Prolog

8. srpna 2009 v 19:10 | ElfMaya |  KAP - Projekt Celestia

Úvod k povídce Projekt Celesrtia, doufám, že se vám bude líbit.


Planeta Země v roce tři tisíce třicet osm našeho letopočtu. Díky vlivu neustálích válek byla země zdevastována. Lidé trpí chorobami z ozáření jaderními raketami, nebo silně znečištěnému prostředí. mnoho živočišných i rostlinných druhů bylo vyhubeno. Zbitek lidí, kteří byly ozáření vyvarováni trpní morovými epidemijemi. Ale už se vše pomalu vrací pomalu do normálu. I v těchto krutých časech genetické i mechanické projekty byly zdokonaleny na maximum. Byly díky těmto vymoženostem znovu zrozeny dávno vyhynulé druhy žvířat. Dokonce i rostliny, které byly mutacemi vytvořeny tak aby vydrželi ty drsné podmínky na světě.

Jenže existuje i jedna mimostátní organizace zabívající se nezákonnými pokusy s lidskou DNA. Tato organizace je pojmenovány Natalo Corporation. Její hlavní zaměření jest vyvynutí dokonalého člověka, jimi nazvaného luciána podle dávných legend. Tito tvorové musí být ve šech ohledech dokonalý. Mnoho a mnoho pokusů bylo nezdařeno. Na stovky zmutovaných lidí drželi ve svých celách a někteří měli to štěstí, že se ani nenarodili. Genetici, doktoři i ostatní zaměstnanci doufají, že jednoho dne přírodu pokoří a vyvynou dokonalou lidskou bytost.

Jedním z takových lidí je i doktorka Jasmin Nagarová. je to mladá ambiciózní žena, nikdy si také nepřizná porážku. Stále a stále dokola pokouší své pokusy dovést k dokonalosti. Různě mutuje kmenové buňky živočichů ba i rostlin. Pomalu ale jistě se blýží ke svému vysněnému cíly. při této cestě ji pomáhá mladík Atuso, jehož navenek poznamenalo kruté dětství. Ale i tak vyrostl z něj hodný hoch. Svou pravou část obličeje, znetvořenou od nášlapné miny, schovává pod maskou napodobující lidskou kůži. Je povahy tiché a rozvážné. jednoho dne, přesněji řečeno osmého června, přijde do genetických laboratoří v sekci šedesát jedna. Jež slouží jako oddělené laboratoře pro kříže kmenonvých buněk. V náručí nese mazící box.

"Doktorko Nagaro? Přinesl jsem vám ty vajíčka." Promluví svým přívětivým hlasem. Doktorka otočí hlavu k mladíkovy. Zlatavé vlasy si odhrne z čela, azurově modré oči upře na box modré barvy.

"To je dobře. Takže můžeme ihned začít s projektem číslo šest dva šest." Zhluboka se nadechne, už cítí že úspěch není daleko.

"Položím ten box zatím sem. Pokud dovolíte."

"Dobrá. Teď potřebuji aby jsi tu pohlídal ten monitor jestli vše udělám dobře. Teď se nesmí nic pokazit jinak měsíce práce vyjdou na zmar." Atuso přistoupí k doktorce.

"Jaké druhy jste zřížila tentokrát?"

"Buňky bílého tygra a komodorského leguána. Tygra pro jeho sílu a obratnost. A leguána pro jeho rychlou regeneraci a vyvynuté smysli. Trvalo mi to dlouho než se mi je podařilo zkřížit tak aby byly v symbióze a neztratili nic ze svých přirozených vlastností. teď je načase je vložit do vajíčka a to následně oplodnit."

"Myslíte, že to tentokrát vyjde?" Doktorka si povzdechne.

"Ne doufám." Atusop podal zkumavku s bílou rosolovitou tekutinou. Pomocí speciální injekce vtáhne celí obsah dovnitř a přenese na vajíčko pod mikroskop. Teď právě začíná ta nejtěžší část. Pomocí mikroskopu nalezne doktorka vajíčko. Do druhé injekce s uzoulinkým hrotem, opatrně velmi opatrně přenese kmenové buňky do vajíčka. Atuso neustále sleduje velký plazmový monitor jestli vše běží podle plánu. Chvíle napjetí.....

"Tak co?"

"Bingo Atuso! Spojili se. Teď už jenom zbívá to vajíčko oplodnit." Za pomocí poslední injekce s rosolovitou tekutinou (Ano je to vážně to co si myslíte) proběhne oplodnění. Opatrně stříkne drobek tekutiny do vajíčka. "Teď už nezbívá nic jiného než jenom čekat." Doktorka Nagarová přenese teď už oplodněné vajíčko, základ života, do rosolivé tekutiny (už další) velmi podobné plodové vodě napuštěné do skleněného válce o šířce a délce přiblyžně padesáti centimetrů. S mnoha pomocnými přístroji.

"Doktorko? Dáte potom tomu nějaké jméno?"

"Ano dám. Jelikož jsem nejčastěji používala nejčastěji samičí chromozóny, takže je osmdesáti procentní šance, že to bude holka tak ji pojmenuji Celestia."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama