Dvě rudé růže

2. srpna 2009 v 13:07 | Elfmaya |  Jednorázovky - Temné/depresivní
Další depresivní povídka.....že já si s nima pokoj nedámNoc měsíc je v úplňku. Ten zářiví míč na temné klenbě nebes dodává životodárnou sílu nočním tvorům. Tento čas je stvořen pro netopýry a podobná stvoření. Avšak chrání i milenecké páry, které hledají samotu. V tuto dobu se mohou věnovat jeden druhému. Bez jakýoliv přetvařovaných emocí. Teprve v tuto chvíli žijí celým srcem jeden pro druhého. A to není ani jedna vyjímka. Zamilovaný pár, dva mladí lidé sedí bezhnutě objímajíc jeden druhého. Jejich zraky hedí na osvětlené město. Z té dálky vypadají lapy pouličního osvětlení jako roztržité světlušky. Pohádková toť chvíle. Všude okolo nich není ani živáčka. Naprosté ticho tam vládne. Jediné světlo, které na tomto místě panuje je světo nočního obra měsíce. Z ničeho nic to hrobové ticho přeruší žalostné zahoukání sovy. Dícka se vythne z nádherného snění tak náhle až celé sebou škubne. Mladík instynktivně veme svoji milovanou do náruče bránic ji vlastním tělem. Tak dlouho ji konejšil než poznal na dívce úlevu. Netrvalo to dlouho. Teplo mladíkova těla spolu s vřelím objetím okamžitě dívku uklidní. Teď pocítila čistou lásku. To co cítí k němu a ne k nikomu jinému. Nehodlá o svou ásku přijít. Ticho prolomil mladíkův jemný hlas.

"Mám na tebe miláčku prosbu." Pohlédne přitom do dívčiny tváře.

"Udělám pto tebe cokoliv. Vždyť víš, že tě miluji." Mladíkova ústa se protáhla do slabého úsměvu.

"Slib mi, že kdyby se mi něco stao a nedej bože žemřel. Nebudeš pro dlouho truchlit. A nejdeš si někoho jiného kdo by tě miloval stejně vroucně jako já." Teď mladíkova slova znělo vážně. Dívčina se polekala a pomyslela na to nejhorší. Chvíli tam seděli bezeslova. Pak dívčina sebrala všechnu svoji sílu a odpřísahala. Všechny chmury odebrali až mladíkovi milující polibky plné vášně. Následující tím největším důkazem lásky, milováním. Každá jejich pohyb burcoval jejich touhy jednoho po druhém. K ránu se oba vyčerpáním klesly so směti dek před stanem si vyznali lásku.

Uplynul týden a mladík byl nalezen ve svém bytě mrtví. Na telě nemel žádné viditelné stopy násilí. S dívčinou duší to drasticky otřáslo.

Zpráva ze soudní paologie: Jan M. byl nalezen před svojí postelí mrtev. Na telě nebyly žádné známky násilí a vše dosvěčovalo na sebevraždu. Důkladná patologická prohlídka zjistila, že mladí trpěl vrozenou vadou srdce a plic. Oba tyto orgány byly zakrněny, ale funkční. Chemicá analíza neprokázala přítomnost žádných léků či omamných látek. Lze tedy vyoučit seberaždu i vraždu. Patrná příčina úmrtí dvacetiletého madíka byla zástava srdce a pic. Postižení tohoto rázu nenasvědčuje tomu, že by se v žádném případě dožil vyššího věku.

O pár týdnů později sedí dívčina před mladíkovým hrobem. na kterém je napsáno: Jan M: mladý muž, pracovitý člově a milující osoba zmžřel mlád ve věku pouhých dvaceti let. Navždy zůstane v našich srdcích. Dívka přejede bříšky prstů po zlatavém nápise a posléze po zarámované fotografii doprovázené smutným povzdechem. Její srdce od té smutné události krvácí. Taková stráta člověka pokaždé hluboce raní. Den co den chod k jeho hrobu a přemýšlí naj jeho prosbou. On asi tušil, že jeho život brzo skončí, nebo to snad jenom předpovídal? Tyto a mnoho dalších otázek si polkádá dokola den co den. a pořád nezná na ně odpověď. A tím trpí ještě více. Už se začalo stmívat. Dívka se zvedla a položila dvě rudé růže na hrob.

"Zítra zase přijdu lásko." Řekla a odešla. Správce hřbitova ji za nějaký čas našel opřenou o hrb. Pokoušel se ji vzbudit, ale marně. Zemřela žalem. Rodina dívka i rodina mladíky jim nechala vystavit společný hrob. Aby si byli stále nablýzku a mohli se milovat i na onom světe. Na jejich památku vždy na hrobu leží dvě rudé růže...........
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama