Proč zrovna já ...

9. srpna 2009 v 12:47 | ElfMaya |  Povídky na přání
Tak a máme tu povídku na přání pro Scuroen... Přála si pár Shikamaru Kurenai. No... musím uznat hooooooodně těžko jsem vymejšlela děj. Posuďte sami. Já sama si myslím, že se mi to nepovedlo....

"To je, ale otrava Asuma-sensei." Brblá mladý ninja z klanu Nara. "Proč zrovna já? Proč já musím donést Kurenai-sensei ten koš s ovocem?" Hodí přitom znechucený pohled na svého učitele. Starší muž si jenom okázale zapálí cigaretu.
"Protože já mám důležitou práci a ty jsi jediný, komu důvěřuji."
"Řekněte to na rovinu. Jste srab a bojíte se jí říct své city." Asuma jako na povel zčervená. Mladík, Shikamaru ho prokoukl. Na tváři mu hraje vítězný úsměv.
***
Ano tehdy to bylo tak krásné, bylo to v době kdy se i z Ino stal chunnin. Asuma se pořád bál a nedával najevo city ke Kurenai. Tehdy jsem ho trochu potrápil, ale nakonec jsem vyhověl. Neměl jsem to srdce mu nevyhovět. Měl jsem ho rád, a to hodně. Ano měl, teď tu stojím nad jeho hrobem. A pláči. Mám silný pocit viny. I když to byla jenom jedna noc a já se Asumovi nepřiznal. Byl jsem opilí a Kurenai tak krásná. Prostě jsem podlehl svým citům.
***
"Ale… škit … Ku … Kurenai-sen … sei! Já jsem … naprosto … škit … střízliví." Huhňám opileckým tónem Shikamaru. "Proč … zrovna já?"
"A copak ti kdo udělal?" Konejší ho Kurenai. Díky bohu ví jak se má k opilým lidem chovat.
"Asuma…sensei! … Pořád dokola … mě žádá, aby … škit … abych vám pořád donášel dárky a podobný bilbinky."
"Asuma?" Podivý se Kurenai. "Takže Asuma je ten tajný ctitel." Shikamaru zakývá zběsile hlavou, až díky tomu spadne z barové židličky rovnou na tvrdou zem. Jako hromádka neštěstí se sbírá z podlahy.
"Jsem … v pořádku." A vztyčí palec vzhůru. Jeho chování teď trochu připomíná Hyperaktivního Naruta.
"No to vidím." Zabručí Kurenai. "Pojď, odvedu tě domů, aspoň se trochu vyspíš."
***
Tehdy jsem se opil kvůli Temari. Nechala mě kvůli… teď se něčeho držte … Chojimu. Zlískal jsem se do němoty. A pak když jsem opět začal střízlivět, mě objevila Kurenai. Pěkně jsem ji všechno na plnou hubu vylíčil. Co mě štvalo. Z čeho mi bylo do pláče. Někdy to byly dokonce až pěkně komické scény. Dokonce jsem ji řekl, že závidím Narutovi nízké inteligenci. On si aspoň s ničím podobným hlavu neláme. Bože, bylo to tak ponižující.
Ale co bylo, to bylo. Už to bohužel nikdo nezmění.
**
"Kurenai-senseiiiiiiii už jsem střízlivý!" Huláká Shikamaru zpod proudu úplně ledové vody. Kurenai ho totiž dotáhla k sobě domů. Kdyby ho totiž odvedla domů, jeho matka by jistě řádila jako černá ruka.
"Jak ti mám věřit?" Odpoví mu Kurenai s pomyslnými čertovi růžky.
"Tak se mě klidně na něco zeptejte." Lapá po dechu mladý ninja.
"Tak dobrá! Který klany v Konoze mají vyvinuté oční techniky?"
"Klan Hyuuga a Uchiha. AAAAAA to studí!" Kurenai konečně zatočila s kohoutkem, aby vypnula vodu.
"To byla docela lehká otázka Kurenai-sensei."
"Byla, ale nic lepšího mě nenapadlo." V tu chvíli se jejich oči střetnuli, svět se přestal pro ty dva pohybovat. Shikamaru se ke Kurenai bázlivě natáhl a, políbil ji. Chvíli jen tak na sebe hleděli jako na zjevení.
"Proč…Proč jsi to udělal?" Ptá se zmateně mladá žena.
"Ani sám nevím." Odpoví Shikamaru. Pak už žádná slova nebyla potřeba. Jejich rty se znova spojili. Věděli, že toto je špatné však jejich zvířecí pudy ne a ne přestat.
***
Kdybych mohl tak bych to vzal zpět. Vyspal jsem se s ní. Snad mi Asumo odpustíš. Snad jako odčinění za svůj čin bude stačit, že se spolu s Kurenai postaráme o tvé ještě nenarozené dítě. Jak říkám, budu celí život čekat na odpuštění. Nezabránil jsem tomu, aby tě ten parchant s Akatsuki nezabil. Pomstil jsem tě však, ale toto je ještě horší.
Odpusť mi Asumo-sensei. Proč zrovna já…jsem byl ten, kdo tě zradil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama