8. Černá díra

28. srpna 2009 v 19:37 | Scuroen |  SC; Learning about the Earth
K tomuhle nemám moc co dodat, takže zkráceně: Ijjnisorusch se čte Ijnisoruš, Zu-gu Ho se čte Zu-gu Ho. U ostatních jmen je normální anglická výslovnost. Tato kapitola se přibližuje tomu "žhavějšímu".


Ijjnisorusch Zavel Dha Vais žil spokojený a plnohodnotný život. Studie absolvoval se skvělými výsledky, stal se jedním z nejlepších pilotů Vinelitského letectva, udržoval dobré vztahy s Hiru-Hiru Uh a i ve svých pouhých šedesáti sedmi letech byl výborným znalcem umění a literatury. V takovýchto případech Vinelitům zbývalo jediné- najít svého životního partnera. Ijjnisoruschovi známí se do toho vrhali po hlavě, zato Ijjniso to nenápadně oddaloval, co jen to šlo. Ne, že by k sobě nikoho nechtěl, ale měl pocit, že jakmile se přiblíží k potencionální partnerce, dojdou mu veškerá slova, začne měnit barvu a co je nejhorší, ztrácet formu. Sice se o módu nikdy nezajímal, ale Vinelitské ženy si potrpěly zůstávat celé dny v humanoidních formách, takže by je asi nenadchlo, povídat si s hromadou rosolu!
Ijjniso tedy nebyl příliž spokojený, když měl strávit večer po boku pozemského samce s propíchnutým rtem!
Připomínalo mu to toho Trumma, kterého jednou potkal v hlavním městě USVAHHU (Unie Spojenectví Vinelitů A Hiru-Hiru Uh). Po válce (která skončila nerozhodně, neboť Trummové požádali o mír dřív, než je USVAHHU stihlo rozmlátit) tam vzniklo Trummské velvyslanectví. Podle Ijjnisova osobního názoru Trummové vždy vypadali hrozně. Dříve to byly takové dvounohé ještěrky, což bylo vidět i dnes, na jejich šedozelené tvrdé kůži. Na ní nosili svůj tradiční oděv z kůry, která při chůzi rytmicky klapala o sebe. Trummové věděli, že Vinelité ten zvuk nesnáší, ale místo toho, aby to alespoň jejich vyslanec napravil, nechal to snad schválně vyrobit tak, aby mu to klapalo ještě víc! A co bylo nejhorší, Ijjniso s ním musel jet ve stejné buňce (prostředek veřejné dopravy, velikosti dvou místností), kde se ten podlý Trumm rozhodl chodit sem a tam! Ijjnisorusch to snášel asi pět pozemských minut. Pak mu došla trpělivost a udělal největší chybu svého života. Trumm se zatvářil překvapeně (v Trummském měřítku), když se k němu Ijjnisorusch vrhl a doslova se rozlil kolem. Nejdřív si asi myslel, že ten Vinelit znenadání umřel. Ale když se kolem něho ta rosolovitá hmota semkla a ztuhla, změnil názor. Ijjnisorusch se přelil až když vystupoval, se skvělým pocitem zadostiučinění! Problém byl v tom, že ten Trumm byl velvyslanec a stěžoval si. A tak Ijjniso (místo toho, aby létal na zajímavé a dobrodružné mise na vzdálených planetách), musel za trest hlídkovat o pouhé dvě galaxie od Eragy, s ukecaným Hiru-Hiru Uh jménem Zu-gu Ho!
,,Chceš koupit popcorn?" zeptal se nesměle Ted, když převzal lístky.
Ijjniso se probral z myšlenek a odtrhl oči od Tami se Zu-gu Ho. ,,Ano." odvětil, přestože neměl ponětí, co popcorn je. Kino byla větší budova, zdobená svítivým nápisem Černá díra, což na Eragaňany nepůsobilo zrovna nejlepším dojmem. Byla docela blízko domu tety Burnwoodové, takže jeli jen dvě zastávky autobusem (pozemský dobravní prostředek), potom co je Tami a Ted vyzvedli.
Zu-gu cítil menší nervozitu. Krátce dokonce zalitoval, že Tami kývl. ,,Pojďme!" Tami ho s úsměvem popadla za ruku a vtáhla dovnitř. Usadil se vedle ní, na jednu z desítek červených sedadel. Před nimi se tyčilo šedé plátno.
Rozhlédl se kolem. ,,Kde je Jane?"
Tami se tlumeně zasmála. ,,Asi sedí někde s Tedem. Hele, jsou tamhle nad máma!" Zu-gu se podíval tím směrem. Sledoval, jak se Ijjniso usazuje a hledá ho pohledem. Když se navzájem spatřili, Ijjniso položil lokty na židli před sebou a překřížil ruce. Jindy to bylo velice ojedinělé Eragaňanské gesto, obranný reflex objímaného hrudníku. Ale Ijjniso si byl jistý, že tady pozemšťané dávají pocity najevo pouze tónem hlasu a výrazem obličeje, takže si ho nikdo nevšimne. Zu-gu mu prokázal soucit tím, že udělal to stejné. Jejich gestikulaci přerušil až Tamin šepot. ,,Neboj se o ni. Ted se jí ani nedotkne! To spíš kamení začne zpívat!" Zu-gu tu větu nepochopil, ale tušil, že měla nějaký skrytý význam, jak už to u pozemšťanů bývá. Ted se na ně rozpačitě usmál. Ijjniso byl asi o pět centimetrů větší než on a bylo to vidět, i když seděli.
Plátno se náhle rozsvítilo, světla zhasla. Eragaňané si vydechli- tohle s černou dírou nemělo absolutně nic společného! Nejdříve to byli útržky jakýchsi filmů, poté následovala nahrávka, co měla na začátku nápis: Pátek třináctého. Zu-gu se usmál. Nebylo to datum, ale film! Na začátku byla scéna, kde pršelo a nějaká pozemšťanka utíkala lesem, pronásledovaná jinou pozemšťankou, kterou nakonec zabila. Pak přijela skupina pozemšťanů na to samé místo a všichni umřeli drastickými způsoby. U těch scén měl Zu-gu Ho potíže sledovat film. Tami ho nejdřív chytla za ruku, sem tam ji stiskla a pak s ostatními pozemšťany vydávala pisklavé zvuky. Uprostřel filmu se k němu nahnula a ke konci mu položila hlavu na rameno. Zu-gu Ho neměl moc znalostí o lidských pocitech, na Zemi byl teprve pár dnů, ale připadalo mu, že je Tami vyděšená. Byl z toho zmatený a moc nevěděl, co má dělat, ale přecejen jí nakonec dal ruku na rameno. Tami u toho trochu nadskočila a letmo se po něm podívala. Už nevypadala vůbec vyděšeně, tak si Zu-gu oddechl a spokojeně stáhl ruku zpátky!
Film skončil a oba páry se sešly u východu. Tami se otočila k Ijjnisoruschovi. ,,Nevadilo by ti, kdybych si Johna ještě na chvíli vypůjčila? Ted tě určitě rád doprovodí domů!" Ted s rukama v kapsách sklopil hlavu a zadíval se na vlastní boty.
,,Ne." odpověděl Ijjniso- ne, vadilo by mu to!
Ale ta pozemšťanka ho snad vůbec neposlouchala. ,,Díky! Neboj se, vrátím ho v pořádku!" Zu-gu Ho na to nestačil ani reagovat. Než se nadál, kráčel vedle Tami po ulici.
Bylo slyšet Tedovo polknutí. Trochu zvedl hlavu. ,,Chceš doprovodit domů?"
Vinelité občas trpěli pocitem kompenzace. ,,Ano." odpověděl Ijjniso, ačkoliv za to sám sebe odsuzoval.
Ijjniso si pamatoval, kde je autobusová zastávka, dokonce i pochopil systém dopravy, ale nedokázal se zorientovat v těch jejich řádech. Ted to uměl, ale celou dobu šel tiše a s hlavou skloněnou, takže ho Ijjniso spíš vedl. A tak šli nakonec pěšky. V půlce cesty Ted vypadal, že o něčem hluboce přemýšlí, načež začal na Ijjniso vrhat letmé pohledy a pak se Ijjnisovi zdálo, že je mu špatně. Nakonec se Ted zastavil a třesoucí se rukou sevřel tu Ijjnisovu. Ijjniso byl lehce překvapený, ale místo toho, aby dal na sobě něco znát, se jenom zastavil a s kamenným obličejem si jejich spojené ruce prohlížel. To na Teda zřejmě zapůsobilo dosti depresivním dojmem, protože hlasitě zavyl a otočil se k Ijjnisovi zády.
Ijjnisorusch se začal obávat o jeho zdraví. ,,Bolí tě něco?" zkusil se zeptat.
Ted trochu pootočil hlavu. ,,Jo... dá se říct, že jo." odpověděl.
Ijjniso přešlápl na místě. ,,Je to moje vina, že?"
Ted se rychle otočil. ,,Ne! To ne!" vychrlil ze sebe. ,,Já jenom... co dělám špatně!?" Ijjnisorusch zprvu nevěděl, jak má na to odpovědět. Ted naštěstí pokračoval. ,,Chci říct- nedokážu říct, co chci říct! Já... strašně se mi líbíš Jane!"
Ijjnisorusch pokrčil rameny, což si Ted podle jeho výrazu taky špatně vyložil. ,,Ty se mi taky líbíš!" odpověděl Ijjniso rychle. ,,Kromě toho rtu..."
,,Ale to..." vykoktal Ted a rukou si onu ozdobu nahmátl. ,,To není problém! Je nalepovací!" Olízl si prsty a pomalu ji strhl. Na kůži mu zůstal rudý kruh.
Ijjniso uznale kývl. ,,To je lepší."
Ted si zničeně povzdechl. ,,Jsi nejkrásnější holka, jakou jsem kdy viděl... a která se mnou ještě k tomu šla do kina." Bázlivě se Ijjnisovi podíval do očí. ,,Jane... mohl bych tě políbit?"
Ijjniso si rychle vzpomněl, co to slovo znamená. Používali to někteří Hiru-Hiru Uh... ,,Tak dobře."
Teda jeho odpověď vyděsila ještě víc, než kdyby mu odpověděl ne. Chvíli jen tak stáli naproti sobě, než se Ted natáhl, dal Ijjnisovi ruku kolem pasu a rychle ho políbil na rty. Ijjniso přestal Tedovu existenci vnímat jako Trumma ve svých vzpomínkách, spíš v něm ten malý pozemšťan vzbuzoval soucit. Tak se rozhodl, pokusit se nic nezkazit. A tak jenom stál a dokonce se na něj i usmál. Pak ho Ted políbil po druhé. ,,Tak, už bych měl jít..." dodal, když Ijjniso na jeho citové výlevy nijak více nereagoval.
,,Správně." dopověděl Ijjniso a raději ještě dodal. ,,Uvidíme se!" To Teda uklidnilo a docela spokojeně odkráčel pryč. Teprve až se ujistil, že je Jane z dohledu, začal poskakovat po chodníku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bennymaru Bennymaru | 30. srpna 2009 v 20:17 | Reagovat

"Zu-gu Ho se čte Zu-gu Ho" Aha XDDD

2 SC SC | 31. srpna 2009 v 8:57 | Reagovat

Jo, už to tak je xD že bych později doplnila i přízvuk xD

3 Peetra Peetra | Web | 6. září 2009 v 17:05 | Reagovat

Och ti mužský!! :-D to jsou takoví magoři XD dobře se to četlo ;D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama