněženku a zamával s ní Rufusovi před očima. ,,Jestli odtud okamžitě nezmizíš, všichni co znají tvý jméno se o tomhle dozví! Rozuměls, hajzle!? Rozuměls!?"
Rufus nestihl odpovědět, protože Zack Clouda popadl, vyhodil ho z pokoje a zabouchl dveře. Chvíli bylo ticho. Stál tam o ně opřený a do očí mu pomalu vstoupily slzy. ,,Moc mě to mrzí! Strašně se omlouvám!"
Rufus si náhle uvědomil, co se stalo a přestal Zackův nářek vnímat. Ten chlap měl jeho peněženku- peněženku, ve které byly doklady a vizitky! Byla tam vizitka Shin-Ri a jeho otce! Na chvíli si představil, jak se jeho otec- ten hrdý a pyšný muž- dozvídá pravdu. Rychle se dal zase do kupy a vstal. Nechtěl nic, než svou peněženku!
***
Yazoo zamkl pokoj a vydal se vrátit klíč na recepci. V tichu se ozval potlesk. Vincent stál opodál a počítal peníze z Rufusovi peněženky. Ten roztomilý blonďáček byl opravdu vyděšený, že jeho identita padla do cizích rukou. Na to, že v mu v ní chybí všechna hotovost, už nemyslel. ,,Dobrý výkon Zackie!" řekl s úsměvem.
,,Pláč dostane každýho!" usmál se Yazoo. ,,A přestaň mi tak říkat! Na příště potřebujeme jiná jména..."
,,Mně se Cloud docela líbí... Jenom ty bys je měl měnit, když hraješ hlavní roly v tomhle cirkusu!" řekl Vincent a oba opustili hotel.
,,Myslím, že rovnou změním vzhled. Nerad bych, aby mě poznal někdo z mých bývalých známostí." odpověděl Yazoo. Když procházeli kolem velkých výkladních stříní, zadíval se na svůj odraz a chytil pramen svých vlasů. ,,Asi se nechám ostříhat a... Co si myslíš o jménu Kadaj?"
***
Rufus si zavolal taxi a vydal se domů. Ještě se mu trochu třásly ruce a v hloubi duše cítil zklamání, jak byl ten krásný večer tak rychle zmařen. Auto zastavilo a řidič se k němu obrátil. ,,Dělá to tři sta padesát devět." Rufus vytáhl peněženku. Chvíli ji držel v ruce a nepřítomně na ni hleděl. ,,Jste v pořádku?" zeptal se taxikář.
,,Ano, je mi fajn." odpověděl Rufus a otevřel ji. Peníze byly pryč. Vlastně si ani nevzpomínal, jestli si nějaké bral a kolik to bylo. ,,Zapomněl jsem peníze. Můžete chvíli počkat- dojdu pro ně domů..."
***
Tai se posadil k zrcadlu. Elena se zahloubala mezi čajovou konvici a malé šálky, které nechala objednat. ,,Byla to krásná noc..." vzdechla a začala nalévat čaj.
Tai popadl kartáč na vlasy, s názvem hotelu vyrytým na rukojeti. Tohle byl dražší hotel, ale Elena si to zřejmě mohla dovolit. ,,Ano, to byla..." Přivřel oči a zčesal si černé prameny na původní místo.
Elena trochu upila čaje a pak se zarazila. ,,Jak chceš odejít?"
Na chvíli se zamyslel. ,,Můžu jít první. Pokud ti to nevadí..."
Zakroutila hlavou a odložila šálek zpátky na tác. Pak se k němu naklonila a položila na hlavu na rameno. ,,Nebude vadit tobě, když se tě na něco zeptám?"
Otočil k ní hlavu a políbil ji na rty. ,,Ne... Ptej se na cokoliv."
Zabořila mu ruku do vlasů. ,,Jak se skutečně jmenuješ?"
Asi minutu po té otázce jenom tiše hleděl na svůj zrcadlový odraz. Pak se natáhl na protější židli a vzal z ní bílý korzet. ,,Tifa... Jmenuju se Tifa."
Elena své společnici s úsměvem podala čaj. ,,Takže Tifo- sladíš?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama