Detektiv Elven

2. srpna 2009 v 13:29 | Scuroen |  Jednorázovky - Humorné
Právě jsem to napsala do jedné bleskovky, podle obrázku nějakýho elfa (měl špičatý uši, takže předpokládám že elf) se jménem Elven.
Ve světě zločinu umí udělat pořádek jako nikdo jiný! Detektiv Elven!
Jednou v noci, kdy nekalé živly byly ve svém živlu a děvy pochybných mravů brázdily temné ulice, kdesi v této oblasti řádil Jack Rozparovač!! A právě v této ponuré noční temnotě, přesně o půlnoci, se Elven probudil! Protřel si oči, posadil se na posteli a pak vztekle zabušil na stěnu: ,,Nemůžete ztlumit tu hudbu!?" zařval.
Zpoza stěny se ozvalo něco jako: ,,Jdi někam..." ale nakonec se hlasitá hudba přeci jen ztišila a Elven mohl zbytek noci konečně vklidu dospat!
,,Detektive, co se vám stalo!?" Dívka s těma nejroztomilejšíma růžovýma očima, kočičíma ušima a ocasem, si ho starostlivě prohlížela. ,,Někdo vás včera v noci napadl?" Zakroutila zrzavě osrstěným ohonem, který jí lehce nadzvedl krátkou sukni.
Elven by za jiných okolností potěšeně hvízdl, ale tmavé kruhy pod očima předvídaly jeho současný stav. ,,Ne Nekogilr, ten kretén co bydlí vedle mě, pořádal párty..."
Nekogirl se zamračila. ,,Ale já se jmenuju..."
,,Šéfe! Máme nový případ!" ozval se Elvenův druhý podřízený, Nekoboy Duuri.
,,Další zabitá holka?" Elven do sebe s nezájmem vlil hrnek kafe.
,,Ne, tentokrát je to Elf!" odpověděl Duuri vzrušeně.
,,Elf!?" Únava z Elvena ve vteřině zmizela. ,,Jedem tam!"
,,Připravím auto!" Duuri pohotově vyskočil ze židle na lustr a z něj se zhoupl až ke dveřím.
,,Ani náhodou, Duuri!" zastavil ho Elven. ,,Připrav motorku, auto je pomalý!"
,,Rozkaz!" Duuri zmizel ven z kanceláře.
,,Detektive a co já?" zeptala se mladá neko, se slzičkami v očích.
Elven jí strčil hromadu apírů. ,,Vyřiďte mi poštu!"
Na místě činu ležel Elf s úplně zeleným obličejem. ,,Vypadá naprosto mrtvě..." ohodnotil Duuri. ,,A zjevně ho někdo znásilnil!" dodal, při pohledu na elfův rozhalený kabát a obnaženou hruď.
,,To je blbost!" odpověděl Elven. ,,Kabáty se rozepínaj ženským, když chce chlap vidět ko... ňadra."
,,Přesně tak!" odpověděl chlapík v bílém plášti, velkým gumových rukavicích a řeznické zástěře, držící velký skalpel. ,,To jsem udělal já!"
,,Áááá!" Duuri se vmžiku ocitl na Elvenových zádech, protože se lekl, že k nim míří Jack Rozparovač.
,,Klídek mladíku!" uklidnil ho a přehodil si skalpel z jedné ruky do druhé. ,,Nejsem Jack... toho jsem osobně vyhodil z fakulty, byl to packal..."
,,Profesor Krvolez?" řekl Elven a kopl do mrtvoly. ,,Kdy umřel?"
Krvolez začal řezat do hrudníku. ,,Odhaduju to krátce po půlnoci..." V té chvíli se oboum ukázaly elfovy vnitřní orgány.
Duuri, stále posazený za Elvenovými zády, polkl. ,,Neměl by jste to dělat v nemocnici?"
,,Jo, ale pitevna je obsazená. Chci to mít hotový, dokud je to čerstvý!" Oba čekali asi pět minut, zatímco se doktor hrabal v nehybých orgánech. ,,Hmm, hotovo!" prohlásil nakonec a vstal od těla.
,,Příčina smrti?" zeptal se Elven.
,,Řek bych, že naprostý selhání jater, ale..." Doktor ukázal mezi elfovy bílé vlasy. ,,Má tady pořádnou ránu, takže to může bejt krvácení do mozku!"
,,A co vražda?" zeptal se Duuri.
,,Vyloučeno! Tenhle případ je lehkej jak facka- Duuri, piš si!" přikázal Elven. Duuri z něj konečně slezl a vytáhl zápisník a propisku. ,,První poznatek: selhání jater. Buď byl otráven, nebo..." Elven udělal dramatickou pomlku. ,,... moc chlastal!"
,,Takže to mohla být vražda!" zajásal Duuri.
,,Neskončil jsem, Duuri!" připomenul Elven. ,,Tenhle chlap se vracel po flámu domů, táhne to z něho až ke mně! Jenomže jak se tak potácel, uklouzl! Díky mým uřvaným sousedům jsem byl v noci vzhůru a slyšel jsem ten liják! Praštil se o tenhle okap!" Elven po něm přejel prsty a ukázal jim svůj nález. ,,Jeho vlasy a krev! Rána ho možná nezabila... kde ležel?"
,,Na břichu, hlavu měl tam!" Krvolez ukázal ke stěně nějakého domu.
,,Přesně jak jsem předpokládal!" pokračoval Elven. ,,Spadl obličejem do strouhy... a vzhledem k barvě jeho plic a intenzity včerejšího deště- utopil se."
Krvolez si se zájmem klekl tělu a začal rozpitvávat plíce. ,,No jo, máte pravdu detektive!"
,,Ale proč se upil?" nechápal Duuri. ,,Elfové přece neholdují alkoholu!"
,,Protože tohle není elf!" Elven se sklonil a sundal mrtvole voskové uši. ,,Všechny elfy ve městě znám! Tenhle se vracel z párty u mýho souseda- měli maškarní!"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama